Na vlakových nádražích v kraji probíhá výstava Zoo Ostrava

19. květen 2016 | 00:02 | Ostrava-město
Výstava na nádraží. Foto: archiv Pavel VlčekVýstava na nádraží. Foto: archiv Pavel Vlček

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ - Po vybraných nádražích na severu Moravy putuje výstava o záchranných projektech, na nichž se podílí ostravská zoologická zahrada.

Reklama

Aktuálně se výstava nachází na nádraží Ostrava-Svinov, v červnu bude k vidění v Bohumíně, v červenci na východním nádraží v Opavě a v srpnu pak na hlavním nádraží v Ostravě.

Novodobé moderní zoologické zahrady se již dávno nezaměřují na chov co největšího množství atraktivních exotických zvířat, ale věnují se chovu převážně těch druhů, které patří v přírodě k ohroženým, případně z ní byly již zcela vyhubeny. Udržují tak záložní populaci daného druhu v lidské péči, aby nedošlo k jeho úplnému vymizení z planety. Přispívají tak k ochraně biologické rozmanitosti a pomáhají uchovat vzácná zvířata pro příští generace.

Rovněž aktivity ostravské zoologické zahrady se neodehrávají pouze uvnitř areálu zoo, ale probíhají i za jejími branami. Zoo je zapojena do čtrnácti záchranných projektů, které probíhají ve třech světadílech – v Asii, v Africe, v Evropě. Podporuje např. boj proti nelegálnímu obchodu se zvířaty na Sumatře, záchranu největší antilopy světa v Senegalu, výzkum sloních nemocí, obnovu populace orla skalního v České republice, odkud byl v minulosti zcela vyhuben.

Zoo Ostrava rovněž participuje na několika tzv. repatriačních projektech, jejichž cílem je posílit divoké populace ohrožených evropských druhů vypouštěním jedinců odchovaných v lidské péči do přírody. Do konce roku 2015 bezplatně poskytla pro vypuštění více než 500 zvířat. Bylo mezi nimi 400 sov pálených, 92 sýčků, 12 orlosupů bradatých, jeden sup hnědý, sup bělohlavý nebo puštík bělavý.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě

20/3 / KRIMI / KARVINÁ - Vskutku k pozoruhodnému případu došlo v Karviné.


Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let!

Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let!

20/3 / KRIMI / OSTRAVA - Trojice mladíků, která vloni na začátku srpna měla zapálit historický kostel v Gutech na Třinecku, může vyfasovat až patnáctiletý pobyt za mřížemi.


Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných

18/3 / ZPRÁVY / OSTRAVA - Veřejnost i politickou scénu pobouřilo počínání poslance za hnutí SPD a předsedu krajské organizace hnutí Lubomíra Volného na základě reportáže České televize, podle níž poslanec obchoduje s chudobou.


Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou

Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou

17/3 / KRIMI / OSTRAVA - Ve čtvrtek došlo k pozoruhodné situaci, když policisté v ostravských ulicích lapili řidiče, který neměl za volantem co dělat. Už jen kvůli tomu, že mu bylo 15 let.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!