Ostrava patří slovenským fanouškům, přejí úspěch trenéru Vůjtkovi

4. květen 2015 | 10:01 | Ostrava-město
Pohled na hrací plochu v ČEZ Aréně. Foto: archiv MojeOstravsko.czPohled na hrací plochu v ČEZ Aréně. Foto: archiv MojeOstravsko.cz

Ostrava /MS V HOKEJI/ - O tom, že se Ostrava stala v letošním roce sportovní metropolí mezinárodního významu, podává důkaz i probíhající mistrovství světa v ledním hokeji. Kolem dějiště turnaje, jímž je areál ČEZ Arény, i ve městě, se pohybují každý den tisícovky fanoušků z různých zemí. Kromě místných hokejových příznivců jsou hodně vidět hlavně návštěvníci ze Slovenska.

Reklama

„Přijeli jsme z Nitry v sobotu 2. května v poledne a jsme v Ostravě až do nedělního večera 3. května,“ svěřil se ochotně muž ve slovenském dresu, který se představil jako pan Martin.

„Na zápas Slovensko-Dánsko jsme neměli lístky, tak jsme se na něj dívali na velkoplošné obrazovce před ČEZ Arénou.  Poté jsme už byli v hledišti na utkání USA-Norsko, na které jsme si už dříve zajistili vstupenky. A druhý den jsme stihli i zápas Slovensko-Bělorusko,“ prozradil fanoušek, jenž nebyl příliš nadšený z úvodního vystoupení Slovenska.

„Chtěli jsme vyhrát nad Dány za tři body, ale získali jsme jen dva za výhru po nájezdech. Co na to říci? Naši hráči, od kterých jsme očekávali, že tým potáhnou, nehráli nic. A ti, o nichž jsme toho tolik nečekali, zahráli dobře. Gáborík a Kopecký, kteří jsou hvězdami v NHL, byli slabší, než jsme předpokládali. Ale šlo o první zápas. Musíme věřit ve zlepšení,“ pousmál se Martin. Mrzelo ho, že nepřijelo více slovenských hokejistů z NHL. „Proč tady nejsou? U některých asi rozhodlo zranění, někteří nechtějí reprezentovat. Je v tom politika, nebo cokoliv,“ zamýšlel se fanoušek.

Co slovenští příznivci, kteří jsou v Ostravě, čekají od šampionátu? „Naše vítězství, tedy Slovenska. Jinak ale sledujeme, jak to tady běží. Jak jsem už říkal, navštěvujeme i zápasy jiných mužstev. Turnaj se teprve rozbíhá, takže určitě to budou dobré zážitky pro všechny. A Slovensku přejeme i úspěch kvůli reprezentačnímu trenérovi Vladimíru Vůjtkovi. Je to uznávaný český kouč, který je doma právě v Ostravě a po šampionátu se loučí, proto si zaslouží co nejlepší výsledky,“ podotkl fanoušek.

Pan Martin prozradil, že favorizuje Kanadu. Líbí se mu i rychlý a dynamický styl mladého mužstva USA. „Češi jsou pod tlakem a budou to mít těžké,“ pronesl muž, jenž sleduje i klubový český a slovenský hokej. „Byli jsme párkrát na zápasech Slovanu Bratislava v KHL. Slovan byl ale letos slabý. Nejsou „peňažky“, není hokej. Víme, že ve slovenské reprezentaci je asi sedm hráčů, kteří nastupují v české extralize. Výborný je Ďaloga ze Sparty. A co se týče hokeje u nás v Nitře, tak mužstvo ve slovenské extralize trénuje český kouč Antonín Stavjaňa,“ prokázal přehled.

Nitranští fanoušci v Ostravě vyřešili i ubytování. „Jsme ve městě vůbec poprvé a v centru se nedalo ubytovat, kapacity jsou plné. Našli jsme místo v penzionu ve Vřesině kousek za Porubou,“ dodal pan Martin.

Pohled na ledovou plochu v ČEZ Aréně
Pohled na ledovou plochu v ČEZ Aréně
Pohled na ledovou plochu v ČEZ Aréně
Pohled na ledovou plochu v ČEZ Aréně
Pohled na ledovou plochu v ČEZ Aréně
Pohled na ledovou plochu v ČEZ Aréně

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!

25/4 / ZPRÁVY / OSTRAVA - Dopravní podnik uspořádal kontrolní akci v noci z pátku 20. dubna na sobotu 21. dubna.


Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna

Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna

25/4 / ZPRÁVY / OSTRAVA - Do Ostravy dorazila super moderní tramvaj zahraniční výroby, jedná se o první klimatizovanou soupravu svého druhu. Celkem dopravní podnik nakoupí čtyřicet kusů tramvají, a to za více než miliardu korun!


Požár na ubytovně v Havířově: Zranění dva Poláci

Požár na ubytovně v Havířově: Zranění dva Poláci

24/4 / KRIMI / HAVÍŘOV - V nedělním podvečeru došlo k požáru v ubytovně v Havířově-Prostřední Suché.


Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

24/4 / KRIMI / OSTRAVA - Neznámý muž, který cestoval v Ostravě v autobuse MHD, měl napadnout řidiče. Policisté nyní po výtržníkovi pátrají.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!