ArcelorMittal věří v pokračování těžby. O OKD mají zájem Paukner i Krúpa

Ostrava, Karvinsko - Ukončení těžby v OKD si nepřeje další velký zaměstnavatel v regionu. ArcelorMittal věří, že se situace stabilizuje. O těžební firmu mají nadále zájem miliardáři Petr Paukner a Pavol Krúpa z Arca Capital.

Reklama

"To udělali hoši dobře, jinak by jim hrozil kriminál," komentoval rozhodnutí managementu OKD obchodník s uhlím Petr Paukner. O těžební firmu v insolvenci se chce ucházet.

Miliardář je ochotný spolu s Petrem Otavou a Martinem Ulčákem doly koupit a některé z nich pět let provozovat. Podmiňoval insolvencí a očištěním firmy.

"Ano, naše nabídka na odkup podílu AGH stále platí. Nyní se budeme poohlížet i po pohledávkách OKD, abychom v insolvenčním řízení posílili svoji pozici," komentoval insolvenci Pavol Krúpa z Arca Capital.

Slovenský finančník nyní v NWR, majiteli OKD, drží podíl 3,44 procenta. "Z pohledu managementu to byl nevyhnutelný krok. Stále si myslíme, že reorganizace bude lepší řešení než konkurz," prohlásil Pavol Krúpa. Potvrdil, že má i nadále zájem vstup do AHG, majitele NWR.

Na aktuální situaci v OKD reagovala i mluvčí ArcelorMittal Ostrava Barbora Černá Dvořáková. "OKD zvolilo jeden ze dvou scénářů, o nichž se v poslední době hovořilo. Je to náš dlouholetý strategický partner, proto vývoj situace budeme pozorně sledovat a věříme, že se najde řešení, které umožní stabilizaci těžby v nějaké míře do budoucna."

SOUVISEJÍCÍ: OKD podalo samo na sebe insolvenční návrh, dluží 17 miliard

Insolvence OKD v otázkách a odpovědích

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Karvinsko

Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce
Požár v OKD v Orlové. Škoda za 1,5 milionu! Požár v OKD v Orlové. Škoda za 1,5 milionu!
Mladý muž si chtěl zabruslit, srazilo ho auto Mladý muž si chtěl zabruslit, srazilo ho auto

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě
Neštěstí: Úmrtí polského horníka Neštěstí: Úmrtí polského horníka
Moravskoslezská ČSSD má nového lídra Moravskoslezská ČSSD má nového lídra


Komentáře