S Ostravou získal Zdeněk Haník mladší titul a nyní je jejím soupeřem

21. leden 2016 | 13:20 | Ostrava-město
Zdeněk Haník. Foto: archiv VK OstravaZdeněk Haník. Foto: archiv VK Ostrava

Ostrava - Do volejbalové extraligy mužů se vrátil zkušený nahrávač Zdeněk Haník mladší. Po angažmá v cizině ale nezvolil znovu svůj předešlý klub VK Ostrava, ale dal přednost konkurenčnímu VK Brno. A právě v jeho dresu se ve druh polovině ledna 2016 představil v ostravské hale Sareza v prestižním extraligovém duelu.

Reklama

Kde jste strávil minulý ligový ročník?

Ve švýcarském Amerswillu. Ale odehráli jsme tam ne moc úspěšnou sezónu. Chtěl jsem zůstat v zahraničí, jenže jsem dostal dobrou nabídku z Brna. Líbí se mi zdejší tým, proto jsem do toho šel.

Neuvažoval jste o návratu do Ostravy?

Tam jsem byl čtyři roky a na jaře 2013 jsem s ostravským celkem získal titul v extralize. Na to se nezapomíná. Přiznám se, že i letos přišla nabídka také z Ostravy, ale zdálo se mi, že brněnský tým naznačuje vyšší ambice, než ostravský.

VK Ostrava se pohybuje v tabulce na hranici play off, bojuje o osmé místo. O Brnu se píše, že je hodně posílené. Vnímáte to také tímto pohledem?

Přišli dva vynikající smečaři, s nimiž je radost hrát. Jsou tady ale i dobří nadějní hráči. I s jejich přispěním bychom snad mohli bojovat o nějaký úspěch v extralize. Bylo by krásné, kdyby se nám podařilo přiblížit se euforii a skvělé bilanci, jakou jsem zažil právě při svém působení v Ostravě.

Máte na mysli medailové umístění?

Třeba, nevím. Uvidíme, co sezóna ukáže. Výsledky Brna z poslední doby nebyly moc dobré. Teď se klub chce vrátit někam výš, kde byli dříve.

Váš otec Zdeněk Haník starší je bývalým reprezentačním trenérem a nyní prezidentem Českého volejbalového svazu. Jak vám pomáhá v kariéře, že jste jeho synem?

To je těžká otázka. Že by mi to nějak pomáhalo, když trénuji a hraji, to ne. Ale tím, že byl dlouholetým nahrávačem a trenérem, mi předal spoustu herních zkušeností, když jsem byl mladší. Hodně mě naučil.

Dotáhl jste to až do reprezentace. Jak vidíte svou současnou pozici v národním týmu?

Je na reprezentačním trenérovi, koho si vybere. Když mě pozvali, byl jsem za to rád. Nejsem ukřivděný, že momentálně nejsem v kádru, nemám s tím problémy. Kuba Janouch hrál na mistrovství Evropy výborně. Líbí se mi i další nahrávač Pavel Bartoš, který má velký potenciál.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě

20/3 / KRIMI / KARVINÁ - Vskutku k pozoruhodnému případu došlo v Karviné.


Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let!

Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let!

20/3 / KRIMI / OSTRAVA - Trojice mladíků, která vloni na začátku srpna měla zapálit historický kostel v Gutech na Třinecku, může vyfasovat až patnáctiletý pobyt za mřížemi.


Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných

18/3 / ZPRÁVY / OSTRAVA - Veřejnost i politickou scénu pobouřilo počínání poslance za hnutí SPD a předsedu krajské organizace hnutí Lubomíra Volného na základě reportáže České televize, podle níž poslanec obchoduje s chudobou.


Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou

Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou

17/3 / KRIMI / OSTRAVA - Ve čtvrtek došlo k pozoruhodné situaci, když policisté v ostravských ulicích lapili řidiče, který neměl za volantem co dělat. Už jen kvůli tomu, že mu bylo 15 let.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!