Redakce / Editor

Poslední články autora

Hlavní architekt Cyril Vltavský: Politici a jejich vize mají vliv, jak bude Ostrava vypadat

Ostrava /VIZE PRO OSTRAVSKO/ - "Jednou z priorit územního plánování je zajištění kontinuálnosti rozvoje měst. Jistě si dovedete představit, že není možno například trasu dálnice měnit každé dva roky nebo navzájem zaměňovat plochy určené k bytové nebo průmyslové výstavbě," říká v rozhovoru pro MojeOs…

Sním o vizích dokonalé techniky, ale člověk bude vždy potřebný, říká šéf firmy KVADOS

Ostrava - Ostravská firma KVADOS se stala v roce 2014 inovační společností Moravskoslezského kraje. Tento fakt velmi pozitivně vnímá i generální ředitel Miroslav Hampel v rozhovoru.

Z Ostravy bych asi už neodešel, tvrdí herec Jan Fišar

Ostrava - Herec, recitátor a moderátor Jan Fišar v září 2015 oslaví své šedesátiny. Je stále plný elánu a mentálního nadšení ze svého krásného povolání. "Působím v Ostravě a z té bych asi už neodešel,“ vyznal v rozhovoru pro MojeOstravsko.cz.


Centrum Chaloupka rozšiřuje svoje aktivity a má další vizi

Ostrava - Rodinné a komunitní centrum Chaloupka v Ostravě funguje již jedenáct let a bylo založeno devíti rodiči na mateřské dovolené, protože chtěli využít volný čas s dětmi a přijít na jiné myšlenky.

Europoslanec Evžen Tošenovský: Ostrava by měla stavět na technické a kulturní historii

Ostrava /VIZE PRO OSTRAVSKO/ - Poslanec Evropského parlamentu, bývalý hejtman Moravskoslezského kraje a primátor Ostravy Evžen Tošenovský hovoří v rozhovoru pro MojeOstravsko.cz o vizích třetího největšího města v České republice, jeho roli v regionu severní Moravy a v rámci Česka.

I v Ostravě platí. Golf - individuální sport pro širokou veřejnost

Ostrava - Martin Pova je prezidentem jednoho z golfových klubů v Ostravě. Věnuje se přípravě, výstavbě a provozu golfových zařízení, i když jeho hlavní činností je studium a práce v laboratoři na VŠB-TU Ostrava, kde měří kvalitu ovzduší na Institutu Environmentálních Technologií (IET).


Žijeme hokejem, kdy informujeme o přípravách šampionátu, říká šéf Rádia Čas

Ostrava - "Chceme, aby si lidé uvědomili, že můžeme být pyšní na náš region," říká v rozhovoru výkonný ředitel Rádia Čas Roman Jeřábek k programu věnovaném nadcházejícímu mistrovství světa v ledním hokeji, které se odehrává i v Ostravě.

Futsalová Golden liga v Ostravě se dostává i do televize

Ostrava - Nedílnou součástí sportovního života v Ostravě je každoročně během zimního období oblíbená Halová soutěž firem ve futsalu, tedy Golden liga. Letos probíhá již její sedmnáctý ročník. Dokonalý přehled o něm, ale i celé dlouhodobé akci, má generální manažer turnaje Pavel Czene.

Milan Chovanec je podle mého názoru profesionál, říká bývalý náměstek Lubomír Metnar

Ostrava - Lubomír Metnar z Ostravy je bývalým náměstkem ministra vnitra České republiky. Absolvent Pedagogické fakulty Ostravské univerzity měl na ministerstvu na starosti ekonomiku. V současnosti působí ve společnosti Vítkovice.


Orion, Hey nebo Polar. Na začátky v médiích v Ostravě vzpomínám ráda, říká Eva Panošová

Ostrava - Patří mezi známé ostravské tváře a hlasy. V moravskoslezských médiích se pohybuje přes dvacet let. Eva Panošová své povolání má velice ráda a snaží se, aby její reportáže chytly širokou veřejnost. Kromě toho své dlouholeté zkušenosti zúročuje příležitostně v kurzech, ve kterých pomáhá lide…

Dětský herec z Ostravy Martin Čížek vzpomíná na seriál Přátelé Zeleného údolí

Ostrava - Někdejší herecký talent Martin Čížek poskytl poslední rozhovor v roce 2009. Třebaže se už filmování nevěnuje, zajímal nás jeho pohled na dřívější období i současnost.

Co se stalo s centrem Ostravy, je hanebné, říká Norbert Lichý

Ostrava - Norbert Lichý slaví 29. prosince 2014 významné životní jubileum - padesátiny. Na své domovské scéně Divadla Petra Bezruče je služebně nejstarší, společně s kolegyní Marcelou Čapkovou a Kateřinou Krejčí. "Co se stalo s centrem města, je hanebné. Prakticky už tam moc lidí nebydlí," říká v ro…