Třeba si zahraji první ligu za rok, říká záložník Zavadil o působení v Opavě

12. srpen 2017 | 12:51 | Opavsko
Pavel Zavadil. Foto: MojeOpavsko.czPavel Zavadil. Foto: MojeOpavsko.cz

OPAVA - V průběhu nynější fotbalové sezóny oslaví záložník Pavel Zavadil čtyřicáté narozeniny. Konkrétně to bude na konci dubna 2018. Tedy v době finiše druhé ligy, v níž patří SFC Opava k největším favoritům. A právě Pavel Zavadil přišel do klubu v létě 2017, aby pomohl týmu k postupu do nejvyšší soutěže.

Reklama

Není vám líto, že si v současné době nezahrajete v první lize proti Slavii, Spartě, Plzni? Ještě na jaře jste byl přitom klíčovou postavou prvoligové Zbrojovky Brno!

Přestup do druholigové Opavy, to bylo moje rozhodnutí. Dobře jsem si to promyslel. A na prahu čtyřicítky stále věřím, že první ligu okusím zase za rok. Teď je třeba bojovat za Opavu a dokázat splnit cíl, abychom postoupili.

Ještě k první lize. Jak vnímáte nákupy drahých posil, které přicházejí do Sparty a do Slavie?

Něco takového jsem nezažil. Řekl bych, že je to něco neuvěřitelného, co tady nikdy nebylo. Kam se situace posunula, je úplně jiná liga a jiné přestupy než dosud. Oživení může jen pomoci zvýšit kvalitu ligy.

Přece jen - nechybí vám prvoligová atmosféra?

V Opavě chodí na druhou ligu taky hodně lidí. A když budeme hrát na špici a předvádět dobrý fotbal, fanoušci přijdou ve velkém počtu. Ale je nutné především dál pracovat.

V hierarchii klubů z Moravskoslezského kraje jste vzhledem ke startu Baníku Ostrava a MFK Karviná v první lize svou účastí ve druhé lize prakticky třetím nejlepším týmem regionu v současnosti. Jak to berete?

Baník je samozřejmě značka, kterou každý respektuje. Ale myslím, že i Opava má velký zvuk. Kluci to dokázali minulou sezónu. Těsně jim unikl postup do první ligy i triumf v Českém poháru. Záleží jen na nás, jak budeme hrát v nynější sezóně.

Může být loňská sezóna v podání Opavy impulsem?

Kluci měli na dosah obrovský úspěch, zklamání už dostali z hlavy pryč. Přepnuli jsme na druhou ligu a soustředíme se na to, aby to dopadlo lépe než před rokem. Takový je fotbal. Získané zkušenosti mohou mužstvo posílit, protože tým má za sebou těžké zápasy, které předtím hráči nezažili.

Rozjezd do druholigového ročníku vyšel na jedničku.

Náročnější utkání teprve přijdou. Soustředíme se na sebe a na naši hru, nemůžeme se dívat jen na soupeře. Je tady Hradec Králové, dosud trochu nečitelná Příbram. České Budějovice taky pracují na doplnění kádru. A může vyskočit i někdo další.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

První liga je lákadlem, netají opavský záložník Mozol ambice

První liga je lákadlem, netají opavský záložník Mozol ambice

18/8 / SPORT / OPAVA - Do první ligy nakoukl už před několika lety v dresu severočeských Teplic. Nyní fotbalový záložník Václav Mozol bojuje v barvách druholigového SFC Opava o postup do nejvyšší soutěže. „Je to velké lákadlo,“ říká po několika úvodních kolech zajímavé soutěže.


Teroristický útok v Barceloně si zatím vyžádal třináct obětí

Teroristický útok v Barceloně si zatím vyžádal třináct obětí

17/8 / KRIMI / BARCELONA - Ve čtvrtečním odpoledni došlo k dalšímu teroristickému útoku, tentokrát ve španělské Barceloně. Podle dostupných informací si útok vyžádal až třináct mrtvých.


Stát chce zrušit režijky. Nejvíc se to dotkne trasy do Ostravy

Stát chce zrušit režijky. Nejvíc se to dotkne trasy do Ostravy

16/8 / ZPRÁVY / OSTRAVA - Ministerstvo dopravy chce zrušit nebo výrazně omezit režijní jízdenky ve spojích Českých drah. Nejvíc to tak patrně odnesou držitele takových jízdenek na nejfrekventovanější trase v republice mezi Prahou a Ostravou.


Přizpůsobím se všude, říká americký volejbalista Nugent o angažmá v Ostravě

Přizpůsobím se všude, říká americký volejbalista Nugent o angažmá v Ostravě

15/8 / SPORT / OSTRAVA - Vítanou posilu získal během léta 2017 volejbalový tým VK Ostrava. Na své první angažmá v Evropě se těší dvaadvacetiletý americký smečař Chris Nugent, který se připojil k extraligovému celku v první polovině srpna a už absolvuje s družstvem předsezónní přípravu. Hned po ukončení čtyřletého studia ekonomie se Nugent ujal příležitosti a odjel dobýt Evropu. A už má za sebou první kroky v novém prostředí. „Přizpůsobím se všude,“ říká ke svému ostravskému působení.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!