OKD propustí 1600 zaměstnanců. První vlna bude v dubnu 2015

Ostrava - Těžební společnost OKD oznámila další vlnu propouštění. První zaměstnanci firmu opustí v dubnu 2015. Celkem má odejít 1600 lidí.

Reklama

Zhruba 300 zaměstnanců OKD propustí ke konci dubna. Přes 800 lidí bude muset postupně odejít z externích dodavatelských firem společnosti. Vedení firmy uvedlo, že dalších přibližně 500 jich odejde během roku přirozenou cestou (například do důchodu, jiného zaměstnání nebo ze zdravotních důvodů).

Po středečním (12.2.2015) jednání moravskoslezské tripartity to sdělil mluvčí OKD Marek Síbrt. OKD dlouhodobě jako důvod utlumení těžby a následné propouštění uvádí stále se zhoršující podmínky na černouhelném trhu.

Zaměstnanci mají na základě kolektivní smlouvy nárok na odstupné ve výši šesti měsíčních platů. Podle Marka Síbrta půjde o pracovníky napříč všemi doly i profesemi.

OKD má nyní zhruba 11 tisíc vlastních zaměstnanců, dalších 3 tisíce lidí zaměstnávají dodavatelské firmy.

Mluvčí vládního zmocněnce Jana Dronská po jendání tripartity médiím uvedla, že účastníci na zasedání se dohodli o požádání pomoci při řešení dopadů situace v OKD a útlumu těžby vládu.

OKD je jediným producentem černého uhlí v zemi. Je dceřinou firmou společnosti New World Resources (NWR), která patří z 50,5 procenta skupině CERCL Mining. V této skupině, která se dříve jmenovala BXR Mining, má poloviční podíl podnikatel Zdeněk Bakala. Ve firmě NWR drží zbylé podíly institucionální investoři a drobní akcionáři.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ostrava-město

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51! Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!
Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna
Napadení řidiče autobusu v Ostravě! Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných
Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou
V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna! V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna!


Komentáře