Nehoda u Studénky. Srazilo se Pendolino s náklaďákem. Mrtví a zranění

Studénka - Tragická nehoda se ve středu (22.7.2015) stala u Studénky na Novojičínsku. Srazil se vlak Pendolíno mířící z Bohumína do Františkových Lázní, když na přejezdu narazil do nákladního auta.

Reklama

Podle mluvčího Drážní inspekce nehoda se stala v 7.43 hodin na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou signalizací se závorami.

Podle prvních informací je na místě až 25 zraněných. Provoz na trati bude do odpoledne zastaven. Nehodu jeden člověk nepřežil, čtyři lidé jsou v ohrožení života. Velmi vážně zraněn je zřejmě strojvedoucí.

Trať je uzavřena, dráhy musely pro cestující vypravit náhradní autobusy. Náhradní autobusová doprava je zavedena už ze stanice Hranice na Moravě až do stanice Ostrava - Svinov.

Podle mluvčího Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Jakuba Ptačinského s odkazem na prvotní analýzu z kamerového záznamu řidič vjel na přejezd ve chvíli, kdy blikala výstražná světla a závory šly dolů. Následně nechal kamión stát na přejezdu a utekl.

Nehoda ovlivnila i cestu ministrů do Ostravy, kde má ve středu probíhat výjezdní zasedání vlády. Kabinet premiéra Bohuslava Sobotky vyjel Pendolinem ráno z Prahy, aby v Ostravě vystoupil po 9.30 hodině. Ráno spojem RegioJet cestoval do Ostravy i ministr financí Andrej Babiš.

Pro ministry přijela z Ostravy náhradní doprava. Na místo neštěstí zamířil kromě premiéra Sobotky i ministr vnitra Milan Chovanec, ministr dopravy Dan Ťok a ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Novojičínsko

Nehoda ve Studénce, řidičku museli vyprošťovat hasiči Nehoda ve Studénce, řidičku museli vyprošťovat hasiči
Vražda na Novojičínsku. Muž měl zabít bývalou přítelkyni a pak skočil pod vlak Vražda na Novojičínsku. Muž měl zabít bývalou přítelkyni a pak skočil pod vlak
Mladá dívka zaútočila na staršího muže. Ten následně zemřel Mladá dívka zaútočila na staršího muže. Ten následně zemřel

Vzpoura Chorvatů: Za výbuch domu Goran Boban vyfasoval čtyři roky Vzpoura Chorvatů: Za výbuch domu Goran Boban vyfasoval čtyři roky
Jen díky pohotovému strojvedoucímu nezemřel muž na kolejích Jen díky pohotovému strojvedoucímu nezemřel muž na kolejích
Kvůli vydatnému dešti hrozí povodně, varují meteorologové Kvůli vydatnému dešti hrozí povodně, varují meteorologové


Komentáře