V Kravařích odstartuje hokejová „dvacítka“ novou sezónu

6. červen 2015 | 00:49 | Opavsko
Buly Aréna v Kravařích u Opavy. Foto: archiv MojeOstravsko.czBuly Aréna v Kravařích u Opavy. Foto: archiv MojeOstravsko.cz

Kravaře - Častým místem soustředění a přípravných kempů českých juniorských výběrů v ledním hokeji je sportovní a hotelový komplex Buly Aréna v Kravařích u Opavy. A ve zdejším areálu také odstartují symbolicky novou sezónu 2015/2016 reprezentanti do dvaceti let. A to už ve druhé polovině června 2015.

Reklama

Kravaře nejsou dějištěm srazu a pobytu mladých hokejistů náhodou. Místní komplex patří bývalému reprezentačnímu trenérovi Aloisi Hadamczikovi, který má v šestitisícovém městě nedaleko Opavy i trvalé bydliště. A v dubnu 2015 se stal novým koučem extraligové Komety Brno.

O Kravařích se hodně psalo i v souvislosti s letošním mistrovstvím světa. Právě v Kravařích našli svoje přechodné působiště a zázemí hokejisté Ruska, kteří odtud dojížděli k zápasům základní skupiny MS do Ostravy! A podle vyjádření Aloise Hadamczika v médiích byli Rusové včetně světových hvězd se zdejšími podmínkami velmi spokojeni.

Prostředí v Kravařích dobře zná i nový hlavní trenér reprezentační „dvacítky“ Jakub Petr, současně jeden z koučů extraligových hokejistů HC Vítkovice Steel. Ostatně, na ledě v kravařské zimní hale se v minulé sezóně uskutečnil i mezinárodní turnaj hráčů do 18 let, kdy Jakub Petr vedl český tým této věkové kategorie.

Podle sdělení z hokejového svazu by se nynějšího soustředění v Kravařích mělo zúčastnit přes třicet hráčů. Základ tvoří členové stříbrné „osmnáctky“ z MS v roce 2014. Přesto, že je pozván velký počet adeptů reprezentace, někteří kvalitní hráči budou chybět kvůli svému působení v zámoří apod. Větší prostor tak dostanou nadějní hokejisté z české extraligy. Jsou mezi nimi i hráči z Vítkovic a Třince, pro které bude areál v Kravařích takřka domácím prostředím. Přijedou i hokejisté z Liberce, Chomutova, Pardubic a dalších klubů.

Manažer reprezentační „dvacítky“ Milan Hnilička podotkl, že začátek sezóny v Kravařích je vlastně vstupem do série těžkých a prestižních akcí a turnajů. „Počátkem srpna bychom měli odcestovat do Kanady, kde se v Calgary několikrát střetneme se světovými velmocemi, jakými jsou právě Kanada a Rusko,“ upřesnil někdejší vynikající gólman, který z postu manažera „osmnáctky“ plynule přešel i k vyšší věkové kategorii.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě

20/3 / KRIMI / KARVINÁ - Vskutku k pozoruhodnému případu došlo v Karviné.


Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let!

Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let!

20/3 / KRIMI / OSTRAVA - Trojice mladíků, která vloni na začátku srpna měla zapálit historický kostel v Gutech na Třinecku, může vyfasovat až patnáctiletý pobyt za mřížemi.


Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných

18/3 / ZPRÁVY / OSTRAVA - Veřejnost i politickou scénu pobouřilo počínání poslance za hnutí SPD a předsedu krajské organizace hnutí Lubomíra Volného na základě reportáže České televize, podle níž poslanec obchoduje s chudobou.


Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou

Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou

17/3 / KRIMI / OSTRAVA - Ve čtvrtek došlo k pozoruhodné situaci, když policisté v ostravských ulicích lapili řidiče, který neměl za volantem co dělat. Už jen kvůli tomu, že mu bylo 15 let.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!