Po Jablonci bude trenér Ivan Kopecký působit ve Vítkovicích

3. leden 2017 | 15:53 | Vítkovice
Ivan Kopecký (vlevo). Foto: archiv FK Jablonec/fkjablonec.czIvan Kopecký (vlevo). Foto: archiv FK Jablonec/fkjablonec.cz

VÍTKOVICE - Byť jejich postavení v tabulce druhé ligy není zrovna optimální, fotbalisté MFK Vítkovice se přesto chtějí na jaře poprat o záchranu. A ke splnění tohoto cíle potřebují uniknout z předposledního místa tabulky, protože sestup postihne dva nejslabší celky soutěže.

Reklama

Vedení vítkovického klubu od 4. ledna 2017 angažovalo trenéra Ivana Kopeckého, který naposledy působil v Jablonci a povede ostravský tým společně s koučem a sportovním ředitelem Romanem Westem. Tato dvojice nahradila dosavadního trenéra Martina Pulpita.

Šestačtyřicetiletý Ivan Kopecký je jmenovcem někdejšího úspěšného trenéra Ivana Kopeckého, jenž v roce 1986 přivedl Vítkovice k mistrovskému titulu v tehdejší československé první fotbalové lize!

Do vítkovického fotbalu nyní přichází kouč, jenž má za sebou i prvoligová angažmá v roli asistenta. Byl součástí realizačního týmu Teplic v nejvyšší soutěži, potom působil jako hlavní trenér v druholigové Čáslavi a dalších týmech. Následně spolupracoval s trenérem Zdenko Frťalou ve Varnsdorfu. A byl také u toho, když varnsdorfský tým obsadil na jaře 2015 druhé místo ve druhé lize s právem postupu do nejvyšší soutěže. Jenže klub ze severu Čech se kvůli nevyhovujícímu stadiónu do první ligy nepřihlásil. Frťala s Kopeckým pak odešli do slovenské Podbrezové, hrající tamní nejvyšší soutěž. A v lednu 2016 se zmíněná trenérská dvojice přesunula do prvoligového Jablonce. Oba vydrželi na lavičce do října 2016, kdy byl Frťala odvolán a s ním skončil i Kopecký.

„Možnost pracovat v Jablonci byla velkou zkušeností,“ shrnul Ivan Kopecký svoje poslední angažmá. V jabloneckém mužstvu poznal řadu špičkových hráčů, protože tam působí například bývalí reprezentanti Hübschman, Jiráček, ale i další osvědčení hráči M. Pospíšil, Tecl, Wágner, Beneš, Pernica.

Zatímco Frťala se vrátil do Varnsdorfu, Kopecký zamířil do Ostravy. Znamená to, že oba trenérští kolegové a parťáci se potkají v jarní části sezóny v roli soupeřů. „Ve Vítkovicích chci zúročit prvoligové poznatky. Na novou práci se těším,“ avizoval Kopecký očekávání, jaká spojuje se svou novou pozicí v ostravském klubu.

MFK Vítkovice startují v rámci zimní přípravy v turnaji Tipsport liga. Soutěž má několik skupin a jedna z nich se hraje ve Frýdku-Místku.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě

20/3 / KRIMI / KARVINÁ - Vskutku k pozoruhodnému případu došlo v Karviné.


Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let!

Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let!

20/3 / KRIMI / OSTRAVA - Trojice mladíků, která vloni na začátku srpna měla zapálit historický kostel v Gutech na Třinecku, může vyfasovat až patnáctiletý pobyt za mřížemi.


Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných

18/3 / ZPRÁVY / OSTRAVA - Veřejnost i politickou scénu pobouřilo počínání poslance za hnutí SPD a předsedu krajské organizace hnutí Lubomíra Volného na základě reportáže České televize, podle níž poslanec obchoduje s chudobou.


Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou

Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou

17/3 / KRIMI / OSTRAVA - Ve čtvrtek došlo k pozoruhodné situaci, když policisté v ostravských ulicích lapili řidiče, který neměl za volantem co dělat. Už jen kvůli tomu, že mu bylo 15 let.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!