Zoo Ostrava slavnostně otevřela nový pavilon evoluce

3. duben 2015 | 00:55 | Slezská Ostrava
Pavilon evoluce v Zoo Ostrava. Foto: archiv Zoo OstravaPavilon evoluce v Zoo Ostrava. Foto: archiv Zoo Ostrava

Slezská Ostrava - V ostravské zoologické zahradě byl ve čtvrtek (2.4.2015) slavnostně otevřen Pavilon evoluce, tedy největší stavba v historii zoo. Pavilon nabízí okolo 200 zvířat v téměř 25 druzích.

Reklama

Pavilon evoluce vznikl přestavbou starého pavilonu pro vodní ptáky, který byl již několik let pro veřejnost uzavřen. V novém pavilonu budou moci návštěvníci poodhalit evoluci na příkladu života v západní Africe.

Moderní chovatelský komplex se stal domovem pro bezmála 200 zvířat (číslo ale ještě není konečné). Jsou mezi nimi savci (16), ptáci (8), plazi (14), nozdratí (3), ryby (93), ale také zástupci bezobratlých živočichů (60). Celkem téměř 25 druhů.

Atmosféru deštného lesa podtrhuje i bohatá výsadba rostlin, zurčící vodopád a jezírko o objemu 30 000 l. Návštěvníci budou moci pozorovat zvířata z různých míst, horní podlaží např. navozuje pohled na primáty také ze stromového patra, kde se převážnou část dne tato zvířata zdržují. Z venkovní terasy uvidí i do blízkého výběhu afrických kopytníků.

Celá expozice je doplněna informačními panely a cedulkami. Řada interaktivních vzdělávacích prvků prezentuje evoluční souvislosti a zajímavosti o chovaných zvířatech (různé tvary ptačích zobáků, nafukovací ryba, vývoj hmyzu a jeho druhová pestrost, adaptace živočichů na extrémní podmínky ad.). Nechybí ani kostra šimpanze a model Lucy (včetně modelu její kostry) – nejznámějšího raného hominida Australopithecus afarensis.

Celý pavilon je řešen bezbariérově včetně WC a přebalovacího koutku. Pro návštěvníky se sníženou pohyblivostí a s dětskými kočárky je k dispozici výtah. V horním patře návštěvníci najdou posezení a možnost drobného občerstvení. V bezprostřední blízkosti pavilonu se nachází nová Restaurace U Lucy a dětské hřiště.

Celkové náklady na realizaci činily přes 140 milionů Kč. 92,5 % nákladů bylo hrazeno z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko, zbylá část statutárním městem Ostrava, zřizovatelem a majitelem Zoo Ostrava.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě

20/3 / KRIMI / KARVINÁ - Vskutku k pozoruhodnému případu došlo v Karviné.


Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let!

Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let!

20/3 / KRIMI / OSTRAVA - Trojice mladíků, která vloni na začátku srpna měla zapálit historický kostel v Gutech na Třinecku, může vyfasovat až patnáctiletý pobyt za mřížemi.


Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných

18/3 / ZPRÁVY / OSTRAVA - Veřejnost i politickou scénu pobouřilo počínání poslance za hnutí SPD a předsedu krajské organizace hnutí Lubomíra Volného na základě reportáže České televize, podle níž poslanec obchoduje s chudobou.


Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou

Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou

17/3 / KRIMI / OSTRAVA - Ve čtvrtek došlo k pozoruhodné situaci, když policisté v ostravských ulicích lapili řidiče, který neměl za volantem co dělat. Už jen kvůli tomu, že mu bylo 15 let.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!