Trenér Roman Skuhravý povede fotbalisty Opavy

12. červen 2016 | 22:42 | Opavsko
Roman Skuhravý. Foto: archiv MojeOstravsko.czRoman Skuhravý. Foto: archiv MojeOstravsko.cz

OPAVA - Fotbalisté Slezského FC Opava mají nového trenéra. Stal se jím někdejší ligový hráč Roman Skuhravý. Ambiciózní kouč přichází do týmu, který skončil na jedenáctém místě tabulky druhé ligy. Roman Skuhravý nahradí na lavičce Jana Baránka, jenž vedl slezský celek uplynulé tři sezóny.

Reklama

Pokud jde o hráčskou kariéru Romana Skuhravého, tak prioritní pro něj bylo působení v Jablonci. Za tamní klub nastupoval nepřetržitě v letech 1993-2003. Poté hostoval v Baníku Ostrava, kde se však vážně zranil a měl dlouhou hráčskou pauzu. Po návratu na trávník zamířil do Viktorie Plzeň.

S trenérskou činností začal v Jablonci nejprve u juniorky. Stěžejní období prožil v roce 2013. Místo odvolaného trenéra Václava Kotala převzal v závěru jara jablonecké „áčko“ v první lize a dovedl jej k triumfu v tehdejším Českém poháru po vítězství nad Mladou Boleslaví ve finále v Chomutově.

Na podzim téhož roku startoval Jablonec v předkolech Evropské ligy a Skuhravý koučoval severočeský tým i proti španělskému Betisu Sevilla. Po skončení sezóny 2013/2014 nebyla Skuhravému prodloužena smlouva, a tak musel v Jablonci přenechat místo Jaroslavu Šilhavému.

Roman Skuhravý však bez trénování nezůstal, neboť následně vedl dorost pražské Dukly. A v létě 2015 přijal nabídku z FK Varnsdorf. Tento celek sice obsadil ve druhé lize druhé místo a měl právo startu v nejvyšší soutěži, přesto se klub pro nesplnění ligových parametrů účast mezi elitou vzal.

Roman Skuhravý tak pracoval s hráči, kteří cítili zklamání a frustraci, což mělo za následek i slabší podzimní výkony a výsledky v druholigové soutěži. V listopadu 2015 varnsdorfské angažmá Skuhravého skončilo.

V Opavě tudíž pro 41letého trenéra odstartovala nová kapitola. Ze severu Čech se přemístil do Slezska. Koncem května 2016 uzavřel roční smlouvu a 22. června se ujme týmu při zahájení letní přípravy. Novým hráčem Opavy je útočník Tomáš Smola z Ústí nad Labem.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Ve Vendryni hořela roubenka, škoda za tři miliony

Ve Vendryni hořela roubenka, škoda za tři miliony

13/5 / KRIMI / TŘINECKO - V pátek odpoledne mělo dojít k požáru roubenky ve Vendryni na Třinecku. Škoda se prý vyčíslila na tři miliony korun.


Nehoda ve Studénce, řidičku museli vyprošťovat hasiči

Nehoda ve Studénce, řidičku museli vyprošťovat hasiči

11/5 / KRIMI / STUDÉNKA - Ve čtvrtek 10. května došlo k dopravní nehodě ve Studénce na Novojičínsku.


Motorkář se střetl s jelenem. Skončil v nemocnici

Motorkář se střetl s jelenem. Skončil v nemocnici

11/5 / KRIMI / TŘINECKO - Ve čtvrtek 10. května došlo k dvěma dopravním nehodám v Moravskoslezském kraji.


Požár bytu v Bruntále, na vině elektroinstalace

Požár bytu v Bruntále, na vině elektroinstalace

9/5 / KRIMI / BRUNTÁL - V úterý 8. května došlo k požáru bytu v Bruntále. Odhadována škoda se vyčíslila na 200 tisíc korun.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!