Mezi Ostravou a Krakovem bude jezdit adventní autobus Českých drah

25. listopad 2015 | 10:47 | Ostrava-město
ČD BUS před hlavním nádražím v Ostravě. Foto: archiv Arriva MoravaČD BUS před hlavním nádražím v Ostravě. Foto: archiv Arriva Morava

Ostrava - Mezi Ostravou a Krakovem bude jezdit od 27. listopadu do 23. prosince 2015 ČD BUS. Denně bude vyjíždět od ostravského hlavního nádraží.

Reklama

ČD BUS bude od konce listopadu až do Vánoc jezdit denně od ostravského hlavního nádraží 11:15 hod. a ke krakovskému hlavnímu nádraží přijede v 13:35 hod.. Autobus navazuje na vlak SC Pendolino z Prahy (odj. v 7:39), Pardubic, Olomouce a spoj EuroCity z Vídně, Břeclavi (odj. v 9:13) a Otrokovic (Zlína).

V opačném směru jezdí ČD BUS z krakovského hlavního nádraží v centru města ve 14:20 hod. a v Ostravě hlavním nádraží bude v 16:45 hod. Tam na něj navazují opět spoje SuperCity a nebo EuroCity do Olomouce, Pardubic a Prahy (přij. ve 20:21), nebo do Otrokovic (Zlína), Břeclavi (přij. v 18:48.) a Vídně. Díky této optimální návaznosti lze podniknout do Krakova nejen výlet na prodloužený víkend, ale také na klasický dvoudenní víkend. Autobusové spojení mezi Ostravou a Krakovem je povinně místenkové.

Expresní vlaky a ČD BUS nabízejí komfortní cestování do Krakova z různých míst České republiky. V jednotlivých spojích a autobuse je například klimatizace, Wi-Fi připojení k internetu a další služby.

Také v době adventu lze pro cestu do Krakova zvolit Včasné jízdenky Evropa. Cena jízdenky z Ostravy do Krakova začíná na 9 eurech (cca 250 Kč), z Prahy pak na 19 eur (cca 525 Kč).

Pro cesty mezi Prahou a Krakovem je možné využít také noční spojení lůžkovým a lehátkovým vozem. Spoj nyní odjíždí z Prahy ve 22:01 a do Krakova přijíždí ráno v 6:54. Opačným směrem se vrací ve 22:00 a do Prahy přijíždí ráno v 6:40 hod.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě

20/3 / KRIMI / KARVINÁ - Vskutku k pozoruhodnému případu došlo v Karviné.


Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let!

Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let!

20/3 / KRIMI / OSTRAVA - Trojice mladíků, která vloni na začátku srpna měla zapálit historický kostel v Gutech na Třinecku, může vyfasovat až patnáctiletý pobyt za mřížemi.


Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných

18/3 / ZPRÁVY / OSTRAVA - Veřejnost i politickou scénu pobouřilo počínání poslance za hnutí SPD a předsedu krajské organizace hnutí Lubomíra Volného na základě reportáže České televize, podle níž poslanec obchoduje s chudobou.


Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou

Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou

17/3 / KRIMI / OSTRAVA - Ve čtvrtek došlo k pozoruhodné situaci, když policisté v ostravských ulicích lapili řidiče, který neměl za volantem co dělat. Už jen kvůli tomu, že mu bylo 15 let.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!