Vítkovická mostárna se změnila, pracuje na velkých zakázkách

8. prosinec 2014 | 15:19
Mostárna Vítkovice. Foto: VMG/Jiří ZerzoňMostárna Vítkovice. Foto: VMG/Jiří Zerzoň

Vítkovice - Po několikaletém půstu se Vítkovická mostárna v Ostravě přiblížila k výsledkům z let 2007 a 2008 a vypadá to tak, že je z nejhoršího venku. Zároveň se také zlepšily vztahy na pracovišti.

Reklama

„Změny byly zaměřené na efektivní odvádění produktivních hodin našich jednicových pracovníků, na snižování nákladů režijních činností a rentabilní získávání nových zakázek,“ vysvětluje aktuální progres ředitel Pavel Czene.

„Chtěl bych ještě vylepšit organizační strukturu, kdy jsem již přesunul některé útvary pod Správu nákladového střediska, jako je oddělení plánů a technický útvar. Dále proběhly personální změny ve vedení určitých odborných útvarů. A hlavně jsem hrdý, že se nám podařilo přehodnotit myšlení zaměstnanců a přimět je k jinému systému pracovního režimu,“ pokračuje ředitel.

A proč nastaly ve společnosti zrovna tyto skutečnosti? „Audit, který loni trval dva nebo tři měsíce, zjistil mnoho nedostatků, které jsme se pak snažili napravit tím, že jsme se zamysleli nad konečným hodnocením a pokusili se problémy řešit, “ vybavuje si Czene a odkrývá další příjemné zprávy.

„Tento rok jsme dokončili pro rakouského klienta Andritz dodávku nosné konstrukce pro elektrárnu ve švédském Stockholmu, dále zakázku sto tunového zakládacího stroje pro firmu Prodeco a Severočeské doly, kdy si oba klienti chválili výbornou kvalitu a rychlost z naší strany. Dokončujeme montáž, dodávku a výrobu velké ocelové estakády na železniční trati Tábor a Sudoměřice (2200 tun), dále obloukový most (1200 t) přes dálnici směrem na České Budějovice. Druhá etapa přestavby vítkovického Městského stadionu v Ostravě, kde pracujeme na nosné ocelové konstrukci tribuny (1800 t) finišuje na přelomu roku. Ale montážní práce prováděné naší sesterskou společností Hutní montáže, budou uzavřeny do konce jara 2015,“ přemýšlí nad současnými zakázkami ředitel a pochvaluje si už nově potvrzené.

„Pracujeme na výrobě a dodávce ocelové nosné konstrukce bratislavského „Starého“ mostu přes řeku Dunaj  - 6 000 tun. Bojujeme o dodávku oceli pro elektrárnu Opole v Polsku - 9 000 tun,“ konkretizuje stávající situaci ředitel. A pochvaluje si, že firma je kapacitně naplněna pro první pololetí následujícího roku 2015 s výhledem na vzrůstající trend růstu hospodářských výsledků.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Zaorálek hlasoval pro vládu. Babiš má důvěru. Stanjura ho považuje za generálního ředitele ČR

Zaorálek hlasoval pro vládu. Babiš má důvěru. Stanjura ho považuje za generálního ředitele ČR

12/7 / ZPRÁVY / ČESKO - Po patnáctihodinové rozpravě hodinu po půlnoci v noci ve čtvrtek (12.7.2018) získala druhá Babišova vláda důvěru Poslanecké sněmovny. Pro ni hlasovali poslanci ANO, ČSSD a KSČM.


Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce

Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce

15/6 / KRIMI / KARVINÁ - Hasiči a policisté pronásledovali klokana, který se zatoulal do areálu bývalého dolu Paskov.


Hořel dům ve Frýdku-Místku, škoda za 500 tisíc

Hořel dům ve Frýdku-Místku, škoda za 500 tisíc

15/6 / KRIMI / FRÝDEK-MÍSTEK - Ve středu 13.6. došlo k požáru staršího rekreačního domku ve Frýdku-Místku, konkrétně v tamní městské části Chlebovice.


Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela

Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela

4/6 / SPORT / VÍTKOVICE - Po dvou letech sestoupil z druhé ligy do MSFL fotbalový klub MFK Vítkovice. O záchranu ve druhé lize bojoval do posledního kola, nakonec ale míří o patro níže, do amatérské třetí ligy. Co to s klubem udělá?
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!