Po Jablonci bude trenér Ivan Kopecký působit ve Vítkovicích

3. leden 2017 | 15:53 | Vítkovice
Ivan Kopecký (vlevo). Foto: archiv FK Jablonec/fkjablonec.czIvan Kopecký (vlevo). Foto: archiv FK Jablonec/fkjablonec.cz

VÍTKOVICE - Byť jejich postavení v tabulce druhé ligy není zrovna optimální, fotbalisté MFK Vítkovice se přesto chtějí na jaře poprat o záchranu. A ke splnění tohoto cíle potřebují uniknout z předposledního místa tabulky, protože sestup postihne dva nejslabší celky soutěže.

Reklama

Vedení vítkovického klubu od 4. ledna 2017 angažovalo trenéra Ivana Kopeckého, který naposledy působil v Jablonci a povede ostravský tým společně s koučem a sportovním ředitelem Romanem Westem. Tato dvojice nahradila dosavadního trenéra Martina Pulpita.

Šestačtyřicetiletý Ivan Kopecký je jmenovcem někdejšího úspěšného trenéra Ivana Kopeckého, jenž v roce 1986 přivedl Vítkovice k mistrovskému titulu v tehdejší československé první fotbalové lize!

Do vítkovického fotbalu nyní přichází kouč, jenž má za sebou i prvoligová angažmá v roli asistenta. Byl součástí realizačního týmu Teplic v nejvyšší soutěži, potom působil jako hlavní trenér v druholigové Čáslavi a dalších týmech. Následně spolupracoval s trenérem Zdenko Frťalou ve Varnsdorfu. A byl také u toho, když varnsdorfský tým obsadil na jaře 2015 druhé místo ve druhé lize s právem postupu do nejvyšší soutěže. Jenže klub ze severu Čech se kvůli nevyhovujícímu stadiónu do první ligy nepřihlásil. Frťala s Kopeckým pak odešli do slovenské Podbrezové, hrající tamní nejvyšší soutěž. A v lednu 2016 se zmíněná trenérská dvojice přesunula do prvoligového Jablonce. Oba vydrželi na lavičce do října 2016, kdy byl Frťala odvolán a s ním skončil i Kopecký.

„Možnost pracovat v Jablonci byla velkou zkušeností,“ shrnul Ivan Kopecký svoje poslední angažmá. V jabloneckém mužstvu poznal řadu špičkových hráčů, protože tam působí například bývalí reprezentanti Hübschman, Jiráček, ale i další osvědčení hráči M. Pospíšil, Tecl, Wágner, Beneš, Pernica.

Zatímco Frťala se vrátil do Varnsdorfu, Kopecký zamířil do Ostravy. Znamená to, že oba trenérští kolegové a parťáci se potkají v jarní části sezóny v roli soupeřů. „Ve Vítkovicích chci zúročit prvoligové poznatky. Na novou práci se těším,“ avizoval Kopecký očekávání, jaká spojuje se svou novou pozicí v ostravském klubu.

MFK Vítkovice startují v rámci zimní přípravy v turnaji Tipsport liga. Soutěž má několik skupin a jedna z nich se hraje ve Frýdku-Místku.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Ve Vendryni hořela roubenka, škoda za tři miliony

Ve Vendryni hořela roubenka, škoda za tři miliony

13/5 / KRIMI / TŘINECKO - V pátek odpoledne mělo dojít k požáru roubenky ve Vendryni na Třinecku. Škoda se prý vyčíslila na tři miliony korun.


Nehoda ve Studénce, řidičku museli vyprošťovat hasiči

Nehoda ve Studénce, řidičku museli vyprošťovat hasiči

11/5 / KRIMI / STUDÉNKA - Ve čtvrtek 10. května došlo k dopravní nehodě ve Studénce na Novojičínsku.


Motorkář se střetl s jelenem. Skončil v nemocnici

Motorkář se střetl s jelenem. Skončil v nemocnici

11/5 / KRIMI / TŘINECKO - Ve čtvrtek 10. května došlo k dvěma dopravním nehodám v Moravskoslezském kraji.


Požár bytu v Bruntále, na vině elektroinstalace

Požár bytu v Bruntále, na vině elektroinstalace

9/5 / KRIMI / BRUNTÁL - V úterý 8. května došlo k požáru bytu v Bruntále. Odhadována škoda se vyčíslila na 200 tisíc korun.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!