Opavští basketbalisté chtějí udržet laťku výkonnosti vysoko

26. srpen 2016 | 07:46 | Opavsko
Hráči. Foto: archiv BK OpavaHráči. Foto: archiv BK Opava

OPAVA - S cílem bojovat znovu o přední příčky v tabulce vstoupí celek BK Opava do nadcházejícího ročníku Kooperativa Národní basketbalové ligy. V nedávné minulosti získali bronz a čtvrté místo, a tak mají o motivaci postaráno, aby udrželi a případně i vylepšili laťku výkonnosti, která je hodně vysoko. „Kádr máme už pohromadě,“ říká manažer klubu Dušan Štěnička, který je známou postavou českého a především opavského basketbalu.

Reklama

K jakým změnám došlo na soupisce BK Opava?

Skončil Radim Kramný, naopak přišel Radovan Kouřil z Prostějova. Je dobře, že tým je v současné době pospolu, ale potřebovali bychom ještě pivota. O ně je nouze nejvyšší.

Zůstává tedy rozehrávač Jakub Šiřina?

Měl podepsanou smlouvu a nekývl na nabídku Nymburka, který vede stejný trenér jako českou reprezentaci. A v národním týmu Šiřina moc příležitostí nedostal. Oficiálně nás ale nikdo neoslovil a pro Opavu je pozitivní, že Šiřina zůstal, protože je pilířem naší hry.

Jak probíhá příprava na ligu?

Trenér Petr Czudek načal svoji další sezónu v klubu. Sehráli jsme už první derby s Ostravou. Výhru o 36 bodů nepřeceňujeme, protože Ostravští jsou zatím bez cizinců a předpokládám, že několik jich přivedou. Takže se nedá předvídat jejich síla v sezóně. Dobrou prověrkou jsou dva zápasy s Prostějovem, který ale také zřejmě získá cizince až před startem ligy.

Co očekáváte od nadcházejících ligových bojů?

Nymburk bude výkonnostně asi někde jinde, než ostatní celky. Je jasným favoritem na titul, o tom není sporu. Vypadá to, že silný bude i dvakrát už stříbrný Děčín a těžko říci, jak si to sedne v dalších týmech. Jak jsem naznačoval, přijdou do nich noví cizinci a to je vždycky loterie. Pokud jde o Opavu, razíme cestu domácích hráčů.

Kdy se poprvé v ligové sezóně představíte opavským divákům?

Začínáme v sobotu 24. září 2016 v domácí hale s BK Ústí nad Labem. Tamní celek má nového trenéra i obměněný kádr, proto čekáme houževnatého soupeře. Ale to se dá prakticky říci o každém celku. Liga se po dvaadvaceti kolech rozdělí na dvě skupiny po šesti a naším cílem je samozřejmě pozice v horní polovině tabulky s účastí v play off.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě

20/3 / KRIMI / KARVINÁ - Vskutku k pozoruhodnému případu došlo v Karviné.


Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let!

Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let!

20/3 / KRIMI / OSTRAVA - Trojice mladíků, která vloni na začátku srpna měla zapálit historický kostel v Gutech na Třinecku, může vyfasovat až patnáctiletý pobyt za mřížemi.


Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných

18/3 / ZPRÁVY / OSTRAVA - Veřejnost i politickou scénu pobouřilo počínání poslance za hnutí SPD a předsedu krajské organizace hnutí Lubomíra Volného na základě reportáže České televize, podle níž poslanec obchoduje s chudobou.


Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou

Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou

17/3 / KRIMI / OSTRAVA - Ve čtvrtek došlo k pozoruhodné situaci, když policisté v ostravských ulicích lapili řidiče, který neměl za volantem co dělat. Už jen kvůli tomu, že mu bylo 15 let.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!