Útočník Marek Hovorka odešel z Vítkovic do Košic

12. červen 2016 | 23:28 | Vítkovice
Marek Hovorka. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czMarek Hovorka. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

VÍTKOVICE - Kádr vítkovických hokejistů nabývá konkrétní obrysy a z pohybu na soupisce vyplývá, že tým dozná před další extraligovou sezónou nevídaný počet změn. Už dříve byly oznámeny odchody řady hráčů a od 1. června 2016 je jasné, že v ostravském klubu nezůstane ani slovenský útočník Marek Hovorka.

Reklama

Třebaže generální manažer a hlavní trenér Vítkovic Jakub Petr uvažoval i o možnosti, že Hovorka bude v mužstvu pokračovat, byť s ním nezahájil společnou letní přípravu, situace se vyvinula v hráčův odchod. Slovenský extraligový klub HC Košice oficiálně uvedl, že získal Marka Hovorku z Vítkovic.

Znamená to další přesun hokejisty, který dlouho nastupoval v českých soutěžích. V sezóně 2007/2008 hrál extraligu za Slovan Ústí nad Labem a pak působil například i v Mladé Boleslavi, Kladně, pražské Spartě, Karlových Varech, Chomutově a Vítkovicích.

Chomutovu pomohl k postupu do extraligy, v níž za tamní Piráty odehrál polovinu sezóny 2015/2016 a zamířil do Vítkovic. Našel si svoje místo v základním kádru, ovšem v červnu 2016 se rozhodl pro ukončení vítkovického angažmá.

Hovorka se v Košicích setká i s dalšími hokejisty, kteří tam nyní přicházejí z české extraligy, např. obránce Jiří Vašíček z Hradce Králové, útočník Radim Hruška z Mladé Boleslavi. A trenérem je Rostislav Čada, který v části sezóny 2014/2015 vedl Bílé Tygry Liberec.

Zajímavostí je, že Hovorka nepřijde o start v Lize mistrů. Mohl by si ji okusit v barvách Vítkovic, které jsou jejím účastníkem, ale zahraje si ji v košickém dresu. Slovenský celek bude rovněž mezi skupinou evropských týmů, které absolvují na podzim 2016 mezinárodní klubovou konfrontaci.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě

20/3 / KRIMI / KARVINÁ - Vskutku k pozoruhodnému případu došlo v Karviné.


Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let!

Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let!

20/3 / KRIMI / OSTRAVA - Trojice mladíků, která vloni na začátku srpna měla zapálit historický kostel v Gutech na Třinecku, může vyfasovat až patnáctiletý pobyt za mřížemi.


Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných

18/3 / ZPRÁVY / OSTRAVA - Veřejnost i politickou scénu pobouřilo počínání poslance za hnutí SPD a předsedu krajské organizace hnutí Lubomíra Volného na základě reportáže České televize, podle níž poslanec obchoduje s chudobou.


Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou

Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou

17/3 / KRIMI / OSTRAVA - Ve čtvrtek došlo k pozoruhodné situaci, když policisté v ostravských ulicích lapili řidiče, který neměl za volantem co dělat. Už jen kvůli tomu, že mu bylo 15 let.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!