Nový vlastník OKD varuje: Firmě hrozí neřízená insolvence

Ostrava, Karvinsko - Kvůli situaci v OKD se chce skupina Ad Hoc Group (AHG) sejít s ministrem financí Andrejem Babišem. Nový vlastník těžařské firmy varuje, že pokud se nenajde řešení do konce dubna 2016, hrozí OKD neřízená insolvence.

Reklama

Ad Hoc Group ve čtvrtek (7.4.2016) navrhla, aby záchranu černouhelné společnosti OKD spolufinancoval stát. Kvůli tomu se začátkem týdne chce sejít s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO).

"Vládě byl předložen návrh restrukturalizace, v němž investoři jasně vyjadřují vůli do podniku vložit nový kapitál. Návrh ale vyžaduje podporu všech zainteresovaných stran, včetně vlády," uvedla v neděli (10.4.2016) skupina AHG. Ta je novým vlastníkem společnosti New World Resources (NWR), majitele OKD.

"Je potřeba nalézt prostředky na financování OKD do konce dubna. V situaci, v níž se nachází, není čas na příliš dlouhé debaty. Doufáme, že jednání s ministrem Babišem se uskuteční v nejbližším možném termínu, a navrhujeme setkání toto pondělí nebo úterý v Praze," dodala AHG.

Jinými slovy firma vládě vzkazuje, že je nutné jednat rychle, jinak OKD se dostane do neřízené insolvence.

AHG ve minulý týden navrhla, aby záchranu OKD spolufinancoval stát. Tento návrh podle mluvčího AHG Romana Paříka ušetří minimálně polovinu ze 33 miliard korun, které by stála neřízená insolvence OKD. Součástí dohody by mělo být uzavření Dolu Paskov.

Andrej Babiš ve čtvrtek (7.4.2016) řekl, že mezi varianty řešení situace OKD patří odkoupení dluhů a akcií mateřské společnosti NWR státem nebo teoreticky i společná firma či jiná participace mezi oběma stranami. Za nejlepší variantu označil "funkční OKD v konkurzu, kdy věřitelé a vlastníci nedostanou vůbec nic a odejdou a už nikdy se nevrátí a zruší se všechny nevýhodné smlouvy pro OKD".

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Karvinsko

Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce
Požár v OKD v Orlové. Škoda za 1,5 milionu! Požár v OKD v Orlové. Škoda za 1,5 milionu!
Mladý muž si chtěl zabruslit, srazilo ho auto Mladý muž si chtěl zabruslit, srazilo ho auto

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě
Neštěstí: Úmrtí polského horníka Neštěstí: Úmrtí polského horníka
Moravskoslezská ČSSD má nového lídra Moravskoslezská ČSSD má nového lídra


Komentáře