Máme kvalitní tým, tvrdí třinecký trenér Varaďa

6. září 2017 | 13:50 | Třinecko
Werk Arena. Foto: MojeOstravsko.czWerk Arena. Foto: MojeOstravsko.cz

TŘINEC - Nová trenérská dvojice Václav Varaďa-Marek Zadina, plány na umístění v popředí tabulky. To jsou atributy, s nimiž vstupují hokejisté Třince do nadcházející extraligové sezóny.

Reklama

Už po skončení minulého ročníku skončil na střídačce Ocelářů zkušený kouč Vladimír Kýhos. Vyřazení od Chomutova ve čtvrtfinále bylo velkým neúspěchem, který se projevil na situaci v klubu.

Výčet hokejistů, kteří nebudou v Třinci pokračovat, je hodně obsáhlý. Ze stabilních hráčů jsou pryč Lukáš Galvas (Olomouc), David Nosek (Zlín), Tomáš Netík (konec hostování ze Sparty), Cory Kane (Kunlun). Kamil Kreps a Ocelářům utekl do Liberce i mladý útočník Lukáš Jašek, o kterého měl Varaďa eminentní zájem. Angažmá si hledá i zkušený bek Josef Hrabal, se kterým v Třinci navzdory platné smlouvě v extraligovém kádru nepočítají.

Třinec doplnil kádr o několik nových jmen, ale není to masivní posilování jako v minulosti: na pozici trojky přišel brankář Jan Strmeň (Chomutov) a novými tvářemi jsou ještě obránce David Musil (Tucson Roadrunners) a útočník Tomáš Marcinko (Kunlun). Z hostování se pak vrátili Vladimír Svačina (Liberec) a Jiří Polanský (EHC Olten).

„Kluci byli zvyklí se prezentovat nějakou hrou, kterou nebylo možné až tak radikálně překopat. Něco jsme se snažili změnit. Vždy je to o tom, jak to hráči na ledě odehrají. Máme kvalitní tým, aby hráči byli schopni hrát to, co po nich chceme. Poslední zápasy v Champions League, hlavně ty domácí, jsme zvládli parádně a chceme na to navázat," řekl Varaďa zástupcům médií na tiskovce před startem extraligy.

„Zapojujeme do hry mladé hráče, kteří se osvědčili na farmě ve Frýdku-Místku, kde dokázali, že na roli tahounů mají. Bude to samozřejmě představovat určitou dávku trpělivosti, nemůžeme po první druhé chybě vyřadit někoho z kádru. Je třeba dát mladým důvěru," podotkl při setkání s novináři prezident klubu Jan Czudek.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4.75 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Srážka motorkáře s autem na Opavsku, jeden mrtvý

Srážka motorkáře s autem na Opavsku, jeden mrtvý

23/4 / KRIMI / OPAVSKO - V neděli podvečer došlo k vážné dopravní nehodě v Opavě-Vávrovicích, důsledkem čehož zemřela jedna osoba.


Nehoda na Bruntálsku: Mrtvý motorkář, druhý skončil v potoce

Nehoda na Bruntálsku: Mrtvý motorkář, druhý skončil v potoce

22/4 / KRIMI / BRUNTÁLSKO - V sobotu 21. dubna došlo k dvěma vážným dopravním nehodám a v obou případech hráli hlavní roli motocyklisté.


Když nejste v Praze, tak v podstatě neexistujete, říká hejtman a poslanec Ivo Vondrák

Když nejste v Praze, tak v podstatě neexistujete, říká hejtman a poslanec Ivo Vondrák

10/4 / VIZE / OSTRAVA - Co přimělo hejtmana Moravskoslezského kraje mít další náročnou funkci poslance v Parlamentu ČR? Na takovou otázku a mnohem dalších zajímavějších témat jsem se zeptala hejtmana, profesora Ivo Vondráka, který si udělal čas na rozhovor během obědové pauzy na Krajském úřadě v Ostravě.


Muž měl zabít psa. Vyfasuje za to tři roky?

Muž měl zabít psa. Vyfasuje za to tři roky?

5/4 / KRIMI / ČESKÝ TĚŠÍN - Muž z Českotěšínska měl údajně ubít štěně. Nyní mu za to hrozí až tříletý pobyt ve vězení.
MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdeckomístecko, Bruntálsko


MojeOstravsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeOstravsko.cz na Seznam.cz
MojeOstravsko.cz na Facebooku


Redakce MojeOstravsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!