Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela

4. červen 2018 | 09:56 | Vítkovice
Trenér Vítkovic Ludevít Grmela. Foto: mfkv.cz/archiv MFK VítkoviceTrenér Vítkovic Ludevít Grmela. Foto: mfkv.cz/archiv MFK Vítkovice

VÍTKOVICE - Po dvou letech sestoupil z druhé ligy do MSFL fotbalový klub MFK Vítkovice. O záchranu ve druhé lize bojoval do posledního kola, nakonec ale míří o patro níže, do amatérské třetí ligy. Co to s klubem udělá?

Reklama

Vítkovice bojovaly o záchranu ve Fortuna národní lize do poslední chvíle. Nakonec svěřenci Ludevíta Grmely ale neuspěli v rozhodujícím zápase v Ústí nad Labem, kde prohráli 0:4. Po Frýdku-Místku tak do MSFL sestupuje další klub z moravskoslezského kraje. "Doufám, že klub bude pokračovat dál. Oddíl je zajištěn," říká trenér MFK Vítkovice Ludevít Grmela.

Trenére, do MSFL jste sestoupili po květnové porážce v posledním kole v Ústí nad Labem 0:4. Co se stalo?

Teorie záchrany nebyla o posledním zápase, ale celé sezóně. Úvod sezóny jsme těžce zaspali, jaro už nebylo špatné. Na jaře jsme se vrátili do hry o záchranu a dotáhli se na mužstva před námi.

Jak jste sestup bezprostředně po posledním zápase kousal?

Ústí mělo nějakou sérii v závěru sezóny, nakonec sestupu uniklo. Mohli jsme se zachránit v přímém souboji s Ústím v posledním kole, nepovedlo se. Brzy jsme prohrávali 1:0, do poločasu jsme dostali druhý gól. Do druhé půle jsme šli se třemi útočníky, otevřeli jsme to, ale domácí už byli někde jinde a pohlídali si to. Hráli jsme o život, měli jsme dost zkušené mužstvo, ale hráči už se překlápěli do negativního módu a vznikl z toho takový výsledek.

Berete sestup do třetí ligy jako osobní tragédii?

Sestup jako osobní porážku neberu. K mužstvu jsem přišel, když mělo čtyři body po deseti zápasech. Pod mým vedením jsme získali 26 bodů. Spíš by se měli zamyslet ti, kteří u týmu byli přede mnou.

Čím si vysvětlujete tak špatné postavení Vítkovic v tabulce?

Nepovedl se začátek sezóny, tam se to lámalo. Zápasy jsou ve druhé lize kvalitní a vyrovnané, soupeři umí potrestat vaše chyby. A zase tak kvalitní mužstvo, abychom to doháněli v samém závěru, jsme neměli.

Jak bude klub dál fungovat?

Co bude s vítkovickým fotbalem není otázka na mě. Doufám, že klub bude pokračovat dál. Oddíl je zajištěn. Bohužel se nechal dojít začátek sezóny, tak daleko, jak to bylo. Věřím, že klub se bude chtít vrátit do druhé ligy, stejně jako se letos vrací Prostějov.

Frýdek-Místek sestupuje, z MSFL usiluje o postup Prostějov, zájem by prý mělo i Velké Meziříčí. ČFL vede Chrudim v závěsu před Vltavínem. Budete sázet na to, že některý z postupujících z 3. ligy nebude mít o postup zájem a vy byste tak ve Fortuna národní lize zůstali z administrativních důvodů?

Zajímá mě, co se děje na hřišti, výkonnost hráčů. Nějakou administrativní záchranou se nyní nezabývám, to je na vedení klubu. Samozřejmě by nám to pomohlo.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Zaorálek hlasoval pro vládu. Babiš má důvěru. Stanjura ho považuje za generálního ředitele ČR

Zaorálek hlasoval pro vládu. Babiš má důvěru. Stanjura ho považuje za generálního ředitele ČR

12/7 / ZPRÁVY / ČESKO - Po patnáctihodinové rozpravě hodinu po půlnoci v noci ve čtvrtek (12.7.2018) získala druhá Babišova vláda důvěru Poslanecké sněmovny. Pro ni hlasovali poslanci ANO, ČSSD a KSČM.


Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce

Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce

15/6 / KRIMI / KARVINÁ - Hasiči a policisté pronásledovali klokana, který se zatoulal do areálu bývalého dolu Paskov.


Hořel dům ve Frýdku-Místku, škoda za 500 tisíc

Hořel dům ve Frýdku-Místku, škoda za 500 tisíc

15/6 / KRIMI / FRÝDEK-MÍSTEK - Ve středu 13.6. došlo k požáru staršího rekreačního domku ve Frýdku-Místku, konkrétně v tamní městské části Chlebovice.


Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela

Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela

4/6 / SPORT / VÍTKOVICE - Po dvou letech sestoupil z druhé ligy do MSFL fotbalový klub MFK Vítkovice. O záchranu ve druhé lize bojoval do posledního kola, nakonec ale míří o patro níže, do amatérské třetí ligy. Co to s klubem udělá?
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!