Po Jablonci bude trenér Ivan Kopecký působit ve Vítkovicích

3. leden 2017 | 15:53 | Vítkovice
Ivan Kopecký (vlevo). Foto: archiv FK Jablonec/fkjablonec.czIvan Kopecký (vlevo). Foto: archiv FK Jablonec/fkjablonec.cz

VÍTKOVICE - Byť jejich postavení v tabulce druhé ligy není zrovna optimální, fotbalisté MFK Vítkovice se přesto chtějí na jaře poprat o záchranu. A ke splnění tohoto cíle potřebují uniknout z předposledního místa tabulky, protože sestup postihne dva nejslabší celky soutěže.

Reklama

Vedení vítkovického klubu od 4. ledna 2017 angažovalo trenéra Ivana Kopeckého, který naposledy působil v Jablonci a povede ostravský tým společně s koučem a sportovním ředitelem Romanem Westem. Tato dvojice nahradila dosavadního trenéra Martina Pulpita.

Šestačtyřicetiletý Ivan Kopecký je jmenovcem někdejšího úspěšného trenéra Ivana Kopeckého, jenž v roce 1986 přivedl Vítkovice k mistrovskému titulu v tehdejší československé první fotbalové lize!

Do vítkovického fotbalu nyní přichází kouč, jenž má za sebou i prvoligová angažmá v roli asistenta. Byl součástí realizačního týmu Teplic v nejvyšší soutěži, potom působil jako hlavní trenér v druholigové Čáslavi a dalších týmech. Následně spolupracoval s trenérem Zdenko Frťalou ve Varnsdorfu. A byl také u toho, když varnsdorfský tým obsadil na jaře 2015 druhé místo ve druhé lize s právem postupu do nejvyšší soutěže. Jenže klub ze severu Čech se kvůli nevyhovujícímu stadiónu do první ligy nepřihlásil. Frťala s Kopeckým pak odešli do slovenské Podbrezové, hrající tamní nejvyšší soutěž. A v lednu 2016 se zmíněná trenérská dvojice přesunula do prvoligového Jablonce. Oba vydrželi na lavičce do října 2016, kdy byl Frťala odvolán a s ním skončil i Kopecký.

„Možnost pracovat v Jablonci byla velkou zkušeností,“ shrnul Ivan Kopecký svoje poslední angažmá. V jabloneckém mužstvu poznal řadu špičkových hráčů, protože tam působí například bývalí reprezentanti Hübschman, Jiráček, ale i další osvědčení hráči M. Pospíšil, Tecl, Wágner, Beneš, Pernica.

Zatímco Frťala se vrátil do Varnsdorfu, Kopecký zamířil do Ostravy. Znamená to, že oba trenérští kolegové a parťáci se potkají v jarní části sezóny v roli soupeřů. „Ve Vítkovicích chci zúročit prvoligové poznatky. Na novou práci se těším,“ avizoval Kopecký očekávání, jaká spojuje se svou novou pozicí v ostravském klubu.

MFK Vítkovice startují v rámci zimní přípravy v turnaji Tipsport liga. Soutěž má několik skupin a jedna z nich se hraje ve Frýdku-Místku.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Zaorálek hlasoval pro vládu. Babiš má důvěru. Stanjura ho považuje za generálního ředitele ČR

Zaorálek hlasoval pro vládu. Babiš má důvěru. Stanjura ho považuje za generálního ředitele ČR

12/7 / ZPRÁVY / ČESKO - Po patnáctihodinové rozpravě hodinu po půlnoci v noci ve čtvrtek (12.7.2018) získala druhá Babišova vláda důvěru Poslanecké sněmovny. Pro ni hlasovali poslanci ANO, ČSSD a KSČM.


Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce

Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce

15/6 / KRIMI / KARVINÁ - Hasiči a policisté pronásledovali klokana, který se zatoulal do areálu bývalého dolu Paskov.


Hořel dům ve Frýdku-Místku, škoda za 500 tisíc

Hořel dům ve Frýdku-Místku, škoda za 500 tisíc

15/6 / KRIMI / FRÝDEK-MÍSTEK - Ve středu 13.6. došlo k požáru staršího rekreačního domku ve Frýdku-Místku, konkrétně v tamní městské části Chlebovice.


Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela

Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela

4/6 / SPORT / VÍTKOVICE - Po dvou letech sestoupil z druhé ligy do MSFL fotbalový klub MFK Vítkovice. O záchranu ve druhé lize bojoval do posledního kola, nakonec ale míří o patro níže, do amatérské třetí ligy. Co to s klubem udělá?
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!