Marek Malík: Bod z Ústí je dobrý, příště se musíme vyvarovat faulů

19. leden 2017 | 10:32 | Frýdecko-Místecko
Hokejisté Frýdku-Místku. Foto: archiv HC Frýdek-MístekHokejisté Frýdku-Místku. Foto: archiv HC Frýdek-Místek

ÚSTÍ N.L. - Hokejisté Frýdku-Místku vydřeli bod za porážku 3:4 po prodloužení na ledě Ústí nad Labem. Poskočili tak na 10. místo v tabulce hokejové WSM ligy. Jak hodnotí situaci v tabulce před finišem sezóny jeden z trenérů Frýdku-Místku Marek Malík?

V zápase na ledě Ústí nad Labem jste prohráli 3:4 po prodloužení. Jak duel hodnotíte?

Sice jsme získali bod z venku, ale mohli jsme dosáhnout na lepší výsledek. Vedli jsme 2:1 a ztratili zápas naší nedisciplinovaností. S tím jsem velmi nespokojen. Provází nás to celou sezónu.

Měli jste devět vyloučených, to je hodně...

Ano, ztratili jsme zápas zbytečnými fauly. Hráči chodí na led s nějakou zodpovědností, ale neplnili to, co měli. Byli jsme lehkovážní. Dopustili jsme se útočných faulů nebo jsme vyhodili puk mimo hřiště a šli do tří, pak z toho dostali gól. Ačkoli se nám dařilo jinak bránit ústecké přesilovky, nechceme hrát ve čtyřech. Bere to síly a někteří hráči se vůbec nedostanou na led. Snad se z toho poučíme.

Podařilo se vám vyrovnat na 3:3 patnáct sekund před koncem třetí třetiny při power-play. Jaké pokyny jste dávali hráčům v poslední minutě?

Snažili jsme vyrovnat, hrát jednoduše, vše střílet na branku. V utkání jsme měli hodně šancí, jen to chtělo dát gól.

Pohybujete se na hranici postupu do předkola play-off. Aktuálně jste na 10. místě. Jak vnímáte situaci v tabulce?

Tabulku neřešíme. Snažíme se na každý zápas co nejlépe připravit. Hlavně musíme hrát disciplinovaně a makat. Pak samozřejmě do play-off postoupit můžeme.

Jak vypadá hráčská spoluhráče s Třincem?

Spolupráce se vyvíjí zápas od zápasu podle potřeby Třince. Když mají nevytěžované hráče, pošlou je k nám. Jinak si spolupráci s extraligovým celkem pochvalujeme.