V Kravařích odstartuje hokejová „dvacítka“ novou sezónu

6. červen 2015 | 00:49 | Opavsko
Buly Aréna v Kravařích u Opavy. Foto: archiv MojeOstravsko.czBuly Aréna v Kravařích u Opavy. Foto: archiv MojeOstravsko.cz

Kravaře - Častým místem soustředění a přípravných kempů českých juniorských výběrů v ledním hokeji je sportovní a hotelový komplex Buly Aréna v Kravařích u Opavy. A ve zdejším areálu také odstartují symbolicky novou sezónu 2015/2016 reprezentanti do dvaceti let. A to už ve druhé polovině června 2015.

Reklama

Kravaře nejsou dějištěm srazu a pobytu mladých hokejistů náhodou. Místní komplex patří bývalému reprezentačnímu trenérovi Aloisi Hadamczikovi, který má v šestitisícovém městě nedaleko Opavy i trvalé bydliště. A v dubnu 2015 se stal novým koučem extraligové Komety Brno.

O Kravařích se hodně psalo i v souvislosti s letošním mistrovstvím světa. Právě v Kravařích našli svoje přechodné působiště a zázemí hokejisté Ruska, kteří odtud dojížděli k zápasům základní skupiny MS do Ostravy! A podle vyjádření Aloise Hadamczika v médiích byli Rusové včetně světových hvězd se zdejšími podmínkami velmi spokojeni.

Prostředí v Kravařích dobře zná i nový hlavní trenér reprezentační „dvacítky“ Jakub Petr, současně jeden z koučů extraligových hokejistů HC Vítkovice Steel. Ostatně, na ledě v kravařské zimní hale se v minulé sezóně uskutečnil i mezinárodní turnaj hráčů do 18 let, kdy Jakub Petr vedl český tým této věkové kategorie.

Podle sdělení z hokejového svazu by se nynějšího soustředění v Kravařích mělo zúčastnit přes třicet hráčů. Základ tvoří členové stříbrné „osmnáctky“ z MS v roce 2014. Přesto, že je pozván velký počet adeptů reprezentace, někteří kvalitní hráči budou chybět kvůli svému působení v zámoří apod. Větší prostor tak dostanou nadějní hokejisté z české extraligy. Jsou mezi nimi i hráči z Vítkovic a Třince, pro které bude areál v Kravařích takřka domácím prostředím. Přijedou i hokejisté z Liberce, Chomutova, Pardubic a dalších klubů.

Manažer reprezentační „dvacítky“ Milan Hnilička podotkl, že začátek sezóny v Kravařích je vlastně vstupem do série těžkých a prestižních akcí a turnajů. „Počátkem srpna bychom měli odcestovat do Kanady, kde se v Calgary několikrát střetneme se světovými velmocemi, jakými jsou právě Kanada a Rusko,“ upřesnil někdejší vynikající gólman, který z postu manažera „osmnáctky“ plynule přešel i k vyšší věkové kategorii.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Zaorálek hlasoval pro vládu. Babiš má důvěru. Stanjura ho považuje za generálního ředitele ČR

Zaorálek hlasoval pro vládu. Babiš má důvěru. Stanjura ho považuje za generálního ředitele ČR

12/7 / ZPRÁVY / ČESKO - Po patnáctihodinové rozpravě hodinu po půlnoci v noci ve čtvrtek (12.7.2018) získala druhá Babišova vláda důvěru Poslanecké sněmovny. Pro ni hlasovali poslanci ANO, ČSSD a KSČM.


Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce

Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce

15/6 / KRIMI / KARVINÁ - Hasiči a policisté pronásledovali klokana, který se zatoulal do areálu bývalého dolu Paskov.


Hořel dům ve Frýdku-Místku, škoda za 500 tisíc

Hořel dům ve Frýdku-Místku, škoda za 500 tisíc

15/6 / KRIMI / FRÝDEK-MÍSTEK - Ve středu 13.6. došlo k požáru staršího rekreačního domku ve Frýdku-Místku, konkrétně v tamní městské části Chlebovice.


Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela

Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela

4/6 / SPORT / VÍTKOVICE - Po dvou letech sestoupil z druhé ligy do MSFL fotbalový klub MFK Vítkovice. O záchranu ve druhé lize bojoval do posledního kola, nakonec ale míří o patro níže, do amatérské třetí ligy. Co to s klubem udělá?
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!