Orion, Hey nebo Polar. Na začátky v médiích v Ostravě vzpomínám ráda, říká Eva Panošová

28. leden 2015 | 18:52 | Ostrava-město
Eva Panošová. Foto: MojeOstravsko.cz/Lada KutějováEva Panošová. Foto: MojeOstravsko.cz/Lada Kutějová

Ostrava - Patří mezi známé ostravské tváře a hlasy. V moravskoslezských médiích se pohybuje přes dvacet let. Eva Panošová své povolání má velice ráda a snaží se, aby její reportáže chytly širokou veřejnost. Kromě toho své dlouholeté zkušenosti zúročuje příležitostně v kurzech, ve kterých pomáhá lidem vylepšovat komunikační schopnosti, aby měli větší šance uspět v osobním i profesním životě.

Reklama

Jak začíná váš pracovní den?

Vstávám kolem půl sedmé a nemám vůbec problém i dříve. Základním předpokladem kvalitního dne je snídaně a pak káva, která mě nabudí. Denní režim plánuji podle pracovních povinností. Všude si nosím diář, který je asi nezbytný pro všechny zaměstnané lidi.

Stala jste se v ostravském a moravskoslezském regionu poměrně známou novinářkou. Připravovala jste se na takovou kariéru již od střední školy?

Jako studentku SPŠ strojní mně profese v rádiu a v televizi vůbec nenapadla. V 80. letech jsem si nemohla příliš vybírat studium po základní škole. S cílem dospět k maturitě jsem šla tam, kam mě přijali. Pocházím z rodiny nábožensky založené, za totality to byl handicap. Vysokou školu jsem nešla studovat ze stejného důvodu, technika mně nebavila a přiznávám, nejsem příliš studijní typ. Navíc, vdala jsem se v devatenácti letech a ve dvaceti se mi narodilo první dítě. Co má ale člověk v sobě, to se jen tak nevypaří…Od Boha mám dar řeči, rétorika a komunikace je moje silná stránka. Od dětství jsem „vymetala“ recitační soutěže, ráda jsem se poslouchala. Bavilo mne vystupování před publikem a to všechno jsem zúročila začátkem 90. let v rádiu Orion.

Jak vzpomínáte na svůj první pohovor v rádiu? Čím si myslíte, že jste své šéfy zaujala?

Bylo mi 29 let a měla jsem dvě malé děti. Musíme si uvědomit, že po sametové revoluci vznikl obrovský prostor pro nové věci. Nikdo nevěděl, jak se má podnikat, ale nadšení bylo obrovské. Na začátku devadesátých let vznikaly soukromé rozhlasové stanice a já je doma dychtivě poslouchala. Dnes to bude znít hrozně, ale na konkurz do rádia Orion jsem šla jen proto, že jsem bydlela blízko a že mi maminka zrovna pohlídala děti. A čím jsem přesvědčila své šéfy, že mají vybrat právě mě? Nikdo lepší zrovna asi nebyl po ruce.…. V Orionu jsem hlásila zprávy čtyři roky a mrzí mě, že nemám schované nahrávky z dob mých začátků. Učila jsem se sama systémem pokus - omyl.

CELÝ ROZHOVOR SI PŘEČTĚTE NA MEDIASHOW.CZ: Krajánek z Ostravy? Eva Panošová pracuje pro média čtvrtstoletí

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Zaorálek hlasoval pro vládu. Babiš má důvěru. Stanjura ho považuje za generálního ředitele ČR

Zaorálek hlasoval pro vládu. Babiš má důvěru. Stanjura ho považuje za generálního ředitele ČR

12/7 / ZPRÁVY / ČESKO - Po patnáctihodinové rozpravě hodinu po půlnoci v noci ve čtvrtek (12.7.2018) získala druhá Babišova vláda důvěru Poslanecké sněmovny. Pro ni hlasovali poslanci ANO, ČSSD a KSČM.


Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce

Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce

15/6 / KRIMI / KARVINÁ - Hasiči a policisté pronásledovali klokana, který se zatoulal do areálu bývalého dolu Paskov.


Hořel dům ve Frýdku-Místku, škoda za 500 tisíc

Hořel dům ve Frýdku-Místku, škoda za 500 tisíc

15/6 / KRIMI / FRÝDEK-MÍSTEK - Ve středu 13.6. došlo k požáru staršího rekreačního domku ve Frýdku-Místku, konkrétně v tamní městské části Chlebovice.


Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela

Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela

4/6 / SPORT / VÍTKOVICE - Po dvou letech sestoupil z druhé ligy do MSFL fotbalový klub MFK Vítkovice. O záchranu ve druhé lize bojoval do posledního kola, nakonec ale míří o patro níže, do amatérské třetí ligy. Co to s klubem udělá?
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!