Weber po premiéře v lize: Hodně krutá prohra

1. srpen 2016 | 09:17 | Karvinsko
Jozef Weber. Foto: archiv MojeOstravsko.czJozef Weber. Foto: archiv MojeOstravsko.cz

JABLONEC/KARVINÁ - Dlouho očekáváná premiéra fotbalistů MFK Karviná v první lize nedopadla pro nováčka soutěže úspěšně. Třebaže Karvinští vedli v Jablonci na půdě favorita o dva góly a měli teoreticky na dosah bodový zisk, vraceli se s prázdnou, pokud jde o výsledný efekt. Konkrétně s porážkou 3:5.

Reklama

Už před zápasem se psalo o tom, že to bude nevídaný duel hlavně pro trenéra Karviné. Jozef Weber totiž strávil v jabloneckém klubu třináct let v období 1999-2012 jako hráč a asistent trenéra. A právě z Jablonce se vydal na následnou samostatnou dráhu v roli hlavního kouče.

Zápas byl pro mě hodně výjimečný, mám tu svůj druhý domov. Přijetí od fanoušků mě dojalo,“ líčil Weber, který vždycky patřil k oblíbencům jabloneckých příznivců právě pro klubovou věrnost.

„Domácí vyhráli zaslouženě, za nás jsem rád, že jsme v první půli přispěli k dobrému fotbalu,“ uvedl Weber na tiskovce.

Prohra 3:5 vyznívá netypicky. Pro nás je to dost krutý výsledek. První půli jsme odehráli velmi dobře, chtěli jsme hrát rychlou přechodovou fázi a na domácí to platilo. Dostali jsme se až do neskutečného vedení 3:1, přesto jsme hráče v poločase nabádali k obezřetnosti, protože jsme věděli, že přijde tlak domácích,“ rozebíral karvinský trenér před novináři.

Uznal, že rozhodující byl obrat na začátku druhého poločasu. „Právě těch úvodních pět minut druhé půle způsobilo změnu ve vývoji utkání. Ani ne čtvrtá a pátá branka, ale těchto pět minut. Tam jsme to neunesli, ukázala se naše malá síla. Prohráli jsme standardku, souboj. Pak to na nás dolehlo a nevzdorovali jsme tak jako první půli. Čtvrtá branka to definitivně zlomila,“ popsal Weber dění na jabloneckém trávníku.

Zajímavostí bylo, že branky Karviné vstřelili noví hráči v jejím dresu: nejprve se trefil Radek Voltr a po něm Pavol Jurčo, ten dokonce dvakrát. Oba samozřejmě litovali, že jejich ligové trefy nestačily na lepší výsledek.

Karviná nicméně donutila hráče Jablonce k tomu, aby se snažili odvrátit porážku, takže diváci viděli celkem osm gólů. „Jsem rád, že lidi si nepříznivý vývoj přetrpěli s námi a závěr zápasu si užili. Nevypadalo to dobře, ale cením si faktu, že jsme odvrátili blamáž. Kluci ukázali, že vnitřní síla v týmu je,“ oddechl si jablonecký trenér Zdenko Frťala.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!

25/4 / ZPRÁVY / OSTRAVA - Dopravní podnik uspořádal kontrolní akci v noci z pátku 20. dubna na sobotu 21. dubna.


Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna

Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna

25/4 / ZPRÁVY / OSTRAVA - Do Ostravy dorazila super moderní tramvaj zahraniční výroby, jedná se o první klimatizovanou soupravu svého druhu. Celkem dopravní podnik nakoupí čtyřicet kusů tramvají, a to za více než miliardu korun!


Požár na ubytovně v Havířově: Zranění dva Poláci

Požár na ubytovně v Havířově: Zranění dva Poláci

24/4 / KRIMI / HAVÍŘOV - V nedělním podvečeru došlo k požáru v ubytovně v Havířově-Prostřední Suché.


Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

24/4 / KRIMI / OSTRAVA - Neznámý muž, který cestoval v Ostravě v autobuse MHD, měl napadnout řidiče. Policisté nyní po výtržníkovi pátrají.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!