Dvě firmy holdingu Vítkovice Jana Světlíka čelí insolvenčním návrhům

Vítkovice - Krajský soud v Ostravě zahájil insolvenční řízení se dvěma firmami ze skupiny Vítkovice Holding majoritního vlastníka Jana Světlíka. Týká se to firem Vítkovice Power Engineering a Vítkovice Mechanika.

Reklama

Návrh podala brněnská společnost Wetag Invest. Ta v návrhu, že firmy dlouhodobě neplatí pohledávky.

Konkrétně jde o tři pohledávky, které jsou už po dohodnuté době splatnosti 90 dní. Jejich celková výše dosahuje téměř sedmi milionů korun.

Pohledávka ve výši 6 milionů korun dou podle insolvenčního návrhu za společností Vítkovice Power Engineering. Zhruba půlmilionová pohledávka je kvůli firmě Vítkovice Mechanika.

Společnost Wetag Invest tyto pohledávky koupila od původních držitelů, kteří firmám z vítkovického holdingu fakturovali dodávky zboží a materiálu. Navíc firma tvrdí, že jedná s dalšími věřiteli o jejich připojení k insolvenčním návrhům.

Mluvčí Vítkovic Eva Kijonková celou záležitost vnímá jako mediální útok. vedení holdingu chce soudu doložit, že na úhradu pohledávek peníze má.

Mluvčí navíc upozornila, že smlouvy s dodavateli zakazují přeprodej pohledávek jiným firmám bez souhlasu Vítkovic. Tím pádem podle ní nemůže být návrh na insolvenční řízení platný.

ČTĚTE:  Majitel Vítkovic Jan Světlík rozprodává obrazy. Holding shání peníze

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Vítkovice

Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela
Ostravský kouč Radim Kučera dostal padáka. Kdo povede Baník místo něj? Ostravský kouč Radim Kučera dostal padáka. Kdo povede Baník místo něj?
Vítkovice v posledním kole základní části budou bojovat o třetí místo! Vítkovice v posledním kole základní části budou bojovat o třetí místo!

Za poplašnou zprávu na internetu dostal mladík podmínku Za poplašnou zprávu na internetu dostal mladík podmínku
Fotbalisté Vítkovic také změnili trenéra Fotbalisté Vítkovic také změnili trenéra
Vítkovičtí hokejisté chtějí vylepšit deváté místo Vítkovičtí hokejisté chtějí vylepšit deváté místo


Komentáře