Ve Varech chceme hrát ještě defenzivněji než v Ústí, říká havířovský Radek Pořízek

17. listopad 2017 | 10:41 | Havířovsko
Hokejista Radek Pořízek. Foto: Facebook AZ HavířovHokejista Radek Pořízek. Foto: Facebook AZ Havířov

ÚSTÍ N.L. - Hokejisté Havířova v 22. kole WSM ligy uspěli na ledě Ústí nad Labem po výhře 2:0. Na vítězství se podílel i útočník Radek Pořízek. "Rozhodly naše dva rychlé góly ve třetí třetině," řekl havířovský forvard.

Až do 50. minuty drželi hokejisté Ústí a Havířova bezbrankový stav. Pak přišla střela hostujícího Hudečka, která se nakonec ukázala jako vítězná. Za šest minut přidal druhý zásah Matai, a tak bylo zřejmé, že Havířov na severu Čech uspěje.

"Nakonec se nám povedlo ve třetí třetině vstřelit gól, nedlouho poté přidali druhý a udrželi v obraně čisté konto. Jsme rádi, že se nám zápas podařil," rozplýval se útočník AZetu Radek Pořízek.

Předchozí vzájmený duel přitom AZet na domácím ledě prohrál s Ústím 4:8. Teď to bylo naopak hodně o defenzivě. "Určitě jsme chtěli Ústeckým porážku vrátit. Hráli jsme zodpovědně a rozhodně se nám zápas podařil lépe než doma. Chtěli jsme vycházet z pevné obrany. Neinkasovat a počkat si na chybu soupeře. Nakonec rozhodl náš vedoucí gól," popisoval jedenadvacetiletý hráč.

Na sever Čech do Ústí přijela i skupinka fanoušků z dalekého severu Moravy. "Určitě jsme je slyšeli, jsme rádi, že za námi jezdí i na tak daleké stadiony a jsou pro nás perfektní podporou," nastínil havířovský hokejista na adresu kotle svých fanoušků.

Hned druhý den, v pátek, nastoupí Havířov na ledě Karlových Varů. "Musíme dobře zregenerovat. Karlovy Vary jsou lepší soupeř než Ústí, takže musíme hrát do obrany ještě lépe než ve čtvrtek," vysvětlil Pořízek. A hned záhy dokončí Havířov svůj třízápasový trip na ledech soupeřů v neděli v Kladně.

Havířov po výhře v Ústí poskočil na deváté místo. "Myslím si, že ještě máme na víc. Tabulka je hodně vyrovnaná. Jednou vyhrajete a jste čtvrtí, pak prohrajete a jste desátí. Do play-off půjde osm týmů a my chceme být mezi nimi," má jasno Pořízek.