Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných

18. březen 2018 | 08:53 | Ostrava-město
Panelák, ilustrační snímek. Foto: pixabay.comPanelák, ilustrační snímek. Foto: pixabay.com

OSTRAVA - Veřejnost i politickou scénu pobouřilo počínání poslance za hnutí SPD a předsedu krajské organizace hnutí Lubomíra Volného na základě reportáže České televize, podle níž poslanec obchoduje s chudobou.

Reklama

Moravskoslezští krajští zastupitelé nyní schválili prohlášení, podle nějž vyzývají Volného, aby opustil od nemorálního podnikání s chudobou a vysvětlil občanům své počínání. Případem se zabývá taktéž server idnes.cz.

O kauze rovněž referovala Česká televize ve svém pořadu Reportéři ČT. Jde o to, že poslanec Volný, jehož strana je proti "parazitům" a imigrantům draze pronajímá dva domy romským obyvatelům v ostravské části Přívoz, a to za značně vyšší nájemné, než by si daná lokalita zasloužila. Takové počínání se běžně označuje za obchod s chudobou, což je nemorální.

MF Dnes už dříve upozorňovala, že Volný pronajímá byty ve zchátralých domech za 10 až 15 tisíc korun, což jsou poněkud přestřelené částky. Podle odborníků z realitních kanceláří by nájemné v dané lokalitě muselo být až o 30 procent menší. Lokalita patří mezi sociálně vyloučené. Majitelé takových domů pak inkasují doplatky za bydlení, protože rodiny obývající tyto prostory by si tak vysoký nájem nemohly dovolit.

Obchod s chudobou je také výživným tématem na severu Čech. Viz související:

Konec doplatků na bydlení obchodníkům s chudobou nevoní. Stahují se z Varnsdorfu

Volného byznys, který prý nějakou dobu strávil i na Úřadu práce, je pozoruhodný hlavně z toho pohledu, co káže jeho strana SPD. Ta údajně bojuje proti parazitům, přičemž její vysoký představitel prakticky možná zneužívá systém sociálních dávek.

„Klub zastupitelů hnutí ANO je pobouřen informacemi o jednání tohoto zastupitele v souvislosti s pronajímáním bytů v sociálně vyloučené lokalitě a zneužíváním sociálních dávek na bydlení. Jsme přesvědčení, že takové jednání je neslučitelné s morálními vlastnostmi zastupitele kraje,“ konstatoval zastupitel a také poslanec Josef Bělica (ANO)

„Klub zastupitelů hnutí ANO je pobouřen informacemi o jednání tohoto zastupitele v souvislosti s pronajímáním bytů v sociálně vyloučené lokalitě a zneužíváním sociálních dávek na bydlení. Jsme přesvědčení, že takové jednání je neslučitelné s morálními vlastnostmi zastupitele kraje,“ komentoval situaci na serveru idnes.cz poslanec Josef Bělica z hnutí ANO.

Volný dle záběrů v reportáži České televize nebyl prakticky schopný vysvětlit své počínání. Asi do toho nechtěl zabrousit jako jiný poslanec za SPD Miloslav Rozner, jehož vyjadřovací schopnosti taktéž nebyly nejlepší.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce

Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce

15/6 / KRIMI / KARVINÁ - Hasiči a policisté pronásledovali klokana, který se zatoulal do areálu bývalého dolu Paskov.


Hořel dům ve Frýdku-Místku, škoda za 500 tisíc

Hořel dům ve Frýdku-Místku, škoda za 500 tisíc

15/6 / KRIMI / FRÝDEK-MÍSTEK - Ve středu 13.6. došlo k požáru staršího rekreačního domku ve Frýdku-Místku, konkrétně v tamní městské části Chlebovice.


Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela

Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela

4/6 / SPORT / VÍTKOVICE - Po dvou letech sestoupil z druhé ligy do MSFL fotbalový klub MFK Vítkovice. O záchranu ve druhé lize bojoval do posledního kola, nakonec ale míří o patro níže, do amatérské třetí ligy. Co to s klubem udělá?


Ve Vendryni hořela roubenka, škoda za tři miliony

Ve Vendryni hořela roubenka, škoda za tři miliony

13/5 / KRIMI / TŘINECKO - V pátek odpoledne mělo dojít k požáru roubenky ve Vendryni na Třinecku. Škoda se prý vyčíslila na tři miliony korun.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!