Ostravské basketbalistky v lize tápou. Cizinky jsou zklamáním, posteskl si předseda klubu

15. prosinec 2014 | 16:10 | Ostrava-Jih
Basketbalistky SBŠ Ostrava. Foto: archiv SBŠ OstravaBasketbalistky SBŠ Ostrava. Foto: archiv SBŠ Ostrava

Ostrava-Dubina - Po dlouhých letech má třetí největší město v republice Ostrava zastoupení i v nejvyšší ženské basketbalové soutěži. Nováček první ligy, která se hraje pod názvem ŽBL, však poznává i stinné stránky účasti mezi nejlepší tuzemskou dvanáctkou družstev. Celek SBŠ Ostrava se k nelibosti vedení klubu usadil na chvostu tabulky.

Reklama

„Nový tým po vstupu do ligy to má těžké všude, pokud se zrovna do něj nenasypou astronomické finance. Přesto jsme si dělali trochu růžovější představy,“ říká na rovinu Kamil Havrlant, předseda ostravského klubu.

Když se SBŠ Ostrava naskytla šance získat ligovou licenci, tak po ní vedení sáhlo. Byla to lákavá výzva. „Přece jen se tady extraliga žen nehrála čtyřicet sezón. Šli jsme naprosto do neznáma a spoustu věcí praktikujeme za pochodu. Učíme se poznávat i to, jací jsou agenti hráček. Jak nejste znalí, tak vás oškubou. Při vyjednávání s nimi jsme neměli zkušenosti na rozdíl od jiných klubů, které hrají ligu pravidelně,“ netají rozčarování ostravský klubový šéf.

„Aktuálně máme v kádru čtyři cizinky, ale dvou se zbavíme,“ prozrazuje Havrlant.

„I když některé zahraniční basketbalistky si přinesly do Ostravy kus historie, po sportovní stránce za moc nestojí. Poměr požadavků na finance ze strany hráček a jejich výkony nejsou v rovnováze. Nevím, jestli českou ligu podcenily, nebo čím to je. Skauting hráček se nám moc nepovedl. Cizinky jsou pro nás velkým zklamáním. Ani jedna nás nepřesvědčila, což se odráží i na postavení v tabulce,“ přijímá hořkou realitu.

„Kdybych se měl příště rozhodovat o doplnění kádru, tak budu hledat jen mezi českými hráčkami,“ striktně si stojí předseda klubu za svým novým přístupem.

Sezóna je teprve v polovině, proto se v Ostravě pokusí přece jen vybřednout z nynějších potíží. „Situaci analyzujeme. Tři měsíce jsme si ligu zkusili a dali jsme si volný prostor. A přemýšlíme, jak hru zlepšit. Soutěž určitě dohrajeme se ctí, pořád budeme bojovat a nevzdáváme ani naději na play-off.  Existuje šance, protože máme sice jen dvě výhry, ale osmé Strakonice čtyři, což není o tolik více,“ upřesňuje šéf.

Ostravanky při lopotném snažení v domácí soutěži startují současně i ve Středoevropské lize. „Není tak finančně náročná jako jiné a prestižnější evropské poháry. Máme konfrontace s rakouskými, rumunskými i slovenskými soupeři. Vyhráli jsme ve Vídni, jinak výrazně prohráváme. I za cenu toho, že dáváme větší příležitost hráčkám ze širšího kádru,“ zakončil Havrlant.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Zaorálek hlasoval pro vládu. Babiš má důvěru. Stanjura ho považuje za generálního ředitele ČR

Zaorálek hlasoval pro vládu. Babiš má důvěru. Stanjura ho považuje za generálního ředitele ČR

12/7 / ZPRÁVY / ČESKO - Po patnáctihodinové rozpravě hodinu po půlnoci v noci ve čtvrtek (12.7.2018) získala druhá Babišova vláda důvěru Poslanecké sněmovny. Pro ni hlasovali poslanci ANO, ČSSD a KSČM.


Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce

Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce

15/6 / KRIMI / KARVINÁ - Hasiči a policisté pronásledovali klokana, který se zatoulal do areálu bývalého dolu Paskov.


Hořel dům ve Frýdku-Místku, škoda za 500 tisíc

Hořel dům ve Frýdku-Místku, škoda za 500 tisíc

15/6 / KRIMI / FRÝDEK-MÍSTEK - Ve středu 13.6. došlo k požáru staršího rekreačního domku ve Frýdku-Místku, konkrétně v tamní městské části Chlebovice.


Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela

Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela

4/6 / SPORT / VÍTKOVICE - Po dvou letech sestoupil z druhé ligy do MSFL fotbalový klub MFK Vítkovice. O záchranu ve druhé lize bojoval do posledního kola, nakonec ale míří o patro níže, do amatérské třetí ligy. Co to s klubem udělá?
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!