Část Dolu Karviná zůstane uzavřena, nařídil OKD po otřesu báňský úřad

Karvinsko - OKD už neobnoví těžbu uhlí v části Dolu Karviná, důvodem je listopadový otřes a nařízení báňského úřadu těžební společnosti. Při důlním neštěstí zemřeli tři horníci a dalších devět se zranilo.

Reklama

Kritické místo nyní zajistí speciální dveře odolné proti výbuchu a všechny dobývací stroje firma zakonzervuje. Současně s tím přijde celkem asi o milion tun uhlí.

Báňský úřad navíc konstatoval, že za neštěstí OKD nemohla. Podle mluvčího Bohuslava Machka firma používala jednu z nejúčinnějších metod trhací práce a k rozšiřování prorážky používala opět trhací práce, aby vyloučila přítomnost zaměstnanců v ohrožené oblasti.

Mluvčí OKD Marek Síbrt uvedl, že firma v inkriminovaném místě připravovala dobývací prostor pro rok 2015. Nyní OKD musí najít zdroje jinde.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ostrava-město

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51! Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!
Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna
Napadení řidiče autobusu v Ostravě! Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných
Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou
V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna! V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna!


Komentáře