První liga se mi líbí, je to dobrá soutěž, tvrdí trenér hokejistů Havířova Štefan Mikeš

5. prosinec 2015 | 20:43 | Havířovsko
Trenér AZ Havířov Štefan Mikeš. Foto: archiv MojeOstravsko.czTrenér AZ Havířov Štefan Mikeš. Foto: archiv MojeOstravsko.cz

Havířov - Jen pozitivní poznatky má slovenský trenér Štefan Mikeš ze svého dosavadního působení na lavičce hokejového klubu AZ Havířov. K týmu přišel před sezónou, a je to pro něj první zkušenost s českou první ligou, která se letos hraje pod názvem WSM Liga. „Soutěž se mi líbí,“ říká Mikeš v rozhovoru.

Reklama

Jak se vám zamlouvá úroveň prvoligových bojů? A to nejen z hlediska Havířova, ale i z celkového pohledu?

Je to dobrá soutěž, moc se mi líbí. Každý může porazit každého. Nikdo si dopředu nemůže být jistý třemi body. Předčasné úvahy jsou zbytečně a nemá cenu takhle přemýšlet. Musíme si počkat na výsledky až po zápase. Přesvědčujeme se o tom sami v Havířově, když jsme sice porazili Kladno a pražskou Slavii, ale prohráli se Šumperkem.

Čím je podle vás WSM Liga dále charakteristická?

Vycházím i z toho, co jsem slyšel od lidí, kteří se v soutěži pohybovali i v minulosti. První liga se zrychlila, zlepšila a zkvalitnila. Hodně se taky omladila, což přináší větší dynamiku a bruslení. Mladí hráči dostávají příležitost a svým způsobem se připravují na vrcholový hokej.

Znal jste z dřívějška některé trenéry-kolegy, kteří momentálně vedou týmy v první lize?

Když jsem před několika lety trénoval slovenskou reprezentační „dvacítku“, startovali jsme s tímto týmem ve slovenské extralize. A tehdejším koučem Slovanu Bratislava byl Pavel Hynek, který nyní vede pražskou Slavii ve WSM Lize. Takže s panem Hynkem jsme se na Slovensku potkávali jako soupeři.

Zůstaňme u havířovského hokeje. Jaká je vaše případná spolupráce s českými extraligovými kluby?

Havířovský útočník Jan Maruna odešel před nedávnem do Zlína, kde dal zhruba v šesti sedmi zápasech tři góly. Nechtěli jsme Marunovi bránit. Dá se říci, že jsme ho připravili na extraligu a pro Zlín to byla příznivá výměna za Zdeňka Okála. Ten měl ve Zlíně menší herní vytížení, a jelikož potřebuje hrát, aby získal tempo, vypomáhá i v Havířově. Proto třeba nastoupil jeden den za Zlín v extralize proti Pardubicím a hned o den později za Havířov v Ústí nad Labem. Rovněž v našem týmu působí účastník loňského mistrovství světa dvacetiletých, obránce Štencel z Vítkovic a má herní praxi, aby se mohl vrátit do extraligy.

Jaký byste chtěli praktikovat hokej ve druhé polovině prvoligové sezóny?

Přímočarý, jednoduchý s účinným přechodem do útoku, abychom si vytvářeli tlak na soupeře. Venku paradoxně hrajeme lépe, než v domácím prostředí. Třeba v Ústí nad Labem jsme zvítězili 6:5. Takové zápasy jsou zajímavé pro nezaujaté diváky, ale někdy to bývá divočina a přetahovaná a nervy pro trenéry, protože do poslední chvíle nevíte, jak to dopadne. Při snaze o ofenzivu nesmíme zapomínat na defenzivní fázi hry.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě

20/3 / KRIMI / KARVINÁ - Vskutku k pozoruhodnému případu došlo v Karviné.


Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let!

Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let!

20/3 / KRIMI / OSTRAVA - Trojice mladíků, která vloni na začátku srpna měla zapálit historický kostel v Gutech na Třinecku, může vyfasovat až patnáctiletý pobyt za mřížemi.


Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných

18/3 / ZPRÁVY / OSTRAVA - Veřejnost i politickou scénu pobouřilo počínání poslance za hnutí SPD a předsedu krajské organizace hnutí Lubomíra Volného na základě reportáže České televize, podle níž poslanec obchoduje s chudobou.


Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou

Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou

17/3 / KRIMI / OSTRAVA - Ve čtvrtek došlo k pozoruhodné situaci, když policisté v ostravských ulicích lapili řidiče, který neměl za volantem co dělat. Už jen kvůli tomu, že mu bylo 15 let.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!