Nejnavštěvovanější místa v Česku: Exceluje Ostrava

OSTRAVA - Pražský hrad patří mezi tradiční vítěze nejnavštěvovanějších míst v Česku. Boduje ovšem rovněz Moravskoslezský kraj. Za rok 2016 se totiž hned třikrát umístila v první dvacítce Ostrava.

Reklama

Na Pražský hrad zavítalo 2,1 milionu lidí. Na druhé příčce se umístila lanová dráha na Petřín, která svezla téměř 1,8 milionu návštěvníků. Třetí místo pak obsadila pražská zoologická zahrada a hned za ní se nachází mezi nejnavštěvovanějšími místy Česka Dolní oblast Vítkovic a Landek Park v Ostravě. Toto místo v minulém roce navštívilo 1,3 milionu lidí.

Vyplývá to z žebříčku návštěvnosti 600 turistických cílů, který zveřejnila agentura CzechTourism.

Z pohledu severu Moravy i v měřítku celého Česka boduje v rámci celého kraje Ostrava.

V TOP20 nejnavštěvovanějších míst v republice má hned trojí zastoupení. Kromě čtvrté Dolní oblasti Vítkovic a Landek Parku se na 14. místě umístila ostravská zoologická zahrada (509 tisíc návštěvníků za rok 2016) a o dvě příčky níže se nachází ostravské Centrum Černá louka (457 tisíc návštěvníků).

Mezi nejnavštěvovanější místa v České republice samozřejmě patří pražské památky, neztratily se ale ani turistické cíle na Moravě. Poměrně boduje i severočeský Liberec. Tam návštěvníky láká zoologická zahrada, Centrum Babylon nebo iQLandia.

„Aktuálně zjišťujeme návštěvnost téměř 600 objektů z celé republiky a postupně se snažíme databázi doplňovat. Kromě kulturních památek a hradů či zámků sledujeme i návštěvnost technických památek, některých zážitkových atrakcí, ale třeba i jaderných elektráren,“ uvedla Markéta Vogelová, ředitelka Institutu turismu agentury CzechTourism.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ostrava-město

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51! Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!
Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna
Napadení řidiče autobusu v Ostravě! Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných
Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou
V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna! V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna!


Komentáře