Trenér Korytář už vede fotbalisty Baníku Ostrava, Baroš do Boleslavi

3. červenec 2015 | 01:40 | Slezská Ostrava
Radomír Korytář. Foto: archiv FC Baník OstravaRadomír Korytář. Foto: archiv FC Baník Ostrava

Ostrava - Nebývale časté jsou trenérské i hráčské změny ve fotbalovém prvoligovém A-mužstvu Baníku Ostrava. Dosavadní trenér Petr Frňka už nedostává šanci k pokračování angažmá a od začátku letní přípravy jej nahradil nový kouč Radomír Korytář. V Baníku skončil útočník Milan Baroš, který přestoupil do Mladé Boleslavi.

Reklama

Trenérská rošáda zřejmě svědčí o tom, že ostravský experiment s trenérem Frňkou se neosvědčil. Klub Petra Frňku instaloval do funkce v lednu 2015 poté, co byl odvolán předešlý kouč Martin Svědík.

Přitom pod Svědíkovou taktovkou obsadil Baník Ostrava po podzimní části sezóny páté místo v tabulce.

Následně ale klub uvolnil několik hráčských opor - Greguše do Jablonce, Baránka do Plzně, Stronatiho do Austrie Vídeň. Týmu se ujal nově angažovaný Petr Frňka, přicházející z druholigového FC Táborsko. Nepovedlo se mu udržet stávající výkonnost mužstva, ale naopak Baník prožil krušné jaro.

Postupně klesl z páté příčky do dolní poloviny tabulky a nakonec obsadil třinácté místo. Sestupové starosti neměl jen z toho důvodu, že na podzim nasbíral pod bývalým trenérem dostatečný počet bodů a tudíž i série porážek a nepřesvědčivých výsledků nebyla fatální. Znamenala „jen“ propad v konečném pořadí.

Frňkovo působení v Baníku se tedy vyznačovalo pouze tím, že z lavičky vedl ostravský celek ve čtrnácti jarních zápasech Synot ligy. Nyní nedobrovolně skončil po první trenérské zkušenosti v roli hlavního kouče prvoligového celku. Záhy ale našel nové angažmá. Vrátil se do FC Táborsko, kde působil před svým „přestupem“ do Ostravy.

Mužstva Baníku se od 19. června 2015 ujal coby hlavní lodivod Radomír Korytář.

A to na trénincích, které probíhaly v areálu základní školy v Ostravě-Porubě. Korytář není ale v ostravském fotbale úplným trenérským nováčkem. Premiéru u áčka si odbyl v posledním kole sezóny 2012/2013, kdy nahradil tehdy odvolaného Martina Pulpita.

Na podzim 2014 byl členem trenérského kvarteta Svědík, Bernady, Slončík, Korytář. Tehdy sice tým fakticky vedl Svědík, ale jelikož ještě nebyl držitelem potřebné kvalifikace a trenérské licence, vystupoval jako trenér Tomáš Bernady, zároveň vedoucí mužstva.  Nyní přechází největší zodpovědnost na Korytáře, jenž v poslední době působil i u baníkovské juniorky.

První přípravný zápas sehrál Baník Ostrava v Polsku proti Cracovii Krakov. V baníkovském dresu se představili čtyři nově testovaní hráči, zatímco někteří členové uvažovaného kádru ještě chyběli pro zranění. Další součástí přípravy je už probíhající soustředění v Břeclavi, kde se Ostravští v sobotu 4. července 2015 střetnou se slovenským prvoligovým celkem FK Senica.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!

25/4 / ZPRÁVY / OSTRAVA - Dopravní podnik uspořádal kontrolní akci v noci z pátku 20. dubna na sobotu 21. dubna.


Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna

Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna

25/4 / ZPRÁVY / OSTRAVA - Do Ostravy dorazila super moderní tramvaj zahraniční výroby, jedná se o první klimatizovanou soupravu svého druhu. Celkem dopravní podnik nakoupí čtyřicet kusů tramvají, a to za více než miliardu korun!


Požár na ubytovně v Havířově: Zranění dva Poláci

Požár na ubytovně v Havířově: Zranění dva Poláci

24/4 / KRIMI / HAVÍŘOV - V nedělním podvečeru došlo k požáru v ubytovně v Havířově-Prostřední Suché.


Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

24/4 / KRIMI / OSTRAVA - Neznámý muž, který cestoval v Ostravě v autobuse MHD, měl napadnout řidiče. Policisté nyní po výtržníkovi pátrají.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!