Majitel Vítkovic Jan Světlík rozprodává obrazy. Holding shání peníze

Vítkovice - Strojírenský holding Vítkovice je v nelehké ekonomické situaci, což potvrzuje i rozprodej cenné firemní umělecké sbírky. Firma má navíc u dodavatelů pověst, že neplatí. A na vedení společnosti tlačí i banky.

Reklama

Podle iDNES.cz představenstvo Vítkovic už v únoru 2016 pověřilo Jana Světlíka jednáním o prodeji děl z kolekce, v níž jsou obrazy Františka Kupky či Emila Filly, sochy a plastiky Otto Gutfreunda a Vincence Makovského i unikáty socialistického realismu. Server se odkazuje na usnesení, které má k dispozici.

Cílem je získat hotovost, což připustila i oslovená mluvčí Vítkovic Eva Kijonková. "Vítkovice prodávají majetek nevýrobního charakteru. Vyžádaly si to banky, výnos použijeme na snížení dluhu,“ cituje web její vyjádření.

Šéfové Vítkovic na nedávné valné hromadě připustili, že strojírenský holding se potýká s nedostatkem hotovosti. V potížích jsou tři společnosti holdingu včetně firmy Vítkovice Power Engineering, jednoho z pilířů skupiny.

Nespokojeni se současným stavem Vítkovic mají být i věřitelské banky. Vítkovice podle iDNES.cz zastavily své pozemky a berou si úvěr z družstevní záložny Creditas. Partnerské banky už zcela otevřeně diskutují o možné insolvenci Vítkovice Power Engineering.

Eva Kijonková připustila, že výprodej nevýrobních aktiv bude pokračovat, neboť si to vyžádaly banky. Továrny se prodávat nemají. Ovšem třeba dochází k zástavě firemních pozemků u kampeličky Creditas.

Z výtěžku má Jan Světlík, majoritní akcionář, snížit dluh celé skupiny Vítkovice Machinery Group. Dluh za jednotlivé firmy skupiny přesahuje 3 miliard korun.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Vítkovice

Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela
Ostravský kouč Radim Kučera dostal padáka. Kdo povede Baník místo něj? Ostravský kouč Radim Kučera dostal padáka. Kdo povede Baník místo něj?
Vítkovice v posledním kole základní části budou bojovat o třetí místo! Vítkovice v posledním kole základní části budou bojovat o třetí místo!

Za poplašnou zprávu na internetu dostal mladík podmínku Za poplašnou zprávu na internetu dostal mladík podmínku
Fotbalisté Vítkovic také změnili trenéra Fotbalisté Vítkovic také změnili trenéra
Vítkovičtí hokejisté chtějí vylepšit deváté místo Vítkovičtí hokejisté chtějí vylepšit deváté místo


Komentáře