Zuzana Hejnová potvrdila start na Zlaté tretře v Ostravě

21. duben 2016 | 20:51 | Vítkovice
Zuzana Hejnová. Foto: archiv Město LiberecZuzana Hejnová. Foto: archiv Město Liberec

Ostrava - S blížícím se termínem konání mezinárodního atletického mítinku Zlatá tretra 2016 v Ostravě, který se koná na Městském stadiónu ve Vítkovicích, přibývají ve startovní listině zvučná jména.

Reklama

Už dříve organizátoři oznámili účast několika hvězd, chybět by neměli tyčkaři Renaud Lavillenie a Shawn Barber, dvojnásobný halový mistr světa na čtyřstovce Pavel Maslák, vicemistr světa na 1500 metrů z Portlandu Jakub Holuša, oštěpaři Vítězslav Veselý i keňský mistr světa Julius Yego. Kvůli Usainu Boltovi se letos přizpůsobil i termín na pátek 20. května, účast jamajské sprinterské hvězdy ale oficiálně potvrzena zatím není.

Start v Ostravě potvrdila dvojnásobná mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová. Čeká ji devátý start na Zlaté tretře, v letošní sezoně to bude po Diamantové lize v Dauhá její druhý závod roku. "Na Zlatou tretru v Ostravě se těším, ráda závodím před domácím publikem a budu se snažit předvést co nejlepší výsledek. Zatím ještě nedokážu odhadnout čas, jaký jsem schopna běžet, ale jsem dobře připravená a věřím ve výkon pod 54 sekund," vzkázala Hejnová české sportovní veřejnosti ze soustředění v Jihoafrické republice prostřednictvím pořadatelů.

Jejími soupeřkami budou mimo jiné Američanka Dalilah Muhammadová s osobním rekordem 53,83 i tradiční domácí rivalka Denisa Rosolová. Hejnová dosud v Ostravě běžela nejlépe v roce 2013, kdy stanovila rekord mítinku časem 53,32.

Organizátoři Zlaté tretry oznámili na tiskovce v Praze, že na mítink opět přijede světový rekordman v desetiboji Ashton Eaton. Předloni v Ostravě běžel 400 metrů překážek, letos bude skákat do dálky mimo jiné proti české jedničce Radku Juškovi.

Juška je stejně jako další reprezentanti nyní na soustředění v Africe. „Padají tady tréninkové osobní rekordy, jak v posilovně, rychlosti i v odrazech. Vše jde podle plánu, brzy začnu přípravu do kvality. Tretra je největší český závod, takže se těším hlavně na publikum," uvedl v tiskové zprávě pořadatelů Juška.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!

25/4 / ZPRÁVY / OSTRAVA - Dopravní podnik uspořádal kontrolní akci v noci z pátku 20. dubna na sobotu 21. dubna.


Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna

Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna

25/4 / ZPRÁVY / OSTRAVA - Do Ostravy dorazila super moderní tramvaj zahraniční výroby, jedná se o první klimatizovanou soupravu svého druhu. Celkem dopravní podnik nakoupí čtyřicet kusů tramvají, a to za více než miliardu korun!


Požár na ubytovně v Havířově: Zranění dva Poláci

Požár na ubytovně v Havířově: Zranění dva Poláci

24/4 / KRIMI / HAVÍŘOV - V nedělním podvečeru došlo k požáru v ubytovně v Havířově-Prostřední Suché.


Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

24/4 / KRIMI / OSTRAVA - Neznámý muž, který cestoval v Ostravě v autobuse MHD, měl napadnout řidiče. Policisté nyní po výtržníkovi pátrají.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!