V Kravařích odstartuje hokejová „dvacítka“ novou sezónu

6. červen 2015 | 00:49 | Opavsko
Buly Aréna v Kravařích u Opavy. Foto: archiv MojeOstravsko.czBuly Aréna v Kravařích u Opavy. Foto: archiv MojeOstravsko.cz

Kravaře - Častým místem soustředění a přípravných kempů českých juniorských výběrů v ledním hokeji je sportovní a hotelový komplex Buly Aréna v Kravařích u Opavy. A ve zdejším areálu také odstartují symbolicky novou sezónu 2015/2016 reprezentanti do dvaceti let. A to už ve druhé polovině června 2015.

Reklama

Kravaře nejsou dějištěm srazu a pobytu mladých hokejistů náhodou. Místní komplex patří bývalému reprezentačnímu trenérovi Aloisi Hadamczikovi, který má v šestitisícovém městě nedaleko Opavy i trvalé bydliště. A v dubnu 2015 se stal novým koučem extraligové Komety Brno.

O Kravařích se hodně psalo i v souvislosti s letošním mistrovstvím světa. Právě v Kravařích našli svoje přechodné působiště a zázemí hokejisté Ruska, kteří odtud dojížděli k zápasům základní skupiny MS do Ostravy! A podle vyjádření Aloise Hadamczika v médiích byli Rusové včetně světových hvězd se zdejšími podmínkami velmi spokojeni.

Prostředí v Kravařích dobře zná i nový hlavní trenér reprezentační „dvacítky“ Jakub Petr, současně jeden z koučů extraligových hokejistů HC Vítkovice Steel. Ostatně, na ledě v kravařské zimní hale se v minulé sezóně uskutečnil i mezinárodní turnaj hráčů do 18 let, kdy Jakub Petr vedl český tým této věkové kategorie.

Podle sdělení z hokejového svazu by se nynějšího soustředění v Kravařích mělo zúčastnit přes třicet hráčů. Základ tvoří členové stříbrné „osmnáctky“ z MS v roce 2014. Přesto, že je pozván velký počet adeptů reprezentace, někteří kvalitní hráči budou chybět kvůli svému působení v zámoří apod. Větší prostor tak dostanou nadějní hokejisté z české extraligy. Jsou mezi nimi i hráči z Vítkovic a Třince, pro které bude areál v Kravařích takřka domácím prostředím. Přijedou i hokejisté z Liberce, Chomutova, Pardubic a dalších klubů.

Manažer reprezentační „dvacítky“ Milan Hnilička podotkl, že začátek sezóny v Kravařích je vlastně vstupem do série těžkých a prestižních akcí a turnajů. „Počátkem srpna bychom měli odcestovat do Kanady, kde se v Calgary několikrát střetneme se světovými velmocemi, jakými jsou právě Kanada a Rusko,“ upřesnil někdejší vynikající gólman, který z postu manažera „osmnáctky“ plynule přešel i k vyšší věkové kategorii.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Ve Vendryni hořela roubenka, škoda za tři miliony

Ve Vendryni hořela roubenka, škoda za tři miliony

13/5 / KRIMI / TŘINECKO - V pátek odpoledne mělo dojít k požáru roubenky ve Vendryni na Třinecku. Škoda se prý vyčíslila na tři miliony korun.


Nehoda ve Studénce, řidičku museli vyprošťovat hasiči

Nehoda ve Studénce, řidičku museli vyprošťovat hasiči

11/5 / KRIMI / STUDÉNKA - Ve čtvrtek 10. května došlo k dopravní nehodě ve Studénce na Novojičínsku.


Motorkář se střetl s jelenem. Skončil v nemocnici

Motorkář se střetl s jelenem. Skončil v nemocnici

11/5 / KRIMI / TŘINECKO - Ve čtvrtek 10. května došlo k dvěma dopravním nehodám v Moravskoslezském kraji.


Požár bytu v Bruntále, na vině elektroinstalace

Požár bytu v Bruntále, na vině elektroinstalace

9/5 / KRIMI / BRUNTÁL - V úterý 8. května došlo k požáru bytu v Bruntále. Odhadována škoda se vyčíslila na 200 tisíc korun.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!