Nahrávač Petr Zapletal posílí volejbalisty Ostravy

25. květen 2015 | 23:58 | Moravská Ostrava
Petr Zapletal. Foto: archiv www.countryvolley.comPetr Zapletal. Foto: archiv www.countryvolley.com

Ostrava-Přívoz - Volejbalisté VK Ostrava mají za sebou rozporuplnou sezónu. Vyhráli sice Český pohár, ale v extralize se jim nedařilo. Až deváté místo znamenalo neúčast v play-off, což se nečekalo. Mistr z roku 2013 chyběl mezi elitní osmičkou. Pod ostravskou sítí ale už začala příprava na nový soutěžní ročník, alespoň co se týče hráčských změn. A není jich málo.

Reklama

Nejzajímavější jméno, které bude spojeno s ostravským volejbalem, je Petr Zapletal. Úspěšný bývalý reprezentant přichází na sever Moravy z Jihostroje České Budějovice. Hrál také za Zlín. V sedmatřiceti letech má za sebou zkušenosti i z řady evropských zemí. Působil např. v Turecku, na Slovensku, v Portugalsku, v Řecku, Francii, Německu, Itálii, Polsku, Švýcarsku.

Petr Zapletal pochází z Olomouce a jeho návrat z jihu Čech na Moravu je tedy signálem, že se přesouvá blíž k domovu. „To, že Ostrava skončila letos až devátá, mě neodradilo. Přicházím do týmu, který vede v lize reprezentační trenér Zdeněk Šmejkal. Na Budějovice ale budu mít samozřejmě dobré vzpomínky,“ zdůraznil hráč na okraj svého přestupu.

Kromě nahrávače Zapletala, který by se měl stát lídrem týmu, posílí Ostravu i Václav Kotas ze Zlína a ohlášeny jsou příchody dalších hráčů včetně Američana Mikelise Berzinse.

V kolonce odchodů dominuje přestup Tomáše Širokého z Ostravy do VK Karlovarsko. Zkušený blokař strávil v ostravském celku čtyři roky a rozhodl se pro změnu dresu. „Byl jsem u titulu v roce 2013, dvakrát jsme vyhráli Český pohár a dva roky jsem byl v kádru reprezentace. Chtěl jsem se ale s klubem loučit jinak, než devátým místem v extralize,“ svěřil se Široký klubovému webu.

Přesun na opačný konec republiky je pro něj novou motivací. „Vím, že v Karlových Varech jde volejbal nahoru. Ostatně, letos byli třetí v extralize a to o něčem svědčí. Čekám velkou hráčskou konkurenci. Budu se snažit dostat co nejvíc na hřiště i při vědomí, že je tam velmi silný kádr,“ vyjádřil se Široký ještě ke svému přestupu.

Z Ostravy odcházejí i slovenští borci Igor Rehák a Ján Halaj, stejně atk Jan Rodek. A co Cory Riecks? „Chtěli bychom ho udržet, ale nemáme jeho stanovisko. Momentálně se věnuje působení v béčku americké reprezentace,“ uvedl manažer klubu Tomáš Zedník na klubovém webu.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Zaorálek hlasoval pro vládu. Babiš má důvěru. Stanjura ho považuje za generálního ředitele ČR

Zaorálek hlasoval pro vládu. Babiš má důvěru. Stanjura ho považuje za generálního ředitele ČR

12/7 / ZPRÁVY / ČESKO - Po patnáctihodinové rozpravě hodinu po půlnoci v noci ve čtvrtek (12.7.2018) získala druhá Babišova vláda důvěru Poslanecké sněmovny. Pro ni hlasovali poslanci ANO, ČSSD a KSČM.


Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce

Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce

15/6 / KRIMI / KARVINÁ - Hasiči a policisté pronásledovali klokana, který se zatoulal do areálu bývalého dolu Paskov.


Hořel dům ve Frýdku-Místku, škoda za 500 tisíc

Hořel dům ve Frýdku-Místku, škoda za 500 tisíc

15/6 / KRIMI / FRÝDEK-MÍSTEK - Ve středu 13.6. došlo k požáru staršího rekreačního domku ve Frýdku-Místku, konkrétně v tamní městské části Chlebovice.


Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela

Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela

4/6 / SPORT / VÍTKOVICE - Po dvou letech sestoupil z druhé ligy do MSFL fotbalový klub MFK Vítkovice. O záchranu ve druhé lize bojoval do posledního kola, nakonec ale míří o patro níže, do amatérské třetí ligy. Co to s klubem udělá?
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!