Studenti za MHD v Ostravě zaplatí méně

17. prosinec 2017 | 18:48 | Ostrava-město
Tramvaj v Ostravě, ilustrační snímek. Foto: MojeOstravsko.czTramvaj v Ostravě, ilustrační snímek. Foto: MojeOstravsko.cz

OSTRAVA - Vášně na ostravské radnici způsobila výše jízdného ve vozech městské hromadné dopravy právě v této severomoravské metropoli.

Reklama

 

Rozruch se vyskytl kolem licitování za školské a studentské jízdné v ostravské MHD. Diskuze se vedly už od září. Nakonec politici našli kompromis.

V září byla ve hře možnost jízdného zdarma pro školáky i studenty

S návrhem s dopravou zdarma přišli ostravští komunisté. A na magistrátu se spustila divoká diskuze. To vše se událo už během letošního podzimu. Tehdy to vypadalo, že přes léto by děti do 15 let opravdu mohly mít dopravu zdarma. Ve zbytku roku ale nikoli. Návrh rozdělil politiky i veřejnost do dvou skupin. Jedni s návrhem souhlasí, druzí nikoli.

Opoziční politici z ČSSD i lidovci by s návrhem souhlasili a dokonce by jej rozšířili ještě na studenty do 26 let. Proti bezplatné dopravě se naopak vymezili zastupitelé z ANO, ODS a uskupení Ostravak.

Radní pro dopravu Lukáš Semerák tehdy situaci komentoval s tím, že by nad určitými slevami uvažoval, bezplatné jízdné ale vyloučil.

Otázku dopravy patrně na světlo světa dostal problém, s jakým se studenti potýkají přes léto, kdy jim neplatí předplacený kupón. Dosud si mohli koupit předplacenku na každé pololetí právě kromě prázdnin.

Výsledek situace: Stejné jízdné pro školáky i studenty

Aktuálně situace nabídla řešení. V pátek se ostravští politici dohodli. Radní pro dopravu Semerák tentokrát navrhoval, aby děti školou povinné od šesti do patnácti let vlastnili roční kupón na MHD za 1 106 korun (tedy stejně jako doposud) a studenti do 26 let to měli za 1 499 korun, tedy o něco méně než nyní. Obě kategorie by pak v ceně měly i jízdné během letních prázdnin.

Nakonec je vše jinak. Hnutí Ano prosadilo myšlenku, že obě věkové kategorie budou platit stejně. A to 1 106 korun. Pro školáky se tedy nic nemění a studenti od 16 do 26 let to budou mít o něco levnější.

Tím dohady na ostravské radnici skončily.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.6 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek vydáni policii. Kvůli Čapímu hnízdu

Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek vydáni policii. Kvůli Čapímu hnízdu

19/1 / ZPRÁVY / ČESKO - Poslanci v pátek (19.1.2018) vydali k trestnímu stíhání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka (oba ANO). O zbavení imunity poslanců požádala policie v souvislosti s kauzou Čapí hnízdo.


Babiš s menšinovou vládou narazil. Pokusí se ANO s někým dohodnout?

Babiš s menšinovou vládou narazil. Pokusí se ANO s někým dohodnout?

16/1 / KAUZY / ČESKO - Menšinová vláda premiéra Andreje Babiše nezískala důvěru Poslanecké sněmovny. Ta podá ve středu (17.1.2018) demisi a šéf hnutí ANO odstartuje nová jednání o vytvoření druhé vlády.


Octavia uvízla na kolejích. Auto vyprošťovali hasiči

Octavia uvízla na kolejích. Auto vyprošťovali hasiči

15/1 / KRIMI / OSTRAVA - V pondělí ráno (15.1.) vyprošťovali hasiči uvízlou Škodu Octavii na tramvajových kolejích.


Prezidentská volba zná favority. Vyhraje Miloš Zeman, nebo Jiří Drahoš?

Prezidentská volba zná favority. Vyhraje Miloš Zeman, nebo Jiří Drahoš?

13/1 / KAUZY / ČESKO - V prvním kole prezidentských voleb 2018 současný pán Pražského hradu zvítězil s 38,57% hlasy. Do druhého kola postoupil Jiří Drahoš s 26,6%.

MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!