Na práci v Třinci se těším, avizuje nový trenér Ocelářů Vladimír Kýhos

20. duben 2016 | 18:24 | Třinecko
Vladimír Kýhos. Foto: archiv MojeOstravsko.czVladimír Kýhos. Foto: archiv MojeOstravsko.cz

Třinec - Probíhající sezóna hokejové extraligy sice vrcholí až v závěru dubna 2016, ale v řadě klubů je už rušno i směrem k příštímu ročníku. A o velkou rošádu na trenérském postu se postarali také představitelé HC Oceláři Třinec. Vedení angažovalo nového kouče. Týmu se ujme Vladimír Kýhos, naposledy působící v Mountfieldu Hradec Králové.

Reklama

„Ve východočeském celku jsem působil od prosince 2015 čtyři měsíce. I když mi končila smlouva, měl jsem zájem pokračovat a chtěl jsem zůstat v extralize,“ svěřil se Kýhos. Jelikož jednání o novém kontraktu v Hradci nenabrala konkrétní obrysy, rozhodl se trenér pro přijetí nabídky z Třince.

„V Hradci Králové se mi pracovalo dobře, ale vyřazení ve čtvrtfinále od Mladé Boleslavi bylo zklamáním. Klub měl vyšší cíle, tedy semifinále,“ ohlédl se Kýhos.

Zkušený odborník, který bydlí v Litvínově, sledoval v dubnu právě na litvínovském zimním stadiónu baráž o extraligu. A „odskočil“ si do Třince k uzavření smlouvy s Oceláři. „Myslím si, že zdejší klub je jednou z nejlepších hokejových adres v republice. Taková nabídka musí být brána jako velká příležitost k práci ve špičkovém hokeji. Nechci hodnotit, proč se Třinci v poslední sezóně nedařilo,“ usoudil novopečený lodivod Ocelářů o týmu, který v roce 2015 bojoval ve finále proti Litvínovu.

Pro Kýhose bude Třinec dalším z působišť, která poznává během své trenérské kariéry. Jako hráč dlouho nastupoval za Litvínov, byl i v Plzni a ve Finsku. V roce 1984 se zúčastnil v dresu Československa olympijských her v Sarajevu.

Dráhu trenéra v nejvyšší soutěži odstartoval už v roce 1994 v Litvínově, s nímž v roce 1996 jako asistent tehdejšího kouče Josefa Beránka staršího získal stříbro v extralize. Hlavním trenérem Litvínova byl potom v roce 2002. Řadu sezón pak trénoval prvoligový Chomutov, odkud odešel v roce 2008 do tehdy rovněž prvoligové Komety Brno. Ta převzala extraligovou licenci od Znojma, ale Kýhos pak vydržel na střídačce brněnského týmu v extralize jen čtyři kola.

Následně vedl Duklu Trenčín ve slovenské extralize a Tábor v české první lize. Poté jej znovu povolal extraligový Litvínov, kde nahradil trenéra Roberta Reichla. Z Litvínova zamířil do Karlových Varů. V závěru sezóny 2012/2013 jej angažovala Kometa Brno, kterou na jaře 2014 přivedl ke stříbrné medaili v extralize a o rok později k bronzu! Přesto v Brně musel uvolnit místo trenéru Aloisi Hadamczikovi a tým ztratil předchozí výkonnost.

Na podzim 2015 chodil Kýhos na hokej jako divák v domovském Litvínově a pozorně sledoval extraligové dění s tím, že kdyby přišla nabídka, aby byl na ni připraven. V Hradci Králové vytáhl tým na třetí místo po základní části hned za suverény Libercem a Spartou. A nyní se chystá na nové angažmá v Třinci.

„Jsem pořád v hokejovém prostředí. V baráži jsem viděl Litvínov, Karlovy Vary, pražskou Slavii i Jihlavu. A těším se na letní přípravu v Třinci. S hráči bych se měl poprvé setkat koncem dubna nebo počátkem května,“ dodal Kýhos.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!

Dopravní podnik kontroloval černé pasažéry kolem Stodolní ulice. Chytil jich 51!

25/4 / ZPRÁVY / OSTRAVA - Dopravní podnik uspořádal kontrolní akci v noci z pátku 20. dubna na sobotu 21. dubna.


Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna

Ostravou se bude prohánět moderní tramvaj, ale až od srpna

25/4 / ZPRÁVY / OSTRAVA - Do Ostravy dorazila super moderní tramvaj zahraniční výroby, jedná se o první klimatizovanou soupravu svého druhu. Celkem dopravní podnik nakoupí čtyřicet kusů tramvají, a to za více než miliardu korun!


Požár na ubytovně v Havířově: Zranění dva Poláci

Požár na ubytovně v Havířově: Zranění dva Poláci

24/4 / KRIMI / HAVÍŘOV - V nedělním podvečeru došlo k požáru v ubytovně v Havířově-Prostřední Suché.


Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

Napadení řidiče autobusu v Ostravě!

24/4 / KRIMI / OSTRAVA - Neznámý muž, který cestoval v Ostravě v autobuse MHD, měl napadnout řidiče. Policisté nyní po výtržníkovi pátrají.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!