Bývalí radní Ostravy-Jih z ČSSD a ODS byli obviněni policií

Ostrava-Jih - Dvanáct bývalých radních městského obvodu Ostrava-Jih obvinila policie z několika trestných činů. Mezi obviněnými jsou dva bývalí starostové obvodu Otakar Veřovský a Karel Sibinský a také současný náměstek ostravského primátora Ivo Hařovský (všichni ČSSD).

Reklama

Obvinění se týká v souvislosti se dvěma zakázkami na údržbu zeleně z let 2007 až 2010.

Obvinění bylo sděleno všem členům jedenáctičlenné rady, avšak z důvodu vyhlášení první zakázky z doby, kdy byl starostou Otakar Veřovský (funkce se vzdal po zvolení senátorem a nahradil ho Karel Sibinský), obviněných je nakonec dvanáct – sedm z ČSSD a pět z ODS.

"Obviněny byly všechny osoby, které se podílely na rozhodování o tom, kdo bude výhercem zakázek. Jde o členy rady, která nastavovala kritéria, podle kterých budou vítězné subjekty vybrány, podle kterých se bude řídit výběrová komise, a pak schválila usnesení o přidělení zakázky,“ řekl státní zástupce Jan Sýkora. "Kritéria pro výběr byla podle něj nastavena tak, aby vyhrála konkrétní firma."

Místo nejnižší ceny tak rozhodovala například lhůta, dokdy je správce zeleně schopen odstranit zjištěné nedostatky. „Jestliže se vybírá mezi dvěma firmami a nakonec se vybere firma o několik desítek miliónů dražší proto, že nastoupí na odstranění vad o šest hodin dříve, pak něco není v pořádku,“ dodal žalobce.


Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ostrava-Jih

Zahraniční řidič kamionu mířil opilý po dálnici nedaleko Ostravy Zahraniční řidič kamionu mířil opilý po dálnici nedaleko Ostravy
Tramvajové mosty v Ostravě jsou dokončeny. Cena? 90 milionů Tramvajové mosty v Ostravě jsou dokončeny. Cena? 90 milionů
Na Ostravsku hořel sklad slámy, škoda za 1,5 miliónu Na Ostravsku hořel sklad slámy, škoda za 1,5 miliónu

KURIOZITA: Muž vyletěl z kolotoče, je těžce zraněný KURIOZITA: Muž vyletěl z kolotoče, je těžce zraněný
Mizerný řidič zdemoloval část Ostravy! Mizerný řidič zdemoloval část Ostravy!
Pes pokousal dítě, zasahovat museli záchranáři Pes pokousal dítě, zasahovat museli záchranáři


Komentáře