Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných

18. březen 2018 | 08:53 | Ostrava-město
Panelák, ilustrační snímek. Foto: pixabay.comPanelák, ilustrační snímek. Foto: pixabay.com

OSTRAVA - Veřejnost i politickou scénu pobouřilo počínání poslance za hnutí SPD a předsedu krajské organizace hnutí Lubomíra Volného na základě reportáže České televize, podle níž poslanec obchoduje s chudobou.

Reklama

Moravskoslezští krajští zastupitelé nyní schválili prohlášení, podle nějž vyzývají Volného, aby opustil od nemorálního podnikání s chudobou a vysvětlil občanům své počínání. Případem se zabývá taktéž server idnes.cz.

O kauze rovněž referovala Česká televize ve svém pořadu Reportéři ČT. Jde o to, že poslanec Volný, jehož strana je proti "parazitům" a imigrantům draze pronajímá dva domy romským obyvatelům v ostravské části Přívoz, a to za značně vyšší nájemné, než by si daná lokalita zasloužila. Takové počínání se běžně označuje za obchod s chudobou, což je nemorální.

MF Dnes už dříve upozorňovala, že Volný pronajímá byty ve zchátralých domech za 10 až 15 tisíc korun, což jsou poněkud přestřelené částky. Podle odborníků z realitních kanceláří by nájemné v dané lokalitě muselo být až o 30 procent menší. Lokalita patří mezi sociálně vyloučené. Majitelé takových domů pak inkasují doplatky za bydlení, protože rodiny obývající tyto prostory by si tak vysoký nájem nemohly dovolit.

Obchod s chudobou je také výživným tématem na severu Čech. Viz související:

Konec doplatků na bydlení obchodníkům s chudobou nevoní. Stahují se z Varnsdorfu

Volného byznys, který prý nějakou dobu strávil i na Úřadu práce, je pozoruhodný hlavně z toho pohledu, co káže jeho strana SPD. Ta údajně bojuje proti parazitům, přičemž její vysoký představitel prakticky možná zneužívá systém sociálních dávek.

„Klub zastupitelů hnutí ANO je pobouřen informacemi o jednání tohoto zastupitele v souvislosti s pronajímáním bytů v sociálně vyloučené lokalitě a zneužíváním sociálních dávek na bydlení. Jsme přesvědčení, že takové jednání je neslučitelné s morálními vlastnostmi zastupitele kraje,“ konstatoval zastupitel a také poslanec Josef Bělica (ANO)

„Klub zastupitelů hnutí ANO je pobouřen informacemi o jednání tohoto zastupitele v souvislosti s pronajímáním bytů v sociálně vyloučené lokalitě a zneužíváním sociálních dávek na bydlení. Jsme přesvědčení, že takové jednání je neslučitelné s morálními vlastnostmi zastupitele kraje,“ komentoval situaci na serveru idnes.cz poslanec Josef Bělica z hnutí ANO.

Volný dle záběrů v reportáži České televize nebyl prakticky schopný vysvětlit své počínání. Asi do toho nechtěl zabrousit jako jiný poslanec za SPD Miloslav Rozner, jehož vyjadřovací schopnosti taktéž nebyly nejlepší.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Zaorálek hlasoval pro vládu. Babiš má důvěru. Stanjura ho považuje za generálního ředitele ČR

Zaorálek hlasoval pro vládu. Babiš má důvěru. Stanjura ho považuje za generálního ředitele ČR

12/7 / ZPRÁVY / ČESKO - Po patnáctihodinové rozpravě hodinu po půlnoci v noci ve čtvrtek (12.7.2018) získala druhá Babišova vláda důvěru Poslanecké sněmovny. Pro ni hlasovali poslanci ANO, ČSSD a KSČM.


Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce

Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce

15/6 / KRIMI / KARVINÁ - Hasiči a policisté pronásledovali klokana, který se zatoulal do areálu bývalého dolu Paskov.


Hořel dům ve Frýdku-Místku, škoda za 500 tisíc

Hořel dům ve Frýdku-Místku, škoda za 500 tisíc

15/6 / KRIMI / FRÝDEK-MÍSTEK - Ve středu 13.6. došlo k požáru staršího rekreačního domku ve Frýdku-Místku, konkrétně v tamní městské části Chlebovice.


Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela

Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela

4/6 / SPORT / VÍTKOVICE - Po dvou letech sestoupil z druhé ligy do MSFL fotbalový klub MFK Vítkovice. O záchranu ve druhé lize bojoval do posledního kola, nakonec ale míří o patro níže, do amatérské třetí ligy. Co to s klubem udělá?
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!