Zuzana Hejnová potvrdila start na Zlaté tretře v Ostravě

21. duben 2016 | 20:51 | Vítkovice
Zuzana Hejnová. Foto: archiv Město LiberecZuzana Hejnová. Foto: archiv Město Liberec

Ostrava - S blížícím se termínem konání mezinárodního atletického mítinku Zlatá tretra 2016 v Ostravě, který se koná na Městském stadiónu ve Vítkovicích, přibývají ve startovní listině zvučná jména.

Reklama

Už dříve organizátoři oznámili účast několika hvězd, chybět by neměli tyčkaři Renaud Lavillenie a Shawn Barber, dvojnásobný halový mistr světa na čtyřstovce Pavel Maslák, vicemistr světa na 1500 metrů z Portlandu Jakub Holuša, oštěpaři Vítězslav Veselý i keňský mistr světa Julius Yego. Kvůli Usainu Boltovi se letos přizpůsobil i termín na pátek 20. května, účast jamajské sprinterské hvězdy ale oficiálně potvrzena zatím není.

Start v Ostravě potvrdila dvojnásobná mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová. Čeká ji devátý start na Zlaté tretře, v letošní sezoně to bude po Diamantové lize v Dauhá její druhý závod roku. "Na Zlatou tretru v Ostravě se těším, ráda závodím před domácím publikem a budu se snažit předvést co nejlepší výsledek. Zatím ještě nedokážu odhadnout čas, jaký jsem schopna běžet, ale jsem dobře připravená a věřím ve výkon pod 54 sekund," vzkázala Hejnová české sportovní veřejnosti ze soustředění v Jihoafrické republice prostřednictvím pořadatelů.

Jejími soupeřkami budou mimo jiné Američanka Dalilah Muhammadová s osobním rekordem 53,83 i tradiční domácí rivalka Denisa Rosolová. Hejnová dosud v Ostravě běžela nejlépe v roce 2013, kdy stanovila rekord mítinku časem 53,32.

Organizátoři Zlaté tretry oznámili na tiskovce v Praze, že na mítink opět přijede světový rekordman v desetiboji Ashton Eaton. Předloni v Ostravě běžel 400 metrů překážek, letos bude skákat do dálky mimo jiné proti české jedničce Radku Juškovi.

Juška je stejně jako další reprezentanti nyní na soustředění v Africe. „Padají tady tréninkové osobní rekordy, jak v posilovně, rychlosti i v odrazech. Vše jde podle plánu, brzy začnu přípravu do kvality. Tretra je největší český závod, takže se těším hlavně na publikum," uvedl v tiskové zprávě pořadatelů Juška.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce

Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce

15/6 / KRIMI / KARVINÁ - Hasiči a policisté pronásledovali klokana, který se zatoulal do areálu bývalého dolu Paskov.


Hořel dům ve Frýdku-Místku, škoda za 500 tisíc

Hořel dům ve Frýdku-Místku, škoda za 500 tisíc

15/6 / KRIMI / FRÝDEK-MÍSTEK - Ve středu 13.6. došlo k požáru staršího rekreačního domku ve Frýdku-Místku, konkrétně v tamní městské části Chlebovice.


Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela

Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela

4/6 / SPORT / VÍTKOVICE - Po dvou letech sestoupil z druhé ligy do MSFL fotbalový klub MFK Vítkovice. O záchranu ve druhé lize bojoval do posledního kola, nakonec ale míří o patro níže, do amatérské třetí ligy. Co to s klubem udělá?


Ve Vendryni hořela roubenka, škoda za tři miliony

Ve Vendryni hořela roubenka, škoda za tři miliony

13/5 / KRIMI / TŘINECKO - V pátek odpoledne mělo dojít k požáru roubenky ve Vendryni na Třinecku. Škoda se prý vyčíslila na tři miliony korun.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!