Nahrávač Petr Zapletal posílí volejbalisty Ostravy

25. květen 2015 | 23:58 | Moravská Ostrava
Petr Zapletal. Foto: archiv www.countryvolley.comPetr Zapletal. Foto: archiv www.countryvolley.com

Ostrava-Přívoz - Volejbalisté VK Ostrava mají za sebou rozporuplnou sezónu. Vyhráli sice Český pohár, ale v extralize se jim nedařilo. Až deváté místo znamenalo neúčast v play-off, což se nečekalo. Mistr z roku 2013 chyběl mezi elitní osmičkou. Pod ostravskou sítí ale už začala příprava na nový soutěžní ročník, alespoň co se týče hráčských změn. A není jich málo.

Reklama

Nejzajímavější jméno, které bude spojeno s ostravským volejbalem, je Petr Zapletal. Úspěšný bývalý reprezentant přichází na sever Moravy z Jihostroje České Budějovice. Hrál také za Zlín. V sedmatřiceti letech má za sebou zkušenosti i z řady evropských zemí. Působil např. v Turecku, na Slovensku, v Portugalsku, v Řecku, Francii, Německu, Itálii, Polsku, Švýcarsku.

Petr Zapletal pochází z Olomouce a jeho návrat z jihu Čech na Moravu je tedy signálem, že se přesouvá blíž k domovu. „To, že Ostrava skončila letos až devátá, mě neodradilo. Přicházím do týmu, který vede v lize reprezentační trenér Zdeněk Šmejkal. Na Budějovice ale budu mít samozřejmě dobré vzpomínky,“ zdůraznil hráč na okraj svého přestupu.

Kromě nahrávače Zapletala, který by se měl stát lídrem týmu, posílí Ostravu i Václav Kotas ze Zlína a ohlášeny jsou příchody dalších hráčů včetně Američana Mikelise Berzinse.

V kolonce odchodů dominuje přestup Tomáše Širokého z Ostravy do VK Karlovarsko. Zkušený blokař strávil v ostravském celku čtyři roky a rozhodl se pro změnu dresu. „Byl jsem u titulu v roce 2013, dvakrát jsme vyhráli Český pohár a dva roky jsem byl v kádru reprezentace. Chtěl jsem se ale s klubem loučit jinak, než devátým místem v extralize,“ svěřil se Široký klubovému webu.

Přesun na opačný konec republiky je pro něj novou motivací. „Vím, že v Karlových Varech jde volejbal nahoru. Ostatně, letos byli třetí v extralize a to o něčem svědčí. Čekám velkou hráčskou konkurenci. Budu se snažit dostat co nejvíc na hřiště i při vědomí, že je tam velmi silný kádr,“ vyjádřil se Široký ještě ke svému přestupu.

Z Ostravy odcházejí i slovenští borci Igor Rehák a Ján Halaj, stejně atk Jan Rodek. A co Cory Riecks? „Chtěli bychom ho udržet, ale nemáme jeho stanovisko. Momentálně se věnuje působení v béčku americké reprezentace,“ uvedl manažer klubu Tomáš Zedník na klubovém webu.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!

25/4 / ZPRÁVY / OSTRAVA - Dopravní podnik uspořádal kontrolní akci v noci z pátku 20. dubna na sobotu 21. dubna.


Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna

Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna

25/4 / ZPRÁVY / OSTRAVA - Do Ostravy dorazila super moderní tramvaj zahraniční výroby, jedná se o první klimatizovanou soupravu svého druhu. Celkem dopravní podnik nakoupí čtyřicet kusů tramvají, a to za více než miliardu korun!


Požár na ubytovně v Havířově: Zranění dva Poláci

Požár na ubytovně v Havířově: Zranění dva Poláci

24/4 / KRIMI / HAVÍŘOV - V nedělním podvečeru došlo k požáru v ubytovně v Havířově-Prostřední Suché.


Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

24/4 / KRIMI / OSTRAVA - Neznámý muž, který cestoval v Ostravě v autobuse MHD, měl napadnout řidiče. Policisté nyní po výtržníkovi pátrají.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!