Nabídku z Ostravy jsem bez váhání přijal a moc si ji vážím, tvrdí asistent Aleš Křeček

12. březen 2016 | 15:49 | Ostrava-město
Aleš Křeček. Foto: archiv MojeOstravsko.czAleš Křeček. Foto: archiv MojeOstravsko.cz

Ostrava - Zbrusu novou tváří ve fotbalovém Baníku Ostrava je od ledna 2016 nejen hlavní kouč Vlastimil Petržela, ale i jeho asistent Aleš Křeček. Má rovněž bohaté trenérské zkušenosti, které nasbíral v několika českých i slovenských klubech. Před příchodem do Ostravy vedl jako hlavní trenér slovenskou Skalici.

Reklama

Ve svém „profesním“ životopise můžete uvést působení u prvoligových mužstev ze tří největších českých měst - Prahy, Brna a nyní Ostravy. To je docela zajímavá souvislost.

Angažmá podle toho, jestli je tým z malého nebo velkého města, si nevybírám (úsměv). Kromě Skalice jsem byl například i v severočeském Varnsdorfu, což je rovněž menší město. V Brně i pražské Slavii jsem pracoval společně s trenérem Miroslavem Beránkem. A jsem rád, že si mě do Baníku vybral Vlastimil Petržela. Předtím jsme spolu nikde nedělali, ale vím, že je to výborný kouč s obrovskými zkušenostmi. Nabídku, abych se stal jeho asistentem, jsem bez váhání přijal.

Ještě na podzim 2015 jste trénoval ve slovenské první lize. Můžete ji porovnat s českou soutěží?

Do Skalice jsem přišel ze Slavie Praha v rozehrané přípravě na ligu. Skalica je klubem, který postoupil z druhého místa druhé ligy do první a začíná dělat velký fotbal. Česká liga je o třídu výš, než slovenská. Prostě infrastruktura, stadióny a vše, co se dělá a děje kolem fotbalu, je v Česku na vyšší úrovni, než na Slovensku.

Kuriozitou bylo, že při ligovém zápase Jablonec-Baník Ostrava se potkali dva trenéři, kteří se nedávno střetli jako soupeři i na Slovensku.

To je pravda. Jablonecký kouč Zdenko Frťala vedl na podzim Podbrezovou a já Skalici. Oba jsme tam záhy skončili. Frťala asi po devíti kolech, tedy o krátký čas dřív, než já, když jsem vydržel ve Skalici asi o zápas víc. Doufám, že v Ostravě to bude pro mě delší angažmá.

Jaké máte dojmy z ostravského fotbalového prostředí?

Fanoušci jsou výborní. Hrajeme ve Vítkovicích. A za naším týmem, který je v lize poslední a po podzimu měl čtyři body, přijeli příznivci do Prahy na Slavii i do Jablonce.

Baník především v Jablonci předvedl sympatický výkon. Je to povzbuzení?

I předešlé zápasy jsme odehráli dobře. V tom, abychom vybojovali lepší výsledky, nás srážely individuální chyby. I v Jablonci jsme dostali laciný gól. Mladí hráči ale mají na nějakou chybičku nárok. Náš herní projev se lepší, což je pozitivní.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě

Muž měl vykrást pekárnu. Chycen byl okamžitě

20/3 / KRIMI / KARVINÁ - Vskutku k pozoruhodnému případu došlo v Karviné.


Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let!

Trojici žhářů hrozí za zapálení kostela v Gutech 15 let!

20/3 / KRIMI / OSTRAVA - Trojice mladíků, která vloni na začátku srpna měla zapálit historický kostel v Gutech na Třinecku, může vyfasovat až patnáctiletý pobyt za mřížemi.


Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných

Poslanec SPD Volný prý bojuje proti parazitům, sám vydělává na chudobě jiných

18/3 / ZPRÁVY / OSTRAVA - Veřejnost i politickou scénu pobouřilo počínání poslance za hnutí SPD a předsedu krajské organizace hnutí Lubomíra Volného na základě reportáže České televize, podle níž poslanec obchoduje s chudobou.


Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou

Patnáctiletý řidič se proháněl Ostravou. Jeho jízda skončila nehodou

17/3 / KRIMI / OSTRAVA - Ve čtvrtek došlo k pozoruhodné situaci, když policisté v ostravských ulicích lapili řidiče, který neměl za volantem co dělat. Už jen kvůli tomu, že mu bylo 15 let.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!