Vojtěch Kubista a Daniel Tarczal posílí na jaře fotbalisty Karviné

28. únor 2015 | 13:04 | Karvinsko
Momentka z utkání karvinských fotbalistů. Foto: archiv MFK KarvináMomentka z utkání karvinských fotbalistů. Foto: archiv MFK Karviná

Karviná - Vedení fotbalového klubu MFK Karviná doplnilo kádr druholigového mužstva o dva kvalitní hráče z prvoligových celků. Na půlroční hostování nově přichází záložník Vojtěch Kubista z FK Baumit Jablonec a už od začátku zimní přípravy působí v Karviné další záložník Daniel Tarczal z FK Příbram.

Reklama

Kubista měl raketový start do vrcholového fotbalu v Jablonci, kde na jaře roku 2013 začal hrát první ligu a byl i v sestavě týmu, který vybojoval triumf v Poháru FAČR. Tehdy Jablonečtí pod vedením trenéra Romana Skuhravého zdolali ve finálovém duelu v Chomutově ambiciózní Mladou Boleslav a zajistili si účast v Evropské lize. Takže Kubista následně sbíral zkušenosti i na mezinárodní scéně. Skóroval i v první lize.

Jenže v létě 2014 přistoupil FK Jablonec po příchodu trenéra Jaroslava Šilhavého k masivnímu posílení týmu a na Kubistu se v sestavě příliš nedostávalo. Nastupoval jen sporadicky. V lednu 2015 se počítalo s jeho hostováním v prvoligové Jihlavě, ale nakonec se z Vysočiny předčasně vrátil do Jablonce.

Zdejší kádr je však natolik silný, že se do něj nevešel, proto odchází na jinou štaci. V Karviné by se Kubista měl stát pilířem mužstva. Může hrát na více postech, platí za typ univerzálního hráče. Herní praxi potřebuje i kvůli tomu, že patří do širšího výběru české reprezentace do 21 let před červnovým mistrovstvím Evropy této kategorie v Česku.

Karvinský kouč Jozef Weber má dobré vazby na jablonecký klub, kde dlouho hrál a poté působil přes pět let jako asistent trenéra. A možná i proto došlo k dohodě ohledně Kubistova hostování právě v Karviné.

Daniel Tarczal působil řadu sezón v Příbrami, kde se vypracoval v oporu mužstva. Do první ligy naskočil už v roce 2004. Celkem má na svém kontě na 150 startů v nejvyšší soutěži, vstřelil pět gólů. Hostování Karviné je pro něj příležitostí dokázat, že má na to, aby se v budoucnu vrátil do elitní soutěže.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!

25/4 / ZPRÁVY / OSTRAVA - Dopravní podnik uspořádal kontrolní akci v noci z pátku 20. dubna na sobotu 21. dubna.


Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna

Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna

25/4 / ZPRÁVY / OSTRAVA - Do Ostravy dorazila super moderní tramvaj zahraniční výroby, jedná se o první klimatizovanou soupravu svého druhu. Celkem dopravní podnik nakoupí čtyřicet kusů tramvají, a to za více než miliardu korun!


Požár na ubytovně v Havířově: Zranění dva Poláci

Požár na ubytovně v Havířově: Zranění dva Poláci

24/4 / KRIMI / HAVÍŘOV - V nedělním podvečeru došlo k požáru v ubytovně v Havířově-Prostřední Suché.


Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

24/4 / KRIMI / OSTRAVA - Neznámý muž, který cestoval v Ostravě v autobuse MHD, měl napadnout řidiče. Policisté nyní po výtržníkovi pátrají.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!