Islámský stát straší a zařadilo Česko do koalice ďáblů. Nesmíme to podcenit, varuje Sobotka

ČR - Česko je na seznamu "koalice ďáblů". Teroristická organizace tzv. Islámský stát (ISIS) zveřejnila nové propagandistické video. Podle premiéra Bohuslava Sobotky se prohlášení nesmí podcenit.

Reklama

"Sčítáme vaše prapory. Podle našeho proroka jich bude 80. Pak vás nakonec sežehnou plameny války na pahorcích smrti,” říká v záznamu hlas.

"Shromažďujte své spojence. Kujte proti nám pikle a neskýtejte nám čas k oddechu. Náš spojenec je ale nejmocnější. Je to Alláh a všechna sláva patří jemu. Shromážděte své spojence, přiveďte je. Vaše počty jen umocňují naši víru," pokračuje hlas.

Extremisté vyhrožují odvetnými opatřeními alianci 60 zemí, jejichž vlajky se v záznamu objevují. Snímek, jehož pravost se stále ověřuje, zveřejnil panarabský deník Al-Haját a po něm jej převzaly západní weby.

Čtyřminutové video bylo zveřejněno v několika jazykových mutacích, v angličtině, ve francouzštině, ruštině a turečtině. Končí slovy z Koránu o vítězství.

Česko podporuje boj proti ISIS například dodávkami munice pro kurdské milice, nedávno také dodala irácké vládě první letouny L-159.

"Česká republika je už několik let součástí mezinárodní koalice, která aktivně bojuje proti Islámskému státu. Není důvod se divit, že si toho islamističtí radikálové všimli. Nic nesmíme podcenit, včetně tohoto prohlášení,” uvedl premiér Bohuslav Sobotka.

Policie a tajné služby budou prý prohlášení věnovat odpovídající pozornost. Aktuální bezpečnostní situaci v ČR a EU vyhodnotí vláda na svém mimořádném zasedání v sobotu 28. listopadu 2015. Premiér na zasedání přizval také zástupce policie a tajných služeb.

ČTĚTE: Zklamání ze života v Evropě může vést k sebeobětujícímu násilí ve jménu islámu, říká arabista Petr Pelikán

Ukrajinské dobrodružství nevyšlo. Sýrie má zastřít tento debakl, říká odborník na Rusko Libor Dvořák

Původně vnitrosyrský konflikt byl zneužit globálními hráči k tomu, aby si mezi sebou vyřizovali své účty, říká Břetislav Tureček

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Česko

Miloš Zeman vyhrál prezidentskou volbu a bude nadále prezidentem! Miloš Zeman vyhrál prezidentskou volbu a bude nadále prezidentem!
O prezidenta se bude ucházet devět lidí, jedenáct dalších bylo vyřazeno O prezidenta se bude ucházet devět lidí, jedenáct dalších bylo vyřazeno
Počasí slibuje ochlazení, může přijít i sníh Počasí slibuje ochlazení, může přijít i sníh

Bílá tma nebo černý led. Očekává se divočina na silnicích Bílá tma nebo černý led. Očekává se divočina na silnicích
Vítr trhá střechy a kácí stromy. Kalamita v Česku Vítr trhá střechy a kácí stromy. Kalamita v Česku
Kauza Čapí hnízdo: Babiš s Faltýnkem převzali obvinění Kauza Čapí hnízdo: Babiš s Faltýnkem převzali obvinění


Komentáře