Orion, Hey nebo Polar. Na začátky v médiích v Ostravě vzpomínám ráda, říká Eva Panošová

28. leden 2015 | 18:52 | Ostrava-město
Eva Panošová. Foto: MojeOstravsko.cz/Lada KutějováEva Panošová. Foto: MojeOstravsko.cz/Lada Kutějová

Ostrava - Patří mezi známé ostravské tváře a hlasy. V moravskoslezských médiích se pohybuje přes dvacet let. Eva Panošová své povolání má velice ráda a snaží se, aby její reportáže chytly širokou veřejnost. Kromě toho své dlouholeté zkušenosti zúročuje příležitostně v kurzech, ve kterých pomáhá lidem vylepšovat komunikační schopnosti, aby měli větší šance uspět v osobním i profesním životě.

Reklama

Jak začíná váš pracovní den?

Vstávám kolem půl sedmé a nemám vůbec problém i dříve. Základním předpokladem kvalitního dne je snídaně a pak káva, která mě nabudí. Denní režim plánuji podle pracovních povinností. Všude si nosím diář, který je asi nezbytný pro všechny zaměstnané lidi.

Stala jste se v ostravském a moravskoslezském regionu poměrně známou novinářkou. Připravovala jste se na takovou kariéru již od střední školy?

Jako studentku SPŠ strojní mně profese v rádiu a v televizi vůbec nenapadla. V 80. letech jsem si nemohla příliš vybírat studium po základní škole. S cílem dospět k maturitě jsem šla tam, kam mě přijali. Pocházím z rodiny nábožensky založené, za totality to byl handicap. Vysokou školu jsem nešla studovat ze stejného důvodu, technika mně nebavila a přiznávám, nejsem příliš studijní typ. Navíc, vdala jsem se v devatenácti letech a ve dvaceti se mi narodilo první dítě. Co má ale člověk v sobě, to se jen tak nevypaří…Od Boha mám dar řeči, rétorika a komunikace je moje silná stránka. Od dětství jsem „vymetala“ recitační soutěže, ráda jsem se poslouchala. Bavilo mne vystupování před publikem a to všechno jsem zúročila začátkem 90. let v rádiu Orion.

Jak vzpomínáte na svůj první pohovor v rádiu? Čím si myslíte, že jste své šéfy zaujala?

Bylo mi 29 let a měla jsem dvě malé děti. Musíme si uvědomit, že po sametové revoluci vznikl obrovský prostor pro nové věci. Nikdo nevěděl, jak se má podnikat, ale nadšení bylo obrovské. Na začátku devadesátých let vznikaly soukromé rozhlasové stanice a já je doma dychtivě poslouchala. Dnes to bude znít hrozně, ale na konkurz do rádia Orion jsem šla jen proto, že jsem bydlela blízko a že mi maminka zrovna pohlídala děti. A čím jsem přesvědčila své šéfy, že mají vybrat právě mě? Nikdo lepší zrovna asi nebyl po ruce.…. V Orionu jsem hlásila zprávy čtyři roky a mrzí mě, že nemám schované nahrávky z dob mých začátků. Učila jsem se sama systémem pokus - omyl.

CELÝ ROZHOVOR SI PŘEČTĚTE NA MEDIASHOW.CZ: Krajánek z Ostravy? Eva Panošová pracuje pro média čtvrtstoletí

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě

20/3 / KRIMI / KARVINÁ - Vskutku k pozoruhodnému případu došlo v Karviné.


Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let!

Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let!

20/3 / KRIMI / OSTRAVA - Trojice mladíků, která vloni na začátku srpna měla zapálit historický kostel v Gutech na Třinecku, může vyfasovat až patnáctiletý pobyt za mřížemi.


Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných

18/3 / ZPRÁVY / OSTRAVA - Veřejnost i politickou scénu pobouřilo počínání poslance za hnutí SPD a předsedu krajské organizace hnutí Lubomíra Volného na základě reportáže České televize, podle níž poslanec obchoduje s chudobou.


Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou

Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou

17/3 / KRIMI / OSTRAVA - Ve čtvrtek došlo k pozoruhodné situaci, když policisté v ostravských ulicích lapili řidiče, který neměl za volantem co dělat. Už jen kvůli tomu, že mu bylo 15 let.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!