Získat půjčku bez dokládání příjmů již není tak snadné!

25. květen 2017 | 22:19 | Česko
Nahlížení do registru, ilustrační foto. Foto: Pixabay.comNahlížení do registru, ilustrační foto. Foto: Pixabay.com

Dlouhodobě jsou banky každý den plné lidí, kteří si přišli vyřídit nějaký úvěrový produkt.. Stejně tak zde v posledních letech vznikalo více a více nebankovních institucí, které tuto možnost začaly také poskytovat. Rozmohlo se také nabízení půjček prostřednictvím internetu, kde si ji každý z nás může zařídit během několika minut.

Reklama

S tím bohužel souvisí i vzrůstající počet osob, které své závazky nejsou schopny splácet. Stát se proto rozhodl zpřísnit poskytování úvěrů a od konce roku 2016 vstoupil v platnost nový zákon, který přinesl významné změny, zejména pro poskytovatele nebankovních půjček a takzvaných mikroúvěrů. Tedy úvěrů a půjček do 5 000 Kč, ke kterým často není potřeba dokládat příjmy. Zjistili jsme pro vás, co vše se změnilo a také kde všude vám stále bez potíží půjčí i bez dokládání příjmů!

Dopady nového spotřebitelského zákona

Změn v oblasti úvěrových produktů nastala celá řada. Nejzásadnější novinkou asi je, že nyní mohou spotřebitelské úvěry poskytovat pouze ty instituce, které získaly licenci od České národní banky. Jelikož jich mnoho nesplnilo zákonné podmínky, došlo k rapidnímu snížení počtu subjektů, které je nabízejí. Co to pro vás znamená? Míst, kde vám půjčí, je nyní méně. Na druhou stranu, díky novele zanikla řada podvodných firem a tzv. lichvářů, kteří s klienty nejednali férově. Pro běžné klienty je to tedy určitě příjemná změna, která zvyšuje jejich bezpečí.

Další změnou, která má vést k ochraně běžných lidí před neúměrným zadlužením, je vyšší prověřování bonity klienta. To znamená, že banky i nebankovní subjekty musí nyní více prověřovat, že zvládnete splácet. Musí zjišťovat vaše příjmy, brát ohledy na vaše výdaje a prověřovat vaši morální bezúhonnost. Na tyto změny samozřejmě museli reagovat poskytovatelé tzv. půjček bez dokládání příjmů.

Půjčku bez dokládání příjmu stále získáte!

Navzdory těmto změnám zůstalo na našem trhu stále dostatečné množství míst, kde si můžete sjednat půjčku bez doložení příjmů, a to jak osobně, tak velmi rychle prostřednictvím internetu. Nepočítejte však s tím, že dostanete peníze jenom za vyplnění svého jména. Poskytovatel úvěru od vás potřebuje získat potřebné informace o vaší schopnosti splácet, pouze jsou používány jiné metody, než dokládání příjmu.

Jaké informace to jsou?

●     Věk klienta a pohlaví – zde platí, že nižší věk je posuzován jako lepší. Ženy jsou zas ve splácení brány jako spolehlivější než muži.

●     Úroveň dosaženého vzdělání.

●     Uvedená profese.

●     Rodinný stav a počet dětí – čím méně závazků máte, tím lépe.

●     Výše pravidelných příjmů a výdajů – nedokládáte je přímo od zaměstnavatele, ale pouze svým prohlášením.

●     Úvěrová historie a platební morálka – Téměř u všech společností při poskytnutí úvěru dáváte souhlas s nahlédnutím do bankovních a nebankovních registrů. Z nich lze poznat, jaké další úvěry máte a zda je spolehlivě splácíte, nebo třeba zjistit, že máte nezaplacené služby u mobilního operátora.

Na koho se obrátit, pokud nechcete dokládat příjmy?

Tím úplně nejjednodušším a nejrychlejším řešením je sjednání půjčky online. S tím, jakou zvolit, vám nejlépe poradí různé srovnávače. K dispozici jsou samozřejmě i přímo srovnávače úvěrů bez dokládání příjmů. Na takovýchto stránkách stačí pouze vyplnit základní údaje o vás a částku, jakou potřebujete půjčit. Následně jsou vám na mail zaslány ty nejlepší nabídky přímo pro vás. Na těchto online srovnávačích je skvělé, že berou v úvahu všechny aktuální poskytované akce od bank i nebankovních subjektů.

Pokud se chcete rovnou podívat na konkrétní nabídky, tak půjčku bez dokládání příjmů s velmi dobrými podmínkami nabízí například Zaplo.cz, Ferratum nebo Cetelem. Tyto společnosti také často nabízí pro nové klienty tzv. první půjčku zdarma, nižší částky vám tedy zapůjčí bez jakéhokoliv úroku!

Vše si dobře rozmyslete!

Jak vidíte, stále je dostatek míst, kde vám půjčí peníze rychle a velmi vstřícně. Nemusí to být vždy přímo úvěr či půjčka, ale třeba možnost koupě na splátky, kterou nám dnes nabízí každý větší prodejce. Ačkoliv je to velmi lákavé, určitě doporučujeme snažit se vytvořit si vlastní rezervu, do které můžete sáhnout v případě neplánované koupě či nečekaného výpadku příjmů.

Uvažovat o půjčce byste měli pouze v případě, kdy je to nevyhnutelné. A i v případě, že vám je půjčka schválena, je potřeba si dobře promyslet, jestli ji skutečně zvládnete splácet. Uvědomte si, že žádný finanční poradce nezná vaše příjmy a výdaje tak dokonale, jako vy sami!

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Babiš s menšinovou vládou narazil. Pokusí se ANO s někým dohodnout?

Babiš s menšinovou vládou narazil. Pokusí se ANO s někým dohodnout?

16/1 / KAUZY / ČESKO - Menšinová vláda premiéra Andreje Babiše nezískala důvěru Poslanecké sněmovny. Ta podá ve středu (17.1.2018) demisi a šéf hnutí ANO odstartuje nová jednání o vytvoření druhé vlády.


Octavia uvízla na kolejích. Auto vyprošťovali hasiči

Octavia uvízla na kolejích. Auto vyprošťovali hasiči

15/1 / KRIMI / OSTRAVA - V pondělí ráno (15.1.) vyprošťovali hasiči uvízlou Škodu Octavii na tramvajových kolejích.


Prezidentská volba zná favority. Vyhraje Miloš Zeman, nebo Jiří Drahoš?

Prezidentská volba zná favority. Vyhraje Miloš Zeman, nebo Jiří Drahoš?

13/1 / KAUZY / ČESKO - V prvním kole prezidentských voleb 2018 současný pán Pražského hradu zvítězil s 38,57% hlasy. Do druhého kola postoupil Jiří Drahoš s 26,6%.


Prezidentské volby 2018. Česko volí novou hlavu státu

Prezidentské volby 2018. Česko volí novou hlavu státu

13/1 / KAUZY / ČESKO - I v Moravskoslezském kraji probíhají v pátek 12.1. a v sobotu 13.1.2018 prezidentské volby. Obhájí post Miloš Zeman? Kdo postoupí do druhého kola z jeho vyzývatelů? Nebo bude prezident zvolen už v prvním kole?

MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!