Weber po premiéře v lize: Hodně krutá prohra

1. srpen 2016 | 09:17 | Karvinsko
Jozef Weber. Foto: archiv MojeOstravsko.czJozef Weber. Foto: archiv MojeOstravsko.cz

JABLONEC/KARVINÁ - Dlouho očekáváná premiéra fotbalistů MFK Karviná v první lize nedopadla pro nováčka soutěže úspěšně. Třebaže Karvinští vedli v Jablonci na půdě favorita o dva góly a měli teoreticky na dosah bodový zisk, vraceli se s prázdnou, pokud jde o výsledný efekt. Konkrétně s porážkou 3:5.

Už před zápasem se psalo o tom, že to bude nevídaný duel hlavně pro trenéra Karviné. Jozef Weber totiž strávil v jabloneckém klubu třináct let v období 1999-2012 jako hráč a asistent trenéra. A právě z Jablonce se vydal na následnou samostatnou dráhu v roli hlavního kouče.

Zápas byl pro mě hodně výjimečný, mám tu svůj druhý domov. Přijetí od fanoušků mě dojalo,“ líčil Weber, který vždycky patřil k oblíbencům jabloneckých příznivců právě pro klubovou věrnost.

„Domácí vyhráli zaslouženě, za nás jsem rád, že jsme v první půli přispěli k dobrému fotbalu,“ uvedl Weber na tiskovce.

Prohra 3:5 vyznívá netypicky. Pro nás je to dost krutý výsledek. První půli jsme odehráli velmi dobře, chtěli jsme hrát rychlou přechodovou fázi a na domácí to platilo. Dostali jsme se až do neskutečného vedení 3:1, přesto jsme hráče v poločase nabádali k obezřetnosti, protože jsme věděli, že přijde tlak domácích,“ rozebíral karvinský trenér před novináři.

Uznal, že rozhodující byl obrat na začátku druhého poločasu. „Právě těch úvodních pět minut druhé půle způsobilo změnu ve vývoji utkání. Ani ne čtvrtá a pátá branka, ale těchto pět minut. Tam jsme to neunesli, ukázala se naše malá síla. Prohráli jsme standardku, souboj. Pak to na nás dolehlo a nevzdorovali jsme tak jako první půli. Čtvrtá branka to definitivně zlomila,“ popsal Weber dění na jabloneckém trávníku.

Zajímavostí bylo, že branky Karviné vstřelili noví hráči v jejím dresu: nejprve se trefil Radek Voltr a po něm Pavol Jurčo, ten dokonce dvakrát. Oba samozřejmě litovali, že jejich ligové trefy nestačily na lepší výsledek.

Karviná nicméně donutila hráče Jablonce k tomu, aby se snažili odvrátit porážku, takže diváci viděli celkem osm gólů. „Jsem rád, že lidi si nepříznivý vývoj přetrpěli s námi a závěr zápasu si užili. Nevypadalo to dobře, ale cením si faktu, že jsme odvrátili blamáž. Kluci ukázali, že vnitřní síla v týmu je,“ oddechl si jablonecký trenér Zdenko Frťala.

Autor: Redakce