Studenti za MHD v Ostravě zaplatí méně

17. prosinec 2017 | 18:48 | Ostrava-město
Tramvaj v Ostravě, ilustrační snímek. Foto: MojeOstravsko.czTramvaj v Ostravě, ilustrační snímek. Foto: MojeOstravsko.cz

OSTRAVA - Vášně na ostravské radnici způsobila výše jízdného ve vozech městské hromadné dopravy právě v této severomoravské metropoli.

Reklama

 

Rozruch se vyskytl kolem licitování za školské a studentské jízdné v ostravské MHD. Diskuze se vedly už od září. Nakonec politici našli kompromis.

V září byla ve hře možnost jízdného zdarma pro školáky i studenty

S návrhem s dopravou zdarma přišli ostravští komunisté. A na magistrátu se spustila divoká diskuze. To vše se událo už během letošního podzimu. Tehdy to vypadalo, že přes léto by děti do 15 let opravdu mohly mít dopravu zdarma. Ve zbytku roku ale nikoli. Návrh rozdělil politiky i veřejnost do dvou skupin. Jedni s návrhem souhlasí, druzí nikoli.

Opoziční politici z ČSSD i lidovci by s návrhem souhlasili a dokonce by jej rozšířili ještě na studenty do 26 let. Proti bezplatné dopravě se naopak vymezili zastupitelé z ANO, ODS a uskupení Ostravak.

Radní pro dopravu Lukáš Semerák tehdy situaci komentoval s tím, že by nad určitými slevami uvažoval, bezplatné jízdné ale vyloučil.

Otázku dopravy patrně na světlo světa dostal problém, s jakým se studenti potýkají přes léto, kdy jim neplatí předplacený kupón. Dosud si mohli koupit předplacenku na každé pololetí právě kromě prázdnin.

Výsledek situace: Stejné jízdné pro školáky i studenty

Aktuálně situace nabídla řešení. V pátek se ostravští politici dohodli. Radní pro dopravu Semerák tentokrát navrhoval, aby děti školou povinné od šesti do patnácti let vlastnili roční kupón na MHD za 1 106 korun (tedy stejně jako doposud) a studenti do 26 let to měli za 1 499 korun, tedy o něco méně než nyní. Obě kategorie by pak v ceně měly i jízdné během letních prázdnin.

Nakonec je vše jinak. Hnutí Ano prosadilo myšlenku, že obě věkové kategorie budou platit stejně. A to 1 106 korun. Pro školáky se tedy nic nemění a studenti od 16 do 26 let to budou mít o něco levnější.

Tím dohady na ostravské radnici skončily.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.6 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Zaorálek hlasoval pro vládu. Babiš má důvěru. Stanjura ho považuje za generálního ředitele ČR

Zaorálek hlasoval pro vládu. Babiš má důvěru. Stanjura ho považuje za generálního ředitele ČR

12/7 / ZPRÁVY / ČESKO - Po patnáctihodinové rozpravě hodinu po půlnoci v noci ve čtvrtek (12.7.2018) získala druhá Babišova vláda důvěru Poslanecké sněmovny. Pro ni hlasovali poslanci ANO, ČSSD a KSČM.


Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce

Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce

15/6 / KRIMI / KARVINÁ - Hasiči a policisté pronásledovali klokana, který se zatoulal do areálu bývalého dolu Paskov.


Hořel dům ve Frýdku-Místku, škoda za 500 tisíc

Hořel dům ve Frýdku-Místku, škoda za 500 tisíc

15/6 / KRIMI / FRÝDEK-MÍSTEK - Ve středu 13.6. došlo k požáru staršího rekreačního domku ve Frýdku-Místku, konkrétně v tamní městské části Chlebovice.


Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela

Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela

4/6 / SPORT / VÍTKOVICE - Po dvou letech sestoupil z druhé ligy do MSFL fotbalový klub MFK Vítkovice. O záchranu ve druhé lize bojoval do posledního kola, nakonec ale míří o patro níže, do amatérské třetí ligy. Co to s klubem udělá?
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!