Martin Pulpit je novým trenérem fotbalistů Vítkovic

20. říjen 2016 | 17:43 | Vítkovice
Trenér Martin Pulpit. Foto: archiv MojeOstravsko.czTrenér Martin Pulpit. Foto: archiv MojeOstravsko.cz

OSTRAVA - Ne neuspokojivé výsledky z poslední doby zareagovalo vedení druholigového fotbalového celku MFK Vítkovice. A to poměrně očekávaným způsobem, tudíž změnou trenéra. Dosavadní kouč Roman West byl po porážce v Ústí nad Labem odvolán a vítkovický tým nově přebírá zkušený trenér Martin Pulpit, který ještě na začátku probíhající sezóny vedl FK Příbram v první lize!

Reklama

Vítkovičtí fotbalisté na jaře postoupili z Moravskoslezské ligy do druhé nejvyšší soutěže a nováčkovský elán prokazovali i v úvodu podzimu v novém soutěžním ročníku. Jenže postupně herní kvalita, která se promítla i do výsledků, ochabovala a tým se propadal v tabulce. Momentálně je až na předposlední příčce, což je pro každý klub nepříjemná situace. O případném odvolání trenéra Westa se hovořilo už dříve, realitou se tato změna stala v polovině října 2016.

Vedení Vítkovic se rozhodlo angažovat trenéra, který prošel spoustu mužstev v českém fotbale. Martin Pulpit začínal jako mladý kouč kdysi v FK Děčín, potom vystřídal velké množství působišť ve druhé lize a dostal se i do nejvyšší soutěže. V ní vedl například Sigmu Olomouc, Viktorii Žižkov, Baník Ostrava a naposledy FK Příbram. Ve středočeském týmu strávil jen krátký čas. V závěru jara 2016 vedl mužstvo v boji o záchranu v první lize, když Příbram se pod jeho vedením udržela díky bezbrankové remíze v posledním kole v Jablonci. Přes léto došlo v Příbrami k hráčským změnám, Pulpit zůstal, ale mužstvo sbíralo jednu porážku za druhou. Majitel příbramského klubu Jaroslav Starka proto Pulpita po čtyřech kolech odvolal a místo něj tým převzal Petr Rada.

Martin Pulpit má před sebou novou výzvu zachránit Vítkovice ve druhé lize. Do klubu se vrací po dlouhé době, protože právě na vítkovické lavičce už působil. „Bylo to moje první angažmá ve druhé lize. Nyní ale není na nostalgii čas. Pokusíme se uhrát ve zbytku podzimu co nejvíce bodů, abychom na jaře měli naději na záchranu,“ shrnul Pulpit svoje úvahy na klubovém webu.

Premiéra ve Vítkovicích čeká nového kouče v sobotu 22. října 2016 v ostře sledovaném derby se SFC Opava, který vede trenér Roman Skuhravý.

Trenérská kariéra nového kouče Vítkovic Martina Pulpita:

1995-1998 FK Pelikán Děčín, 1998-2000 FC Vítkovice, 2000-2002 FK Pardubice, 2002-2004 Mladá Boleslav, 2004 SK Hradec Králové, 2004-2005 Viktoria Plzeň, 2006-2007 Sokolov, 2007-2008 Sigma Olomouc, 2008-2010 Baník Most, 2010-2011 Viktoria Žižkov, 2012 TJ Svitavy, 2013 Baník Ostrava, 2014 Živanice, 2014 FC Zlín, 2015 Al Watani, květen 2016 - září 2016 FK Příbram, od 19. 10. 2016 MFK Vítkovice.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Zaorálek hlasoval pro vládu. Babiš má důvěru. Stanjura ho považuje za generálního ředitele ČR

Zaorálek hlasoval pro vládu. Babiš má důvěru. Stanjura ho považuje za generálního ředitele ČR

12/7 / ZPRÁVY / ČESKO - Po patnáctihodinové rozpravě hodinu po půlnoci v noci ve čtvrtek (12.7.2018) získala druhá Babišova vláda důvěru Poslanecké sněmovny. Pro ni hlasovali poslanci ANO, ČSSD a KSČM.


Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce

Klokan utekl do dolu Paskov! Hasiči s ním měli plné ruce práce

15/6 / KRIMI / KARVINÁ - Hasiči a policisté pronásledovali klokana, který se zatoulal do areálu bývalého dolu Paskov.


Hořel dům ve Frýdku-Místku, škoda za 500 tisíc

Hořel dům ve Frýdku-Místku, škoda za 500 tisíc

15/6 / KRIMI / FRÝDEK-MÍSTEK - Ve středu 13.6. došlo k požáru staršího rekreačního domku ve Frýdku-Místku, konkrétně v tamní městské části Chlebovice.


Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela

Rozhodl těžce zaspaný úvod sezóny, soudí o sestupu Vítkovic z druhé ligy Ludevít Grmela

4/6 / SPORT / VÍTKOVICE - Po dvou letech sestoupil z druhé ligy do MSFL fotbalový klub MFK Vítkovice. O záchranu ve druhé lize bojoval do posledního kola, nakonec ale míří o patro níže, do amatérské třetí ligy. Co to s klubem udělá?
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!