Firma uprchlého podnikatele bez povolení vykácela sjezdovku v Beskydech

Dolní Lomná (Frýdecko-Mistecko) - Společnost Capital group Service se sídlem v Praze dostala pokutu 3,2 miliónu korun za to, že bez povolení vykácela sjezdovku v Dolní Lomné, informovala Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP).

Reklama

Firma, po jejímž jednateli Radomíru Prusovi pátrá policie kvůli podezření z dotačních podvodů, tvrdila, že kácela les napadený kůrovcem. Lyžařský areál Armáda je mimo provoz a pravděpodobně v provozu nebude ani tuto zimní sezónu 2015/2016.

"Společnost ve druhém pololetí roku 2012 vykácela lesní porosty na souvislé ploše o výměře přibližně 1,5 hektaru, a to včetně porostů mladších než 80 let," uvedl ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Ostravě Karel Kozubek.

Podle ředitele ČIŽP firma kromě samotného kácení také vyfrézovala pařezy a provedla terénní úpravy. "Tím vytvořila podmínky nejenom pro působení vodní eroze a škodlivých činitelů, ale neoprávněně také využívala lesní půdu k jiným účelům," konstatoval. Vše se událo v ochranném pásmu CHKO Beskydy.

Firma už dříve obvinění označila za nesmyslná.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Frýdecko-Místecko

Hořel dům ve Frýdku-Místku, škoda za 500 tisíc Hořel dům ve Frýdku-Místku, škoda za 500 tisíc
Dopravní nehoda na D56: Čtyři zranění Dopravní nehoda na D56: Čtyři zranění
Dva lidé umrzli. Našli je blízko svého domova Dva lidé umrzli. Našli je blízko svého domova

Srážka auta s vlakem mezi Ostravou a Frýdkem-Místkem Srážka auta s vlakem mezi Ostravou a Frýdkem-Místkem
Přes zimu uděláme mnoho práce, abychom na jaře byli lepší, říká trenér Frýdku-Místku Josef Petřík Přes zimu uděláme mnoho práce, abychom na jaře byli lepší, říká trenér Frýdku-Místku Josef Petřík
Šel na houby a už se nevrátil Šel na houby a už se nevrátil


Komentáře