Nad Barborou v Karviné bude stát nová průmyslová zóna

Karviná - Průmyslová zóna Nad Barborou v Karviné dostala od vlády zelenou. Ministři na výjezdním zasedání v Ostravě rozhodli, že mezi lety 2016 až 2018 stát na její vybudování přispěje 750 miliony korun.

Reklama

Celkové náklady na vybudování zóny v areálu bývalého Dolu Barbora se odhadují na 1,2 miliardy korun.

Oblast Nad Barborou je takzvaný brownfield v prostoru bývalé důlní činnosti, nachází se mezi městy Havířov, Karviná a Orlová. Po kompletní dostavbě má mít průmyslová zóna rozlohu 88 hektarů.

"V té průmyslové zóně by se mohlo vytvořit v příštích dvou letech až 2000 nových pracovních míst. Ale nejprve je nutné zónu připravit a zainvestovat," řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). "Myslím si, že zóna Nad Barborou je dobře položená, protože je blízko Karviné a právě okres Karviná společně s okresem Bruntál vykazuje dlouhodobě největší nezaměstnanost v kraji."

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) jednal se zástupci dalších brownfieldů o tom, které z nich by mohly být prioritně vyčištěny a nabídnuty investorům. Jde podle něj například o odvodnění plochy v ostravské části Hrušov.

"To je projekt asi za 1,5 miliardy, je to prostor 120 hektarů průmyslové zóny Hrušov včetně řešení hořící haldy Heřmanice. Dále by mohlo jít o ostravskou lokalitu Trojice, kde je asi 65 hektarů plochy, a její úprava by stála asi 750 milionů korun, nebo o území v ostravské části Koblov," řekl místopředseda vlády.

ČTĚTE: Vláda na výjezdním zasedání chce projednat problémy Ostravska

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Karvinsko

Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce
Požár v OKD v Orlové. Škoda za 1,5 milionu! Požár v OKD v Orlové. Škoda za 1,5 milionu!
Mladý muž si chtěl zabruslit, srazilo ho auto Mladý muž si chtěl zabruslit, srazilo ho auto

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě
Neštěstí: Úmrtí polského horníka Neštěstí: Úmrtí polského horníka
Moravskoslezská ČSSD má nového lídra Moravskoslezská ČSSD má nového lídra


Komentáře