Babišovi se nelíbí předčasné důchody pro horníky. Ti protestovali

Ostrava - Vláda na výjezdním zasedání v Ostravě se neshodla na návrhu, aby horníci, kteří pod zemí odpracovali určitý počet směn, mohli odejít o pět let dříve do důchodu. Záměr se nelíbí především Andreji Babišovi (ANO).

Reklama

"Vláda zatím nenašla shodu nad konkrétní podobou zákona," uvedl na brífinku premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Odpůrcem záměru je především ministr financí Andrej Babiš. "Můj názor je, že by se na tom měl podílet i majitel. Chceme jednat s managementem OKD. Má to významný dopad na rozpočet státu," vysvětlil.

Ministři se k tématu, které se dotýká 4000 horníků, vrátí v září 2015. Ve vládě je podle Sobotky vůle téma řešit.

Před příjezdem vlády protestovalo před budovou krajského úřadu pět desítek horníků s transparenty. V případě, že by vláda dřívější odchod do důchodu horníkům nakonec neschválila, lze podle předsedy Sdružení hornických odborů OKD Jaromíra Pytlíka očekávat protesty.

Horníci se chtějí obrátit i na Poslaneckou sněmovnu, pokud neuspějí ani tam, zřejmě vyjdou do ulic a budou demonstrovat.

ČTĚTE: Nad Barborou v Karviné bude stát nová průmyslová zóna

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ostrava-město

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51! Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!
Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna
Napadení řidiče autobusu v Ostravě! Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných
Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou
V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna! V Ostravě-Svinově hořela bývalá kotelna!


Komentáře