První liga se mi líbí, je to dobrá soutěž, tvrdí trenér hokejistů Havířova Štefan Mikeš

5. prosinec 2015 | 20:43 | Havířovsko
Trenér AZ Havířov Štefan Mikeš. Foto: archiv MojeOstravsko.czTrenér AZ Havířov Štefan Mikeš. Foto: archiv MojeOstravsko.cz

Havířov - Jen pozitivní poznatky má slovenský trenér Štefan Mikeš ze svého dosavadního působení na lavičce hokejového klubu AZ Havířov. K týmu přišel před sezónou, a je to pro něj první zkušenost s českou první ligou, která se letos hraje pod názvem WSM Liga. „Soutěž se mi líbí,“ říká Mikeš v rozhovoru.

Reklama

Jak se vám zamlouvá úroveň prvoligových bojů? A to nejen z hlediska Havířova, ale i z celkového pohledu?

Je to dobrá soutěž, moc se mi líbí. Každý může porazit každého. Nikdo si dopředu nemůže být jistý třemi body. Předčasné úvahy jsou zbytečně a nemá cenu takhle přemýšlet. Musíme si počkat na výsledky až po zápase. Přesvědčujeme se o tom sami v Havířově, když jsme sice porazili Kladno a pražskou Slavii, ale prohráli se Šumperkem.

Čím je podle vás WSM Liga dále charakteristická?

Vycházím i z toho, co jsem slyšel od lidí, kteří se v soutěži pohybovali i v minulosti. První liga se zrychlila, zlepšila a zkvalitnila. Hodně se taky omladila, což přináší větší dynamiku a bruslení. Mladí hráči dostávají příležitost a svým způsobem se připravují na vrcholový hokej.

Znal jste z dřívějška některé trenéry-kolegy, kteří momentálně vedou týmy v první lize?

Když jsem před několika lety trénoval slovenskou reprezentační „dvacítku“, startovali jsme s tímto týmem ve slovenské extralize. A tehdejším koučem Slovanu Bratislava byl Pavel Hynek, který nyní vede pražskou Slavii ve WSM Lize. Takže s panem Hynkem jsme se na Slovensku potkávali jako soupeři.

Zůstaňme u havířovského hokeje. Jaká je vaše případná spolupráce s českými extraligovými kluby?

Havířovský útočník Jan Maruna odešel před nedávnem do Zlína, kde dal zhruba v šesti sedmi zápasech tři góly. Nechtěli jsme Marunovi bránit. Dá se říci, že jsme ho připravili na extraligu a pro Zlín to byla příznivá výměna za Zdeňka Okála. Ten měl ve Zlíně menší herní vytížení, a jelikož potřebuje hrát, aby získal tempo, vypomáhá i v Havířově. Proto třeba nastoupil jeden den za Zlín v extralize proti Pardubicím a hned o den později za Havířov v Ústí nad Labem. Rovněž v našem týmu působí účastník loňského mistrovství světa dvacetiletých, obránce Štencel z Vítkovic a má herní praxi, aby se mohl vrátit do extraligy.

Jaký byste chtěli praktikovat hokej ve druhé polovině prvoligové sezóny?

Přímočarý, jednoduchý s účinným přechodem do útoku, abychom si vytvářeli tlak na soupeře. Venku paradoxně hrajeme lépe, než v domácím prostředí. Třeba v Ústí nad Labem jsme zvítězili 6:5. Takové zápasy jsou zajímavé pro nezaujaté diváky, ale někdy to bývá divočina a přetahovaná a nervy pro trenéry, protože do poslední chvíle nevíte, jak to dopadne. Při snaze o ofenzivu nesmíme zapomínat na defenzivní fázi hry.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Zaorálek hlasoval pro vládu. Babiš má důvěru. Stanjura ho považuje za generálního ředitele ČR

Zaorálek hlasoval pro vládu. Babiš má důvěru. Stanjura ho považuje za generálního ředitele ČR

12/7 / ZPRÁVY / ČESKO - Po patnáctihodinové rozpravě hodinu po půlnoci v noci ve čtvrtek (12.7.2018) získala druhá Babišova vláda důvěru Poslanecké sněmovny. Pro ni hlasovali poslanci ANO, ČSSD a KSČM.


Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce

Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce

15/6 / KRIMI / KARVINÁ - Hasiči a policisté pronásledovali klokana, který se zatoulal do areálu bývalého dolu Paskov.


Hořel dům ve Frýdku-Místku, škoda za 500 tisíc

Hořel dům ve Frýdku-Místku, škoda za 500 tisíc

15/6 / KRIMI / FRÝDEK-MÍSTEK - Ve středu 13.6. došlo k požáru staršího rekreačního domku ve Frýdku-Místku, konkrétně v tamní městské části Chlebovice.


Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela

Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela

4/6 / SPORT / VÍTKOVICE - Po dvou letech sestoupil z druhé ligy do MSFL fotbalový klub MFK Vítkovice. O záchranu ve druhé lize bojoval do posledního kola, nakonec ale míří o patro níže, do amatérské třetí ligy. Co to s klubem udělá?
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!