Změny v Porubě: Adámková do Německa, přichází Ryšánková

1. červen 2015 | 00:26 | Poruba
Jan Beňadik s hráčkami. Foto: archiv MojeOstravsko.czJan Beňadik s hráčkami. Foto: archiv MojeOstravsko.cz

Poruba - Třebaže házenkářky Sokola Poruba sahaly po prvním finálovém zápase play-off české ligy po zlaté medaili, nakonec zakončily sezónu druhým místem a tudíž ziskem stříbrného kovu. Ve finále podlehly Baníku Most 1:2 na vítězná utkání. Přesto s odstupem času hodnotí v Porubě dosaženou bilanci jako úspěch.

Reklama

„Samozřejmě jsme bezprostředně po prohrané finálové sérii byli zklamaní. Titul nám unikl, ale když si to probereme v klidu a bez emocí, můžeme, nebo snad i musíme být spokojeni,“ pravil trenér Jan Beňadik k účinkování Poruby v lize. „Celkově jsme byli rovnocenným soupeřem hráčkám Mostu. Prakticky rozhodlo až jejich vítězství ve třetím zápase, který určil mistryně republiky. K české lize ale rádi připojujeme bronz z interligy a také důstojnou účast v evropském poháru. Udělali jsme maximum,“ zamýšlel se kouč.

Házenkářský život ale běží rychle a hned po skončení sezóny 2014/2015 vešly ve známost zajímavé změny v kádru porubského družstva. A týkají se osobností české ženské házené. Z Poruby odchází Petra Adámková, reprezentantka a jedna z opor ligového týmu. Jejím dalším působištěm bude německý celek Koblenz/Weibern.

„Jsem ráda, že mi vyšlo zahraniční angažmá. Ještě před odchodem z Ostravy jsem se chtěla loučit titulem. To by byl ideální scénář. Přesto se domnívám, že se jako tým nemáme za co stydět. A co dál? Byla jsem rozhodnutá, že půjdu do Německa, i když Koblenz se nakonec neudržel v první bundeslize a spadl do nižší soutěže,“ svěřila se Adámková na klubovém webu.

Zatímco Poruba ztrácí svou hvězdu, do kádru ostravského družstva přichází Helena Ryšánková z Mostu. A to s vizitkou mistryně republiky právě po finále s Porubou. „V Mostě se nám dařilo, titulu si moc vážím. Nyní jsem zvažovala i nabídku ze zahraničí, ale nakonec z toho sešlo. Proto jsem se rozhodovala jen mezi setrváním v Mostě a odchodem do Poruby. Při posouzení plusů a minusů jsem zvolila druhou možnost,“ prozradila Ryšánková na porubském webu. „Můj přítel hraje taky házenou a míří na Slovensko, odkud to není do Ostravy daleko,“ naznačila motivy svého přestupu.

Velkou novinkou v lize házenkářek je i fakt, že jedna z nejzkušenějších hráček v republice Petra Vítková ukončila aktivní činnost. V právě skončené sezóně byla i hrající asistentkou trenéra v mistrovském Mostě a nyní se stala hlavní trenérkou ve Slavii Praha, bronzovém celku české ligy. Takže do Poruby v příští sezóně už přijede se slávistickým týmem ve zcela nové roli.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Ve Vendryni hořela roubenka, škoda za tři miliony

Ve Vendryni hořela roubenka, škoda za tři miliony

13/5 / KRIMI / TŘINECKO - V pátek odpoledne mělo dojít k požáru roubenky ve Vendryni na Třinecku. Škoda se prý vyčíslila na tři miliony korun.


Nehoda ve Studénce, řidičku museli vyprošťovat hasiči

Nehoda ve Studénce, řidičku museli vyprošťovat hasiči

11/5 / KRIMI / STUDÉNKA - Ve čtvrtek 10. května došlo k dopravní nehodě ve Studénce na Novojičínsku.


Motorkář se střetl s jelenem. Skončil v nemocnici

Motorkář se střetl s jelenem. Skončil v nemocnici

11/5 / KRIMI / TŘINECKO - Ve čtvrtek 10. května došlo k dvěma dopravním nehodám v Moravskoslezském kraji.


Požár bytu v Bruntále, na vině elektroinstalace

Požár bytu v Bruntále, na vině elektroinstalace

9/5 / KRIMI / BRUNTÁL - V úterý 8. května došlo k požáru bytu v Bruntále. Odhadována škoda se vyčíslila na 200 tisíc korun.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!