Komerční sdělení

Poslední články autora

Bídný systém oprav: A silničáři nikde, jen rozkopané silnice. Proč?

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ /SONDA/ - Není to nešvar jednoho místa, ale mnoha úseků po celé severní Moravě. Na jaře silničáři rozkopou a vyfrézují silnice. A pak týdny až měsíce žádná práce. Proč se tak děje?

Colours of Ostrava: Jak se z alternativního stal mega komerční festival

OSTRAVA /KOMENTÁŘ/ - Kdo nebyl na Colours of Ostrava, jako by nebyl. Právě skončený festival, který se konal po šestnácté a opakovaně využívá industriální prostředí Dolních Vítkovic, ukázal jak z alternativy se stala mega komerční akce. Zároveň ale festival není skutečným obrazem současné Ostravy.

Jak přiživovat primitivní předvolební kampaň aneb když volič skočí na špek burkinám

Někdy pochybuji, že česká veřejnost myslí. Jak je jednoduché vytvořit celospolečenské téma, na kterém se přiživují politici a rozdmýchávají to média kvůli honbě za klikáním. A volič-čtenář to neprokoukne a jen se stává součástí této promyšlené hry.


Agitace politiků ve školách. Dominik Feri se pohybuje na hraně zákona

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ - V podzimních volbách má kandidovat za TOP 09 do Poslanecké sněmovny, téměř tři roky je radním v Teplicích. A v posledních týdnech objíždí jednu střední školu za druhou. Dominik Feri se tak ocitl na hraně zákona, neboť politická agitace na školách je zakázaná.

Svět podle ČSSD: Chce Bohuslav Sobotka destrukci českého zdravotnictví?

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ - Ti, co si vydělají měsíčně víc jak 50 tisíc hrubého, chce ČSSD zdanit 32 procenty. Takže třeba lékaři paradoxně na výplatní pásce uvidí méně než dosud, přestože ministr zdravotnictví vyjednal zvýšení jejich mezd, aby neutíkali do zahraničí.

Cieńciała restartuje, Sobotka normalizuje. Sklady a montovny jsou budoucností Česka?

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ /POLEMIKA/ - V sociální demokracii se neumí dohodnout, co vlastně chtějí. Nebo jinak. Bohuslav Sobotka je odtržen od reality a osm měsíců před parlamentními volbami se začíná chovat tak, jak mu radí jeho najatí PR poradci. Výsledkem je mišmaš, který odrazuje voliče, aniž by si t…


Vize TOP 09: Životní úroveň v Česku jako v Německu? Víme, proč to pokulhává

ČR /SONDA/ - Bylo by to krásné a hezky se to poslouchá. TOP 09 představila Vizi 2030 a v ní se mimo jiné píše, že cílem je vyrovnání životní úrovně s Německem. MojeOstravsko.cz nabízí několik objektivních faktorů, proč to nebude snadné, ba přímo nereálné.

Nový problém současnosti: Sociální bubliny a odmítání zpráv, s kterými se neztotožňujeme

Je tu nový fenomén sociálních bublin umocněných sociálními sítěmi. Ty nás utvrzují v našich názorech a postojích, naopak odmítáme číst a diskutovat o tématech, se kterými nesouhlasíme. Je to problém pro klasická média.

Podprůměrná personální politika ČSSD a ANO narazila na strop

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ /KOMENTÁŘ/ - Vladní strany ČSSD a ANO mají o čem přemýšlet. Krajské a senátní volby 2016 dopadly pro obě partaje neslavně, bývalí premiéři Mirek Topolánek a Jiří Paroubek dosahovali více jak 30procentních výsledků. Bohuslav Sobotka a Andrej Babiš by touto optikou museli ihned sk…