Mužstvo Poruby má svou sílu a láká nás finále, prohlašuje trenér hokejistů Tomáš Sršeň

11. prosinec 2014 | 23:49
Tomáš Sršeň. Foto: HC Vsetín/Martin PavlíkTomáš Sršeň. Foto: HC Vsetín/Martin Pavlík

Poruba - Laťku výkonnosti ve druhé hokejové lize - skupině východ - si stále drží vysoko celek HC RT TORAX Poruba. V minulé sezóně bojoval o nejvyšší příčky a proháněl i vítěze soutěže Prostějov, který následně postoupil do první ligy. I v tomto ročníku patří ostravský tým k uchazečům o přední pozice. Ústřední postavou klubu z Poruby je trenér Tomáš Sršeň, někdejší úspěšný útočník řady tuzemských i zahraničních týmů.

Reklama

Končící rok 2014 byl pro vás osobně hodně pestrý, co se týče trenérské činnosti.

Už loni jsme měli s Porubou velmi slušné výsledky. Chtěli jsme jít i dál, pohybovali jsme na druhém místě s velkým náskokem před třetím. Ale v play-off jsme vypadli s Přerovem, který pak nestačil na Prostějov. V létě jsem změnil klub a teď jsem zpátky v Ostravě.

A právě z Poruby jste odešel do Prostějova, jenže angažmá nemělo dlouhé trvání. Jak to bylo?

Už v průběhu minulé sezóny jsme se s prostějovským klubem bavili a pak mě i oslovili. Žiju v Olomouci a chtěl jsem si zkusit trénovat první ligu. Byl jsem rád za příležitost v Prostějově. Ale v prvním listopadovém týdnu jsem tam skončil. A Poruba se znovu ozvala doslova ze dne na den, což bylo pro mě docela milé. Na návrat jsem kývl, protože mužstvo má svou sílu. A chtěli bychom se poprat o finále druhé ligy.

Jak vypadá skladba týmu Poruby?

V kádru je pár kluků, kteří prošli juniorským celkem Vítkovic. Ale jinak je až pětadevadesát procent hráčů, kteří jsou Porubáci. Ze zkušených a známých jmen za nás hraje útočník Luděk Krayzel, který je tahounem mužstva, a taky obránce Miroslav Javín. V šestačtyřiceti letech je zcela výjimečným příkladem toho, že i v takovém věku to jde. Je přínosem zkušenostmi v kabině. Výkonnost limitují naskakující léta, ale pořád je velmi důležitým článkem.

Můžete porovnat první ligu, kterou jste na začátku sezóny okusil v Prostějově, se špičkou druhé ligy?

První liga je o hodně rychlejší, ale pokud jde o celky ze spodních pater, asi by s námi měly v některých zápasech problémy. Ve větším počtu utkání, kdyby se hrála po sobě, by nás ale nejspíše porazily. Rozdíl je v trénovanosti. Prvoligoví hráči trénují dopoledne a věnují se celý den hokeji. Kdežto kluci z druhé ligy dělají vysoké školy, nebo chodí do práce. Ale jsou tady hráči, kteří se hokeji věnují, pracují na sobě a chtějí něco dokázat.

Dovedl byste si představit spolupráci mezi extraligovými Vítkovicemi a Porubou, pokud by hrála první ligu?

Pro Vítkovice by to mohlo být zajímavé. Mají široký kádr i výborné juniory a ti by případně mohli pendlovat mezi Vítkovicemi a Porubou a obrazně řečeno přijet tramvají. Taková sportovní farma, pokud by existovala, by nebyla od věci. Ale záleží na nás, jestli postoupíme, a je to spíš otázka pro vedení klubů.

Ve druhé hokejové lize působí kromě Poruby hodně mužstev ze severní Moravy - Opava, Frýdek-Místek, Karviná, daleko není ani Nový Jičín. Jaká to jsou derby?

Tím, že se utkáváme každoročně a pravidelně, tak se dobře známe. A všímáme si toho, že na některé zápasy s okolními soupeři chodí více lidí.

Jistě sledujete i extraligu. Co říkáte na výkony „vaší“ Olomouce?

Je to můj mateřský klub, kde jsem se naučil hrát hokej a byl jsem doma do osmnácti let. Pak jsem tam hrál až v pozdějším období asi jen při měsíčním působení, takže bych to ani nebral jako angažmá. Ale Olomouci pořád fandím. Extraliga do města patří. Kluci mě překvapili, jak hrají dobře. Nečekal jsem, že se jim bude tak dařit. Vedení po přípravných zápasech rychle zareagovalo a doplnilo kádr.

Tomáš Sršeň (narozen 25. srpna 1966)

Hráčská kariéra: Olomouc, Zetor Brno, Dukla Jihlava, Cape Breton (Kanada), Edmonton Oilers (zámořská NHL), Leksand a Rögle (Švédsko), Vsetín - tituly v extralize 1995-1999, Essen (Německo), Havířov, Vítkovice, Merano (Itálie), Wolfsburg (Německo), Lillehammer (Norsko), znovu Havířov, Olomouc, znovu Lillehammer, Frederikshaven (Dánsko), Uničov.

Reprezentace ČR: ZOH 1994, MS 1994 a 1995.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Zaorálek hlasoval pro vládu. Babiš má důvěru. Stanjura ho považuje za generálního ředitele ČR

Zaorálek hlasoval pro vládu. Babiš má důvěru. Stanjura ho považuje za generálního ředitele ČR

12/7 / ZPRÁVY / ČESKO - Po patnáctihodinové rozpravě hodinu po půlnoci v noci ve čtvrtek (12.7.2018) získala druhá Babišova vláda důvěru Poslanecké sněmovny. Pro ni hlasovali poslanci ANO, ČSSD a KSČM.


Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce

Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce

15/6 / KRIMI / KARVINÁ - Hasiči a policisté pronásledovali klokana, který se zatoulal do areálu bývalého dolu Paskov.


Hořel dům ve Frýdku-Místku, škoda za 500 tisíc

Hořel dům ve Frýdku-Místku, škoda za 500 tisíc

15/6 / KRIMI / FRÝDEK-MÍSTEK - Ve středu 13.6. došlo k požáru staršího rekreačního domku ve Frýdku-Místku, konkrétně v tamní městské části Chlebovice.


Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela

Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela

4/6 / SPORT / VÍTKOVICE - Po dvou letech sestoupil z druhé ligy do MSFL fotbalový klub MFK Vítkovice. O záchranu ve druhé lize bojoval do posledního kola, nakonec ale míří o patro níže, do amatérské třetí ligy. Co to s klubem udělá?
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!