VTP Myslivna: Architektka Eva Špačková představí alternativní návrh

10. květen 2016 | 20:57 | Poruba
Lesopark, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comLesopark, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

PORUBA - Projekt rozšíření Vědecko-technologického parku (VTP) do lokality Myslivna v Porubě má nové návrhy od týmu architektky Evy Špačkové.

Reklama

Při představení studie alternativního umístění projektu zpracované týmem architektky Evy Špačkové to uvedl ostravský primátor Tomáš Macura (ANO).

Studie vznikala od listopadu 2015 do dubna 2016. Její autoři posuzovali 54 lokalit na území Ostravy, z nichž podrobnějšímu zkoumání podrobili 14 ploch, z toho 7 v Porubě. Vycházeli přitom z předpokladu, že VTP jako dlouhodobý projekt s velkou variabilitou má být koncipován tak, aby vytvořil podmínky pro různé typy investorů a byl schopen uspokojovat jejich potřeby v čase. Byla proto navržena koncepce dynamického a decentralizovaného VTP, které nabídne větší škálu lokalit.

„Klíčem k řešení je rozdělení jedné velké investice do více menších, pro které se snáz najde vhodné umístění,“ uvedla Eva Špačková s tím, že s ohledem na strategii urbanistického rozvoje měst přijatou vládou ČR i městem Ostrava byl architekty formulován požadavek, aby byl park umístěn v rámci stávajícího zastavěného území Ostravy a koncipován jako živá součást města.

„Park by neměl sloužit jenom jednomu účelu, ale měl by být organickou součástí města. U pracovišť by například mohly vzniknout stravovací a restaurační kapacity, služby, odpočinkové zóny s parkovou úpravou a další zařízení, která by sloužila stejně tak zaměstnancům, jako občanům,“ vysvětlila vizi tzv. městotvorné role VTP architektka.

Prozatím se pracovní skupina shodla, že jako o potenciálně nejrychleji dostupných a perspektivních alternativách k lokalitě Myslivna lze uvažovat o ploše u ulice Opavské, lokalitě Nad Porubkou a tzv. Svinovském rozhraní, tj. o volné ploše u ulice Polské. Pro ověření tohoto závěru město zadá pro tyto lokality studie proveditelnosti.

Veřejnost bude s obsahem alternativního návrhu týmu architektky Evy Špačkové podrobně seznámena na veřejné prezentaci v Domově Slunečnice ve čtvrtek 26. května 2016 v 17 hodin.

První fáze stavby počítá s využitím asi čtvrtiny území Myslivny bez zásahů do lesa a vyžádá si asi 250 milionů korun. Zhruba 235 milionů by přitom Ostrava měla získat od státu. Jde o peníze, jež ušetřila při výstavbě průmyslové zóny Mošnov. Pracovní místa jsou nutná, lidé ale nechtějí přijít o rekreační území

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě

20/3 / KRIMI / KARVINÁ - Vskutku k pozoruhodnému případu došlo v Karviné.


Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let!

Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let!

20/3 / KRIMI / OSTRAVA - Trojice mladíků, která vloni na začátku srpna měla zapálit historický kostel v Gutech na Třinecku, může vyfasovat až patnáctiletý pobyt za mřížemi.


Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných

18/3 / ZPRÁVY / OSTRAVA - Veřejnost i politickou scénu pobouřilo počínání poslance za hnutí SPD a předsedu krajské organizace hnutí Lubomíra Volného na základě reportáže České televize, podle níž poslanec obchoduje s chudobou.


Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou

Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou

17/3 / KRIMI / OSTRAVA - Ve čtvrtek došlo k pozoruhodné situaci, když policisté v ostravských ulicích lapili řidiče, který neměl za volantem co dělat. Už jen kvůli tomu, že mu bylo 15 let.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!