Část horníků z OKD může převzít Diamo, říká ministryně Michaela Marksová

Ostrava, Karvinsko - Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD) uvedla, že aktuální situace v OKD znamená, že se spustí již dříve oznámená opatření. Počítá například s okamžitým zahájením rekvalifikací a to přímo v konkrétních firmách.

Reklama

Navíc propuštěné horníky by podle ministryně Michaely Marksové mohla převzít státní firma Diamo. Další jednání probíhají také s automobilovým průmyslem.

"Jedno z řešení je, že část zaměstnanců převezme státní firma Diamo a bude řešit ekologické škody, které po těch šachtách zůstávají. Dále jednáme s automobilovým průmyslem. Zaměstnavatelé v tomto odvětví vyhlásili, že zajistí tisíc dopravních míst," řekla v rozhovoru pro Hospodásřké noviny Michaela Marksová.

Podle ministryně insolvence OKD znamená spuštění opatření, která vláda už někdy od prosince 2015. "Je potřeba zdůraznit, že vyhlášení insolvence neznamená, že se všechno zavře a tisíce lidí budou okamžitě propuštěny," řekla Michaela Marksová. "Naopak insolvenční správce by měl mít zájem na tom, aby firma fungovala co nejlépe."

SOUVISEJÍCÍ: OKD podalo samo na sebe insolvenční návrh, dluží 17 miliard

Insolvence OKD v otázkách a odpovědích

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Karvinsko

Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce
Požár v OKD v Orlové. Škoda za 1,5 milionu! Požár v OKD v Orlové. Škoda za 1,5 milionu!
Mladý muž si chtěl zabruslit, srazilo ho auto Mladý muž si chtěl zabruslit, srazilo ho auto

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě
Neštěstí: Úmrtí polského horníka Neštěstí: Úmrtí polského horníka
Moravskoslezská ČSSD má nového lídra Moravskoslezská ČSSD má nového lídra


Komentáře