Vítkovická mostárna se změnila, pracuje na velkých zakázkách

8. prosinec 2014 | 15:19
Mostárna Vítkovice. Foto: VMG/Jiří ZerzoňMostárna Vítkovice. Foto: VMG/Jiří Zerzoň

Vítkovice - Po několikaletém půstu se Vítkovická mostárna v Ostravě přiblížila k výsledkům z let 2007 a 2008 a vypadá to tak, že je z nejhoršího venku. Zároveň se také zlepšily vztahy na pracovišti.

Reklama

„Změny byly zaměřené na efektivní odvádění produktivních hodin našich jednicových pracovníků, na snižování nákladů režijních činností a rentabilní získávání nových zakázek,“ vysvětluje aktuální progres ředitel Pavel Czene.

„Chtěl bych ještě vylepšit organizační strukturu, kdy jsem již přesunul některé útvary pod Správu nákladového střediska, jako je oddělení plánů a technický útvar. Dále proběhly personální změny ve vedení určitých odborných útvarů. A hlavně jsem hrdý, že se nám podařilo přehodnotit myšlení zaměstnanců a přimět je k jinému systému pracovního režimu,“ pokračuje ředitel.

A proč nastaly ve společnosti zrovna tyto skutečnosti? „Audit, který loni trval dva nebo tři měsíce, zjistil mnoho nedostatků, které jsme se pak snažili napravit tím, že jsme se zamysleli nad konečným hodnocením a pokusili se problémy řešit, “ vybavuje si Czene a odkrývá další příjemné zprávy.

„Tento rok jsme dokončili pro rakouského klienta Andritz dodávku nosné konstrukce pro elektrárnu ve švédském Stockholmu, dále zakázku sto tunového zakládacího stroje pro firmu Prodeco a Severočeské doly, kdy si oba klienti chválili výbornou kvalitu a rychlost z naší strany. Dokončujeme montáž, dodávku a výrobu velké ocelové estakády na železniční trati Tábor a Sudoměřice (2200 tun), dále obloukový most (1200 t) přes dálnici směrem na České Budějovice. Druhá etapa přestavby vítkovického Městského stadionu v Ostravě, kde pracujeme na nosné ocelové konstrukci tribuny (1800 t) finišuje na přelomu roku. Ale montážní práce prováděné naší sesterskou společností Hutní montáže, budou uzavřeny do konce jara 2015,“ přemýšlí nad současnými zakázkami ředitel a pochvaluje si už nově potvrzené.

„Pracujeme na výrobě a dodávce ocelové nosné konstrukce bratislavského „Starého“ mostu přes řeku Dunaj  - 6 000 tun. Bojujeme o dodávku oceli pro elektrárnu Opole v Polsku - 9 000 tun,“ konkretizuje stávající situaci ředitel. A pochvaluje si, že firma je kapacitně naplněna pro první pololetí následujícího roku 2015 s výhledem na vzrůstající trend růstu hospodářských výsledků.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě

20/3 / KRIMI / KARVINÁ - Vskutku k pozoruhodnému případu došlo v Karviné.


Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let!

Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let!

20/3 / KRIMI / OSTRAVA - Trojice mladíků, která vloni na začátku srpna měla zapálit historický kostel v Gutech na Třinecku, může vyfasovat až patnáctiletý pobyt za mřížemi.


Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných

18/3 / ZPRÁVY / OSTRAVA - Veřejnost i politickou scénu pobouřilo počínání poslance za hnutí SPD a předsedu krajské organizace hnutí Lubomíra Volného na základě reportáže České televize, podle níž poslanec obchoduje s chudobou.


Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou

Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou

17/3 / KRIMI / OSTRAVA - Ve čtvrtek došlo k pozoruhodné situaci, když policisté v ostravských ulicích lapili řidiče, který neměl za volantem co dělat. Už jen kvůli tomu, že mu bylo 15 let.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!