Mezi Ostravou a Krakovem bude jezdit adventní autobus Českých drah

25. listopad 2015 | 10:47 | Ostrava-město
ČD BUS před hlavním nádražím v Ostravě. Foto: archiv Arriva MoravaČD BUS před hlavním nádražím v Ostravě. Foto: archiv Arriva Morava

Ostrava - Mezi Ostravou a Krakovem bude jezdit od 27. listopadu do 23. prosince 2015 ČD BUS. Denně bude vyjíždět od ostravského hlavního nádraží.

Reklama

ČD BUS bude od konce listopadu až do Vánoc jezdit denně od ostravského hlavního nádraží 11:15 hod. a ke krakovskému hlavnímu nádraží přijede v 13:35 hod.. Autobus navazuje na vlak SC Pendolino z Prahy (odj. v 7:39), Pardubic, Olomouce a spoj EuroCity z Vídně, Břeclavi (odj. v 9:13) a Otrokovic (Zlína).

V opačném směru jezdí ČD BUS z krakovského hlavního nádraží v centru města ve 14:20 hod. a v Ostravě hlavním nádraží bude v 16:45 hod. Tam na něj navazují opět spoje SuperCity a nebo EuroCity do Olomouce, Pardubic a Prahy (přij. ve 20:21), nebo do Otrokovic (Zlína), Břeclavi (přij. v 18:48.) a Vídně. Díky této optimální návaznosti lze podniknout do Krakova nejen výlet na prodloužený víkend, ale také na klasický dvoudenní víkend. Autobusové spojení mezi Ostravou a Krakovem je povinně místenkové.

Expresní vlaky a ČD BUS nabízejí komfortní cestování do Krakova z různých míst České republiky. V jednotlivých spojích a autobuse je například klimatizace, Wi-Fi připojení k internetu a další služby.

Také v době adventu lze pro cestu do Krakova zvolit Včasné jízdenky Evropa. Cena jízdenky z Ostravy do Krakova začíná na 9 eurech (cca 250 Kč), z Prahy pak na 19 eur (cca 525 Kč).

Pro cesty mezi Prahou a Krakovem je možné využít také noční spojení lůžkovým a lehátkovým vozem. Spoj nyní odjíždí z Prahy ve 22:01 a do Krakova přijíždí ráno v 6:54. Opačným směrem se vrací ve 22:00 a do Prahy přijíždí ráno v 6:40 hod.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Zaorálek hlasoval pro vládu. Babiš má důvěru. Stanjura ho považuje za generálního ředitele ČR

Zaorálek hlasoval pro vládu. Babiš má důvěru. Stanjura ho považuje za generálního ředitele ČR

12/7 / ZPRÁVY / ČESKO - Po patnáctihodinové rozpravě hodinu po půlnoci v noci ve čtvrtek (12.7.2018) získala druhá Babišova vláda důvěru Poslanecké sněmovny. Pro ni hlasovali poslanci ANO, ČSSD a KSČM.


Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce

Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce

15/6 / KRIMI / KARVINÁ - Hasiči a policisté pronásledovali klokana, který se zatoulal do areálu bývalého dolu Paskov.


Hořel dům ve Frýdku-Místku, škoda za 500 tisíc

Hořel dům ve Frýdku-Místku, škoda za 500 tisíc

15/6 / KRIMI / FRÝDEK-MÍSTEK - Ve středu 13.6. došlo k požáru staršího rekreačního domku ve Frýdku-Místku, konkrétně v tamní městské části Chlebovice.


Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela

Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela

4/6 / SPORT / VÍTKOVICE - Po dvou letech sestoupil z druhé ligy do MSFL fotbalový klub MFK Vítkovice. O záchranu ve druhé lize bojoval do posledního kola, nakonec ale míří o patro níže, do amatérské třetí ligy. Co to s klubem udělá?
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!