Před play-off chceme uhájit druhé místo, nastiňuje trenér Sršeň plány hokejistů Poruby

4. únor 2015 | 12:58 | Poruba
Tomáš Sršeň. Foto: HC Vsetín/Martin PavlíkTomáš Sršeň. Foto: HC Vsetín/Martin Pavlík

Poruba - Jednoznačné cíle mají hokejisté Poruby pro druhou polovinu sezóny. V tabulce II. ligy - skupiny východ - si hodlají uhájit aktuální postavení na druhé příčce tabulky a zároveň se chtějí svědomitě připravit na play-off. Jeho vítěz totiž postoupí do kvalifikace o postup do první ligy.

Reklama

„Naše soutěž je letos vyrovnanější než loni. První čtyři celky jsou velmi kvalitní a mohou pomýšlet na vyšší mety,“ řekl pro MojeOstravsko.cz trenér Poruby Tomáš Sršeň.

Za největšího favorita přece jen označil HC Přerov. „Hlavně nedostává moc gólů a od toho se hokej odvíjí. Takže kdybych měl přece jen někoho brát v tom smyslu, že má k prvenství nejblíže, byl by to Přerov. Ale i jeho pronásledovatelé jsou odhodlaní udělat maximum. Do této skupiny řadím kromě Poruby ještě Vsetín, Techniku Brno a Opavu, byť šla v poslední době trochu dolů ve výkonnosti. Všechno to jsou vyrovnaní soupeři.  Proto by bylo pro nás úspěchem, pokud bychom uhájili druhé místo,“ v kostce analyzoval Sršeň druholigové dění.

Nejproduktivnějším hráčem Poruby je útočník Luděk Krayzel, v obraně dominuje Miroslav Javín. „Luďa Krayzel i ve čtyřiceti letech prokazuje výbornou fyzickou kondici. Jeho herní vyspělost je hodně znát. A Míra Javín? Úžasné, že dokáže hrát hokej na této úrovni i ve svých šestačtyřiceti letech,“ sklání se Sršeň před svými dvěma nejzkušenějšími svěřenci.

Porubští už sbírají síly a energii pro blížící se play-off. „V nedávné době jsme ale zápolili s marodkou, kvůli níž jsme měli okleštěnou sestavu. Takže prioritou je, aby se všichni uzdravili. Věřím, že pokud bude celý kádr zdravý, mohli bychom se z pozice druhého celku tabulky dobře připravit na play-off,“ uvažuje trenér.

Masivní posílení mužstva pro finiš sezóny v Porubě neplánují. „Přesuny nechystáme. Pouze jsme si stáhli z hostování v Karviné dva hráče. Z toho jednoho gólmana, abychom měli trojici na brankářský post, kdyby nastala nějaká zranění. Spíš než na doplnění kádru se zaměříme na to, aby se kluci dostali do formy ve správnou dobu, kdy půjde o konečné umístění,“ vysvětluje Sršeň.

Na zimním stadiónu v Porubě by měl svůj extraligový zápas sehrát 1. března celek HC Vítkovice Steel proti Plzni. „Nějak to zatím nevnímáme. Něco jsem zaslechl, ale je mi to celkem jedno. Myslím, že start Vítkovic a utkání extraligy na porubském ledě náš program nenaruší,“ poznamenal trenér.

ČTĚTE:  Mužstvo Poruby má svou sílu a láká nás finále, prohlašuje trenér hokejistů Tomáš Sršeň

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!

25/4 / ZPRÁVY / OSTRAVA - Dopravní podnik uspořádal kontrolní akci v noci z pátku 20. dubna na sobotu 21. dubna.


Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna

Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna

25/4 / ZPRÁVY / OSTRAVA - Do Ostravy dorazila super moderní tramvaj zahraniční výroby, jedná se o první klimatizovanou soupravu svého druhu. Celkem dopravní podnik nakoupí čtyřicet kusů tramvají, a to za více než miliardu korun!


Požár na ubytovně v Havířově: Zranění dva Poláci

Požár na ubytovně v Havířově: Zranění dva Poláci

24/4 / KRIMI / HAVÍŘOV - V nedělním podvečeru došlo k požáru v ubytovně v Havířově-Prostřední Suché.


Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

24/4 / KRIMI / OSTRAVA - Neznámý muž, který cestoval v Ostravě v autobuse MHD, měl napadnout řidiče. Policisté nyní po výtržníkovi pátrají.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!